Preskočiť na hlavný obsah

Zatmenie už o necelý mesiac...

Už o necelý mesiac sa na knižných pultoch objaví druhá časť strhujúcej série V zajatí snov od americkej autorky Lisy McMannovej. Čitatelia sa môžu tešiť na ďalšiu dávku napätia, mystiky a odhalených tajomstiev. 

Sny boli vždy opradené rúškom tajomstva. Sú sny predtuchami udalostí, ktoré sa majú stať, alebo sú to len útržky spomienok a príhod, ktoré sme už prežili?

Autorke Lise McMannovej sa podarilo v sérii V zajatí snov neuveriteľným spôsobom vytvoriť svet, v ktorom existujú lovci snov – ľudia so zvláštnou schopnosťou. Janie, hlavná hrdinka príbehu, má takúto nezvyčajnú schopnosť. Dostáva sa do cudzích snov, vidí a cíti to, čo prežívajú snívajúci.  Jej zvláštna schopnosť ju desí, pretože ju nevie ovládať. Nemá sa komu zdôveriť až do chvíle, keď spozná chlapca Cabela, ktorý sám ukrýva tajomstvo.

Druhá časť Zatmenie však odhalí o Janiených schopnostiach oveľa viac. Môžu jej pomôcť pri vyšetrovaní kriminálneho prípadu? Dokáže sedemnásťročné dievča využiť svoje schopnosti, aby pomohla pri objasňovaní prípadu, ktorého stopy nikam nevedú?  A aké zvrátené veci sa odohrávajú za bránami Fieldridgeskej strednej školy?
  
Druhá časť s názvom Zatmenie vyjde 6. 3. 2012! Kniha získala niekoľko ocenení a nominácií. Jednou z nich bola cena medzinárodnej čitateľskej asociácie pre najlepšie knihy pre tínedžerov IRA Young Adult´s Choices. V roku 2010 kúpilo štúdio Paramount práva na film, scenár pripravuje Christopher Landon.
zdroj: tlačové správy vydavateľstva Fragment 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyhrá láska alebo manželstvo z povinnosti? | recenzia knihy Tajomstvá zámku Ashmore (Cynthia Harrod-Eagles)

Sedemdesiattriročná Cynthia Harrod-Eagles napísala za svoj život desiatky románov. Najviac sa ale preslávila ságou The Morland Dynasty, ktorú čitateľom predstavila v tridsiatich piatich pokračovaniach. V minulosti knihy nepublikovala len pod svojím menom, ale využívala aj pseudonymy Emma Woodhouse či Elizabeth Bennett. Titul Tajomstvá zámku Ashmore je jej najnovší román , ktorý v pôvodnom znení vyšiel v roku 2021. Sleduje osud mladého Gilesa, ktorý po smrti svojho otca grófa musí prevziať trón.  Ten jeden deň v roku 1901 bol na poľovačku ako stvorený. Tragická nehoda počas lovu však pripraví o život grófa Staintona a obyvateľom zámku Ashmore spôsobí krušné chvíle. Zámok získa nového majiteľa , ktorým je grófov najstarší syn Giles. Ten z vyhliadky na dedičstvo nie je veľmi nadšený. Rýchlo totiž zistí, že okrem titulu zdedil po otcovi aj značné dlhy . Existuje len jediný spôsob, ako rodinu zachrániť pred bankrotom. Musí sa výhodne oženiť – a rozhodnúť sa musí rýchlo. Zatiaľ čo Kitty

RECENZIA: Verum (Courtney Coleová)

Už na začiatku prvej knihy tejto série autorka svojich čitateľov varovala, že spôsob, akým príbeh rozpovie, sa nikomu páčiť nebude. Avšak nemohla na tom nič zmeniť, nič zmazať či pridať. Hoci považujem Nocte za vynikajúci a strhujúci román , nemal som pocit, že by mi na ňom niečo prekážalo alebo žeby autorka prekročila hranice znesiteľnosti . Na jej varovanie som zabudol a nebral ho vážne. Koniec druhej časti však každému úvodné autorkine slová pripomenie. Pýtate sa, aká bola moja reakcia po dočítaní Verum ? Nezmohol som sa ani na slovo. A pritom som mal pocit, že mi zápletka začína konečne dávať zmysel a že sa v nej aspoň sčasti orientujem. Veď aj samotný slogan druhej časti znie Pravda ťa oslobodí . No autorka mi dokázala, že som sa fatálne mýlil  a že moja verzia pravdy bola iba chybnou predstavou toho, čo sa v tejto knihe stalo. Kto je skutočný a kto nie? Kto je živý a kto mŕtvy? O všetkom sa môžeme iba domnievať.  "Na svojom osude musíme pracovať. Musíme zaň zapla

Aký je váš názor na fanfiction? | súťaž o knihu Bozk

V posledných týždňoch sa na knižných blogoch a sociálnych sieťach spomínala kniha After: Bozk viac než často. Fanficion na populárnu hudobnú skupinu One Direction , ktorá spôsobila šialenstvo po celom svete, totiž už o malú chvíľu vyjde aj v slovenčine . Napriek tomu, že má spomínaná hudobná skupina množstvo odporcov, čitatelia si knihu After: Bozk doslova zamilovali . A keďže som bol jedným z tých, ktorí si mali možnosť prečítať knihu s malým predstihom, za seba môžem povedať, že ma príjemne prekvapila .  Hoci malo After  skoro šesťsto strán a viaceré pasáže sa v ňom niekoľkokrát opakovali, aj tak ma čítanie tejto knihy bavilo a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Anna Toddová píše naozaj pútavo a musím sa priznať, že som je to celé zhltol aj s navijakom . Do príbehu vniesla realistickú atmosféru a ja som jej uveril každé slovo. Súhlasím, hrdinovia sa neraz správali hlúpo a nerozvážne, avšak takí mladí ľudia sú. Majú chyby, a rovnako ani táto kniha nie je dokonalá , ale určit