streda 2. decembra 2015

A výhercom sa stáva... | 4. narodeniny blogu

Len pred pár dňami môj blog oslávil svoje štvrté narodeniny. Je to neuveriteľné, ako rýchlo plynie čas a v období, keď som tento blog zakladal, by mi ani na um neprišlo, že sa blogovaniu budem aktívne venovať aj o štyri roky. Dnes nadišiel ten čas vyhlásiť výhercu narodeninovej súťaže. Chcel som spomínanú súťaž urobiť trochu iným spôsobom - a myslím, že sa môj zámer aj podaril. Pod článkom sa objavilo množstvo krásnych myšlienok, ktoré vám rozhodne odporúčam prečítať si. Každý z vás prišiel s originálnou odpoveďou na otázku, prečo sa venujete čítaniu. Nedalo mi nepodeliť sa s vami aspoň s niektorými z nich. :-)

"Ocko pred istým časom vyslovil výrok, ktorý mi doteraz leží v mysli: 'Na knihy musia byť peniaze aj keby na chlieb neboli. Pretože keď si kúpiš chlieb, nasýti ťa to iba na jeden alebo dva dni a aj tak si budeš musieť kúpiť nový, aby si sa opäť najedla. Keď si však kúpiš knihu, jej príbeh ťa bude sprevádzať životom. Človek, čo nečíta má iba jeden prázdny život, ale čitateľ je obdarený tisíckami rôznych životov.'" 
Lotte and Fay Blake

Spomínanej súťaže sa zúčastnilo 23 čitateľov, pričom hlavou cenou bola poukážka na nákup v kníhkupectve martinus.sk v hodnote 20 eur. Súťaž bola otvorená pre slovenských a rovnako aj pre českých čitateľov blogu. Ostáva mi len poďakovať každému, kto sa jej zúčastnil a podelil sa s ostatnými o svoj vzťah ku knihám a čítaniu. Možno si ani neuvedomujete, ako knihy rozvíjajú vašu osobnosť a robia z vás lepších ľudí

"Keď čítam, môžem byť hocikde a môžem byť hocikým. A to je niekedy oveľa lepšie ako vnímať realitu. Čítam, pretože knihy, ich príbehy (a priatelia) zo mňa robia najbohatšieho človeka na zemi."
Lili Darknight

Ani jeden z vás pravdepodobne nie je zvedavý na zbytočné reči, ktoré iba naťahujú vyhlásenie výhercu. Keďže som ale mal potrebu poďakovať vám, nemohol som ich len tak obísť. Ale teraz už nebudem viac tárať - a dovoľte mi pogratuľovať výherkyni mojej súťaže, ktorou sa stala  E_V_E. Dúfam, že si výhru užiješ a že ti knižka spraví radosť. :-) Ostatní určite nemusia zúfať, pretože so súťažami na tomto blogu určite nekončíme... Pekný zvyšok večera! 

"Bez knih by byl můj život o hodně prázdnější, méně barvitý. Chyběly by mi všechny ty fantastické světy a místa, hrdinské příběhy. Troufám si říct, že knihy jsou mou součástí."
Magdaléna Fiedlerová

2 komentáre:

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.