piatok 29. apríla 2016

Mesačná chvastačka za APRÍL

Musím sa priznať, že v poslednom čase mi dni ubiehajú neskutočne rýchlo. Ani som sa nenazdal a už o mesiac ma čakajú ústne maturity. Je to zodpovednosť, no zároveň sa neviem dočkať, kedy budú všetky skúšky za mnou. Keby mala byť moja mesačná chvastačka iba o knihách, pravdepodobne by som ju vybavil veľmi rýchlo, keďže mi do knižnice pribudla len jedna kniha. Okrem nej je ale viacero vecí, s ktorými by som sa chcel s vami podeliť a myslím si, že práve mesačná chvastačka je to správne miesto. 

Spomínanou knihou, ktorá pribudla do mojej zbierky, je After: Tajomstvo, ktoré je tretím dielom tejto série. Popravde som sa na knihu tešil od momentu, kedy vydavateľstvo Ikar zverejnilo pripravovanú obálku. Na druhej strane ale treba povedať, že som mal k druhému pokračovaniu niekoľko výhrad. Kniha sa mi síce páčila, no rozhodne by som príbeh nenaťahoval do takej miery ako Anna Todd. Podobný názor mám aj na Tajomstvo, ktoré má dokonca o dvesto strán viac. S odstupom času musím navyše povedať, že sa dej tejto fanfiction posunul dopredu len minimálne a častokrát sme sa vracali k večnému kolobehu rozchodov a návratov v podaní Tessy a Hardina. Napriek tomu sa mi ale kniha páčila. Diela Anny Toddovej majú jednoducho určité čaro, vďaka ktorému sa teším na každú novú časť. Pravdepodobne je to tým, že mi vyhovuje autorkin štýl a jej romány sa veľmi dobre a rýchlo čítajú. Hoci píše dookola o tom istom, vždy ma dokáže zaujať a prinútiť knihu rýchlo dočítať do konca. Viac vám ale poviem v pripravovanej recenzii. :-)

Na obrázku môžete vidieť, ako vyzerajú všetky tri časti série After pokope.  Tajomstvo je poriadna bichľa, no našťastie bude štvrtý diel, ktorý by mal v slovenskom jazyku vyjsť v auguste pod názvom Puto, o porovnanie tenší. Tajomstvo ale nebola jediná kniha, ktorú som tento mesiac prečítal. V elektronickej podobe mi do pomyselnej knižnice pribudol román Náboj, ktorý je v skutku zaujímavým dielom. Nebudem však veľa prezrádzať, keďže už zajtra sa môžete tešiť na recenziu. 

Apríl bol pre mňa zaujímavým mesiacom. Okrem toho, že mám za sebou svoj absolventský koncert z gitary (a tak sa s ňou po takmer dvanástich rokoch lúčim), takto pred týždňom som sa zúčastnil prípravného kurzu na Univerzite Komenského. Na Katedre žurnalistiky som sa počas desiatich hodín dozvedel množstvo užitočných informácií o médiách, žurnalistike a v neposlednom rade o písaní článkov ako takých. Pedagógovia katedry nám priblížili štúdium tohto odboru a mne ostáva len dúfať, že úspešne zvládnem prijímacie pohovory.

Poslednou z udalostí, ktoré by som rád spomenul, bola dnešná spevácka súťaž Bojnická perla. Okrem skvelých výkonov ma príjemne prekvapilo, že sa jej zúčastnilo takmer sto mladých talentov z okolitých regiónov. Je teda jasné, že sa množstvo mladých ľudia aj dnes venuje zmysluplným činnostiam, ktoré rozvíjajú ich osobnosť. Počas dňa nechýbala ani podpora mojich zlatých spolužiakov :-) Skončil som v bronzovom pásme kategórie D, avšak umiestnenie vôbec nie je dôležité. :-)

To je z mojej mesačnej chvastačky všetko. Ako vyzeral váš apríl? Pochváľte sa v komentároch. :-) 

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.