Preskočiť na hlavný obsah

Zatmenie už o necelý mesiac...

Už o necelý mesiac sa na knižných pultoch objaví druhá časť strhujúcej série V zajatí snov od americkej autorky Lisy McMannovej. Čitatelia sa môžu tešiť na ďalšiu dávku napätia, mystiky a odhalených tajomstiev. 

Sny boli vždy opradené rúškom tajomstva. Sú sny predtuchami udalostí, ktoré sa majú stať, alebo sú to len útržky spomienok a príhod, ktoré sme už prežili?

Autorke Lise McMannovej sa podarilo v sérii V zajatí snov neuveriteľným spôsobom vytvoriť svet, v ktorom existujú lovci snov – ľudia so zvláštnou schopnosťou. Janie, hlavná hrdinka príbehu, má takúto nezvyčajnú schopnosť. Dostáva sa do cudzích snov, vidí a cíti to, čo prežívajú snívajúci.  Jej zvláštna schopnosť ju desí, pretože ju nevie ovládať. Nemá sa komu zdôveriť až do chvíle, keď spozná chlapca Cabela, ktorý sám ukrýva tajomstvo.

Druhá časť Zatmenie však odhalí o Janiených schopnostiach oveľa viac. Môžu jej pomôcť pri vyšetrovaní kriminálneho prípadu? Dokáže sedemnásťročné dievča využiť svoje schopnosti, aby pomohla pri objasňovaní prípadu, ktorého stopy nikam nevedú?  A aké zvrátené veci sa odohrávajú za bránami Fieldridgeskej strednej školy?
  
Druhá časť s názvom Zatmenie vyjde 6. 3. 2012! Kniha získala niekoľko ocenení a nominácií. Jednou z nich bola cena medzinárodnej čitateľskej asociácie pre najlepšie knihy pre tínedžerov IRA Young Adult´s Choices. V roku 2010 kúpilo štúdio Paramount práva na film, scenár pripravuje Christopher Landon.
zdroj: tlačové správy vydavateľstva Fragment 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Otec, ktorého nikdy nepoznala | recenzia knihy Keby som ťa našla (Ava Dellairová)

Cieľom azda každého spisovateľa je zaujať svojho čitateľa a prísť s niečím originálnym a pútavým. Fanúšikovia literatúry pre mladých môžu poznať Avu Dellaire najmä vďaka knihe Listy do neba , ktorá vyšla pred troma rokmi vo vydavateľstve Ikar . Dellaire v nej prišla s originálnym nápadom listov určených známym osobnostiam, ktorí už nežijú. Vo svojej druhej knihe autorka opäť prichádza s niečím nápaditým. Príbeh totiž vyrozprávala v dvoch líniách   –  z pohľadu sedemnásťročnej Angie a jej matky Marilyn, ktorá sa retrospektívne vracia do svojich sedemnástich, teda ešte pred narodením dcéry Angie.  Sedemnásťročná Angie žije len s mamou, otec zomrel ešte pred jej narodením . Mama o ňom takmer nehovorí, len sa zakaždým pri spomienke na lásku z mladosti rozplače . Jej dcéra dokonca nevie, ako otec vyzeral. Raz nájde v bielizníku hnedú obálku a pod ňou fotografiu. Je na nej usmiaty chlapec v objatí s veselým, bezstarostným dievčaťom . Dôjde jej, na koho sa pozerá. Nález Angie nedá

Rovnaké a predsa iné | VOX (Christina Dalcherová)

Si žena . Máš práva ako každá iná. Rodinu , deti, milujúceho manžela. Predsa len sa niečím od mužov odlišuješ. Za deň môžeš vysloviť iba sto slov . Vitaj vo svete Christiny Dalcherovej, ktorá napísala dystopický román VOX .  Doktorka Jean McClellanová , uznávaná vedkyňa, sa o politiku nikdy nezaujímala, preto prichádzajúcu zmenu nepostrehla . Keď vláda vyhlásila, že ženy smú vysloviť najviac sto slov denne, neverila tomu . To sa predsa nemôže stať, hovorila si. Nie v Amerike. Nie jej. Všetkým ženám a dievčatám bez rozdielu veku postupne nasadili na ruku náramok, slovomer . Ak prekročia povolený limit, zasiahne ich neznesiteľný elektrický výboj. Ženám zakázali pracovať , vzdelávať sa, združovať. Presadzuje sa patriarchálny systém, kde každý pozná svoje miesto . Od žien sa očakáva, že povedú domácnosť a budú oddanými, poslušnými manželkami . A na to je potrebná nanajvýš matematika. Nie hláskovanie, literatúra či reč . Predtým priemerná osoba hovorila šestnásť tisíc slov denne, te

Vydajte sa na výlet do minulosti | recenzia knihy Vražda v Mena House (Erica Ruth Neubauer)

Americká autorka Erica Ruth Neubauer strávila jedenásť rokov v armáde a dva roky pracovala ako policajtka. Niet sa čomu čudovať, že našla záľubu v písaní detektívnych príbehov. Vražda v Mena House  (2020) je jej debutový román a zároveň aj prvá časť série Prípady Jane  Wunderlyovej , ktorá sa v angličtine tento rok dočká už piateho pokračovania.  Vitajte v luxusnom hoteli Mena House – žiarivom klenote v rozpálenom centre Káhiry! Schádzajú sa tu bohatí cestovatelia z celého sveta, aby vďaka noblesným večierkom zabudli na dozvuky prvej svetovej vojny. V tieni paliem a múrov hotela však na prominentných hostí číha nebezpečenstvo... Píše sa rok 1926 a mladá vdova Jane Wunderlyová sa vyberie s tetou Millie na dovolenku do Egypta. Nevyhne sa spoločnosti príťažlivého pána Redversa , na ktorom jej však čosi nesedí. A nielen na ňom. Zdá sa, že viacerí hostia v hoteli čosi skrývajú. Patrí k nim aj Anna Staintonová , ktorá na seba nechtiac strhne všetku pozornosť v okamihu, keď sa ocitne nad mŕ