Preskočiť na hlavný obsah

Mesačná chvastačka za APRÍL

Musím sa priznať, že v poslednom čase mi dni ubiehajú neskutočne rýchlo. Ani som sa nenazdal a už o mesiac ma čakajú ústne maturity. Je to zodpovednosť, no zároveň sa neviem dočkať, kedy budú všetky skúšky za mnou. Keby mala byť moja mesačná chvastačka iba o knihách, pravdepodobne by som ju vybavil veľmi rýchlo, keďže mi do knižnice pribudla len jedna kniha. Okrem nej je ale viacero vecí, s ktorými by som sa chcel s vami podeliť a myslím si, že práve mesačná chvastačka je to správne miesto. 

Spomínanou knihou, ktorá pribudla do mojej zbierky, je After: Tajomstvo, ktoré je tretím dielom tejto série. Popravde som sa na knihu tešil od momentu, kedy vydavateľstvo Ikar zverejnilo pripravovanú obálku. Na druhej strane ale treba povedať, že som mal k druhému pokračovaniu niekoľko výhrad. Kniha sa mi síce páčila, no rozhodne by som príbeh nenaťahoval do takej miery ako Anna Todd. Podobný názor mám aj na Tajomstvo, ktoré má dokonca o dvesto strán viac. S odstupom času musím navyše povedať, že sa dej tejto fanfiction posunul dopredu len minimálne a častokrát sme sa vracali k večnému kolobehu rozchodov a návratov v podaní Tessy a Hardina. Napriek tomu sa mi ale kniha páčila. Diela Anny Toddovej majú jednoducho určité čaro, vďaka ktorému sa teším na každú novú časť. Pravdepodobne je to tým, že mi vyhovuje autorkin štýl a jej romány sa veľmi dobre a rýchlo čítajú. Hoci píše dookola o tom istom, vždy ma dokáže zaujať a prinútiť knihu rýchlo dočítať do konca. Viac vám ale poviem v pripravovanej recenzii. :-)

Na obrázku môžete vidieť, ako vyzerajú všetky tri časti série After pokope.  Tajomstvo je poriadna bichľa, no našťastie bude štvrtý diel, ktorý by mal v slovenskom jazyku vyjsť v auguste pod názvom Puto, o porovnanie tenší. Tajomstvo ale nebola jediná kniha, ktorú som tento mesiac prečítal. V elektronickej podobe mi do pomyselnej knižnice pribudol román Náboj, ktorý je v skutku zaujímavým dielom. Nebudem však veľa prezrádzať, keďže už zajtra sa môžete tešiť na recenziu. 

Apríl bol pre mňa zaujímavým mesiacom. Okrem toho, že mám za sebou svoj absolventský koncert z gitary (a tak sa s ňou po takmer dvanástich rokoch lúčim), takto pred týždňom som sa zúčastnil prípravného kurzu na Univerzite Komenského. Na Katedre žurnalistiky som sa počas desiatich hodín dozvedel množstvo užitočných informácií o médiách, žurnalistike a v neposlednom rade o písaní článkov ako takých. Pedagógovia katedry nám priblížili štúdium tohto odboru a mne ostáva len dúfať, že úspešne zvládnem prijímacie pohovory.

Poslednou z udalostí, ktoré by som rád spomenul, bola dnešná spevácka súťaž Bojnická perla. Okrem skvelých výkonov ma príjemne prekvapilo, že sa jej zúčastnilo takmer sto mladých talentov z okolitých regiónov. Je teda jasné, že sa množstvo mladých ľudia aj dnes venuje zmysluplným činnostiam, ktoré rozvíjajú ich osobnosť. Počas dňa nechýbala ani podpora mojich zlatých spolužiakov :-) Skončil som v bronzovom pásme kategórie D, avšak umiestnenie vôbec nie je dôležité. :-)

To je z mojej mesačnej chvastačky všetko. Ako vyzeral váš apríl? Pochváľte sa v komentároch. :-) 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyberiete si gauč alebo šťastie?

Kondičného trénera Maroša Molnára pozná celé Slovensko z televíznych obrazoviek, kde v relácii Extrémne premeny pomáhal chudnúť obéznym ženám aj mužom. Teraz prichádza s motivačnou knihou Gauč alebo šťastie , aby pohodlných postavil z gaučov , kde uvelebení čakajú na zázrak, a umožnil im nájsť skutočné šťastie v zdravšom životnom štýle . Maroš svojím nasadením, príbehom a sériou účinných cvičení inšpiruje a odovzdáva skúsenosti, nadobudnuté rokmi, ktoré strávil s profesionálnymi športovcami, ale aj trénovaním bežných klientov.  Niet pochýb o tom, že sa publikácia Gauč alebo šťastie hneď po spustení predaja zaradila medzi najúspešnejšie tituly tohto roka. V rebríčkoch predajnosti ju stále nájdeme na popredných, ak nie prvých priečkach. Vízia prinútiť aj bežných ľudí , ktorí možno netrpia nadváhou, avšak bojujú sami so sebou a nedokážu sa prinútiť cvičiť, vstať z gauča a viesť zdravý životný štýl , je pozoruhodná. A v týchto časoch aj veľmi potrebná. Koronavírus totiž zmenil život kaž

Chlapec, ktorý by urobil všetko pre svoju milovanú hračku | recenzia knihy Vianočné prasiatko (J. K. Rowlingová)

Myslím, že J. K. Rowlingovú netreba špeciálne predstavovať. Okrem Harryho Pottera , ktorého snáď pozná každé dieťa na svete, jej minulý rok vyšiel v predvianočnom období aj ďalší príbeh pre deti. Pomenovala ho Ikabog a svoj knižný honorár venovala charitatívnej organizácii, ktorá pomáha osobám postihnutým pandémiou COVID-19 . Tento rok prichádza Rowlingová s ďalšou publikáciou pre deti, konkrétne s krásnou rozprávkou Vianočné prasiatko , ktoré má veľký potenciál získať si vaše srdce . A verte mi, nemusíte byť ani cieľovou skupinou tejto knižky. Ale pekne poporiadku... Zaspomínajte si na svoje detstvo. Mali ste aj vy obľúbenú plyšovú hračku , pri ktorej ste každý deň zaspávali? Hračku, ktorú ste potajomky prepašovali v ruksaku do školy a bola vždy pri vás, aj keď sa na vás kamaráti vykašľali? Či už to bol plyšový medvedík alebo zajko, určite ste naňho  dodnes nezabudli . Jack, hlavný hrdina tohto príbehu, má tiež svoju obľúbenú hračku. Je ňou plyšové prasiatko Mapi . Teda... bolo, až

Rovnaké a predsa iné | VOX (Christina Dalcherová)

Si žena . Máš práva ako každá iná. Rodinu , deti, milujúceho manžela. Predsa len sa niečím od mužov odlišuješ. Za deň môžeš vysloviť iba sto slov . Vitaj vo svete Christiny Dalcherovej, ktorá napísala dystopický román VOX .  Doktorka Jean McClellanová , uznávaná vedkyňa, sa o politiku nikdy nezaujímala, preto prichádzajúcu zmenu nepostrehla . Keď vláda vyhlásila, že ženy smú vysloviť najviac sto slov denne, neverila tomu . To sa predsa nemôže stať, hovorila si. Nie v Amerike. Nie jej. Všetkým ženám a dievčatám bez rozdielu veku postupne nasadili na ruku náramok, slovomer . Ak prekročia povolený limit, zasiahne ich neznesiteľný elektrický výboj. Ženám zakázali pracovať , vzdelávať sa, združovať. Presadzuje sa patriarchálny systém, kde každý pozná svoje miesto . Od žien sa očakáva, že povedú domácnosť a budú oddanými, poslušnými manželkami . A na to je potrebná nanajvýš matematika. Nie hláskovanie, literatúra či reč . Predtým priemerná osoba hovorila šestnásť tisíc slov denne, te