Preskočiť na hlavný obsah

RECENZIA: Zázrak (Rhonda Bryne)

Nová kniha od autorky bestselleru Tajomstvo, ktorý mal na Slovensku stotisíc predaných kusov. 
V kníhkupectvách už 8.januára. 

Viac než dvadsať storočí boli slová vo Svätom písme opradené tajomstvom, zahmlievali sa a takmer všetci, čo si ich prečítali, si ich vykladali nesprávne. Iba zopár jedincov v dejinách ľudstva si uvedomovalo, že ide o rébus a že len čo ho rozlúštite – len čo odhalíte tajomstvo – pred očami sa vám zjaví nový svet.

Vo svojej knihe ZÁZRAK Rhonda Byrne odkrýva poznanie, ktoré môže ľuďom od základu zmeniť život. Vzápätí Vás počas fantastickej 28-dňovej cesty naučí, ako toto poznanie uplatníte v každodennom živote."Medzi Newtonove vedecké objavy patria základné zákony mechaniky vo vesmíre, z ktorých jeden znie: Každá akcia vyvoláva rovnako veľkú reakciu opačného smeru. Keď myšlienku vďačnosti dosadíte do Newtonovho zákona, jeho znenie bude: Každá akcia vďačnosti vždy vyvolá rovnako veľkú reakciu dávania. Znamená to, že už samotná vďačnosť vyvoláva reakciu dávania! A čím je vaša vďačnosť úprimnejšia, tým viac dostanete."

Dielo Rhondy Bryne by malo zmeniť váš život - naučiť vás, že slovo ďakujem nehovoríme len preto, že musíme. Bryne vás počas 28 dní a jej zázračných cvičení naučí, že vďačnosť máme prejavovať nie len raz do dňa - budete ďakovať za jedlo, priateľov i vo chvíľach, kedy by ste inokedy vďačnosť neprejavovali. Pritom je to také ľahké a jediné, čo potrebujete, je autorke uveriť. 

"Ste pripravení znovu zažiť zázraky? Ste pripravení na to, aby vás každý deň napĺňal úžasom a údivom, ako keď ste boli malí? Pripravte sa na zázrak!"

Kniha je rozdelená do 28 dní - toľko bude trvať vaša cesta. Prežijete ich spoločne so zázračným kameňom, porozumiete lepšie vzťahom, zdraviu či peniazom. A možno nájdete ten správny magnet na peniaze. Neviem, či je táto kniha dobrá. No dobrá bude určite pre tých, ktorí podobný druh literatúry čítajú, veria mu a páči sa im. 

"Lebo tomu, kto má vďačnosť, bude dané a bude mať hojnosť. Tomu však, kto vďačnosti nemá, bude odňaté aj to, čo má."

Zázrak môže zmeniť životy viacerých ľudí. Niektorí mu uveria a možno im ho zmení k lepšiemu. Druhí knihou pohrdnú a autorku označia čarodejnicou. Avšak... je len na vás, čo si z knihy zoberiete a určite nebudem klamať ak poviem, že v niečom mala Rhonda pravdu. 

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Ikar. Knihu si môžete v predpredaji kúpiť TU. Vychádza 8.januára

Komentáre

 1. Tyhle knihy mě na jednu stranu zajímají, na druhou stranu ve mě vzbuzují nedůvěru. Tahle se mi líbí hlavně z důvodu rozložení "cesty" do horizontu 28 dnů - je to takové systematické, postupné. Myslím, že by to pro mě bylo daleko snazší než nárazov= přečtení knihy tajmeství - ta mě sice obohatila, ale nejspíš to bylo moc informací najednou a nakonec to mnou spíš proplulo, než abych se svým životem opravdu pohnula :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Fu ja tieto knihy neznášam 8D síce som ani jednu nečítala ale bratranec mi pchá do hlavy voloviny ako mi tajomstvo - kniha zmení život radami atď., už mám chuť mu jednu vyleiť :D nemám to rada.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. No náhodou ja mám tieto knihy rád (pokiaľ ich píše múdry, seriózny, úspešný človek a nie nejakí pochybní), mám skúsenosti s Tajomstvom, preto by som si rád prečítal knihu Zázrak. Môže to byť zaujímavé, odhadujem, že tebe sa to skôr nepáčilo, ako páčilo. Vážne to závisí len od tvojho pohľadu na takéto veci. Niekto môže túto knihu s nadávaním odhodiť, zatiaľ čo niekomu môže táto kniha zmeniť život. ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ja som bol skôr zmätený a nevedel, čo si mám o nej myslieť... a presne súhlasím, záleží to len od uhlu pohľadu :)

   Odstrániť
 4. Ja tento druh kníh tiež nemám rada...:D Ale tak, každému podľa chuti.:D

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyhrá láska alebo manželstvo z povinnosti? | recenzia knihy Tajomstvá zámku Ashmore (Cynthia Harrod-Eagles)

Sedemdesiattriročná Cynthia Harrod-Eagles napísala za svoj život desiatky románov. Najviac sa ale preslávila ságou The Morland Dynasty, ktorú čitateľom predstavila v tridsiatich piatich pokračovaniach. V minulosti knihy nepublikovala len pod svojím menom, ale využívala aj pseudonymy Emma Woodhouse či Elizabeth Bennett. Titul Tajomstvá zámku Ashmore je jej najnovší román , ktorý v pôvodnom znení vyšiel v roku 2021. Sleduje osud mladého Gilesa, ktorý po smrti svojho otca grófa musí prevziať trón.  Ten jeden deň v roku 1901 bol na poľovačku ako stvorený. Tragická nehoda počas lovu však pripraví o život grófa Staintona a obyvateľom zámku Ashmore spôsobí krušné chvíle. Zámok získa nového majiteľa , ktorým je grófov najstarší syn Giles. Ten z vyhliadky na dedičstvo nie je veľmi nadšený. Rýchlo totiž zistí, že okrem titulu zdedil po otcovi aj značné dlhy . Existuje len jediný spôsob, ako rodinu zachrániť pred bankrotom. Musí sa výhodne oženiť – a rozhodnúť sa musí rýchlo. Zatiaľ čo Kitty

RECENZIA: Verum (Courtney Coleová)

Už na začiatku prvej knihy tejto série autorka svojich čitateľov varovala, že spôsob, akým príbeh rozpovie, sa nikomu páčiť nebude. Avšak nemohla na tom nič zmeniť, nič zmazať či pridať. Hoci považujem Nocte za vynikajúci a strhujúci román , nemal som pocit, že by mi na ňom niečo prekážalo alebo žeby autorka prekročila hranice znesiteľnosti . Na jej varovanie som zabudol a nebral ho vážne. Koniec druhej časti však každému úvodné autorkine slová pripomenie. Pýtate sa, aká bola moja reakcia po dočítaní Verum ? Nezmohol som sa ani na slovo. A pritom som mal pocit, že mi zápletka začína konečne dávať zmysel a že sa v nej aspoň sčasti orientujem. Veď aj samotný slogan druhej časti znie Pravda ťa oslobodí . No autorka mi dokázala, že som sa fatálne mýlil  a že moja verzia pravdy bola iba chybnou predstavou toho, čo sa v tejto knihe stalo. Kto je skutočný a kto nie? Kto je živý a kto mŕtvy? O všetkom sa môžeme iba domnievať.  "Na svojom osude musíme pracovať. Musíme zaň zapla

Cesta, ktorá môže vrátiť všetko späť | recenzia knihy Road trip (Beth O'Leary)

Britská autorka Beth O'Leary vo svete debutovala svojím románom Spolubývajúca (The Flatshare). Študovala anglický jazyk, pretože – ako uvádza na svojej webovej stránke – sa už oddávna chcela stať spisovateľkou. Inšpiráciu nachádza vo všetkom naokolo  a hoci má vo svojej hlave niekoľko stoviek námetov, viaceré z nich sa podľa jej slov nikdy nestanú samostatným príbehom. No románu Road trip sa to podarilo – a mňa veľmi teší, že vám túto milú knižku môžem predstaviť práve v týchto horúcich dňoch.  Addie a jej sestra vyrážajú na cestu do Škótska, kde sa koná priateľkina svadba . Hudba je prichystaná, sladkosti zbalené, no len čo vyštartujú, niekto do nich zozadu narazí. Ako naschvál za volantom sedí Addin bývalý frajer Dylan, ktorému sa doteraz vyhýbala. Dylan a jeho najlepší kamarát mieria na tú istú svadbu , a keďže je ich auto nepojazdné a verejná doprava nedostupná, Addie nemá na výber a musí ich vziať so sebou. Maličké auto je čoskoro plné nielen batožiny, ale aj tajomstiev . P