pondelok 16. novembra 2015

Píšete listy svojim známym? Pošlite jeden do neba!

Hrdo môžem povedať, že mám množstvo priateľov, ktorí sa ma zastanú a pomôžu mi, keď to naozaj potrebujem. Môžem sa im vyrozprávať, zdôveriť sa im zo svojich problémov a viem, že mi budú oporou v dobrom aj v zlom. Hlavná hrdinka Laurel má k dispozícii takisto veľa ľudí, ktorí ju ochotne vypočujú. Je v tom však jeden háčik. Ani jeden z nich už nežije - a zatiaľ čo Laurel im píše dôverné listy, odpoveď od svojich "priateľov" už nikdy nedostane

Začalo sa to úlohou na hodine angličtiny: Napíšte list niekomu, kto už nežije. Laurel si vybrala Kurta Cobaina, idol svojej sestry May. Zomrel mladý, rovnako ako ona. Laurel sa nápad zapáči a čoskoro má plný zápisník listov známym i menej známym osobnostiam, ako je Janis Joplin, Amy Winehouse, Jim Morrison a ďalší. Ani jeden z nich učiteľke neodovzdá. Spočiatku píše o bežných problémoch – nástupe na strednú školu, nových priateľstvách, prvej láske, o živote v rozpadnutej rodine. Napokon sa v nich zverí aj so svojím najväčším trápením, krutou skúsenosťou, ktorá ju poznačila na celý život. Sestra bola pre Laurel stelesnením krásy a šarmu, no ak sa má zbaviť výčitiek a pochmúrnych myšlienok, musí si uvedomiť, že May mala aj svoje chyby.

Listy do neba boli jednou z najočakávanejších kníh jesene a ich slovenské vydanie dozaista potešilo každého milovníka literatúry pre mládež. Od knihy som očakával netradičný príbeh a ten mi určite ponúkla. Celé dielo je totiž písané formou listov a práve tie posúvajú dej dopredu. Okrem nich by ste totiž v knihe nič iné nenašli. Ava Dellairová teda vytvorila niečo podobné útlej knižke Stephena Chboskyho - Charlieho malé tajomstvá, ktoré mali podobnú kompozíciu. Už o pár dní si budete na blogu môcť prečítať moju recenziu tejto knihy, preto nechcem ďalej veľa prezrádzať. Čím vás však môžem na knihu nalákať, je ukážka. Azda vám spríjemní zvyšok dnešného večera... Pekné čítanie! :-)

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.