Preskočiť na hlavný obsah

Mesačná chvastačka - december a január

Uhm, ľudia... Domčo trochu zaspal na vavrínoch, je 19.február a blog zapadnutý prachom, taaakže som sa prudko rozhodol to zmeniť. :D Uhm. Takže - mesačná chvastačka za december a január (jo, pred chvíľou som písal, že je dnes 19.február... tak trochu oneskorene, I know, I know). 

Ako ma už poznáte, opäť som sa pokúšal o niečo umelecké, nech mi uveríte, že tie knihy sú naozaj knihami a majú v sebe nejakú tú papierovú náplň (ako sa to vezme...:D). 

December - nádielka poriadna, najviac som si užil, ako určite viete, Milion sluncí - moju srdcovku. Ďalej trebárs podarené Delírium, ba Upírska akadémia s červenou obálkou a čiernou oriezkou, Temné diery a tak ďalej a tak ďalej. Však uvidíte sami. Ďakujem spoločnosti Albatrosmedia, Fragmentu a Slovartu, partnerom, ktorí ma zásobujú knihami a umožňujú mi spropagovať oveľa viac kníh, než by som reálne mohol. 

 

Január. 3 CooBoo-ovky a Raz a navždy z vydavateľstva Fortuna Libri. Na Pandemónium nájdete na blogu recenziu, BZRK sa budem snažiť uverejniť zajtra a Nadpozemská je už tiež zrecenzovaná. Raz a navždy zatiaľ čaká na poličke, no čoskoro sa dostane na rad. Mimochodom, práve čítam Zasvätenú, o chvíľu sa dostanem na koniec a naozaj sa mi páči. Už ste ju čítali? (tá Nadpozemská sa mi pri čítaní trochu zošúpala, jedno písmeno ostalo biele, tak som sa.... naštval a ošúpal ju celú. A nevyzerá to zle, čo poviete? 


To je pre dnešok všetko. Februárovú chvastačku (s naozaj dobrými úlovkami, trebárs Dokonalý sen, Zasvätená či Na vine sú hviezdy, ktoré mi prídu v týchto dňoch) môžete očakávať koncom mesiaca. 

Komentáre

 1. No krásne, teraz si môžem búchať hlavu o stôl, čo všetko chcem a nemám 8D diki!
  Krásne kúsky!!! 8)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. nebúchaj. ona si to nezaslúži :)) postupne pokupuješ :D

   Odstrániť
 2. Och, keby tak mňa niekto zásoboval knihami :D A možno kebyže som to spočítala, tak mám za tieto dva mesiace tiež toľko kníh :)
  Zasvätenú som čítala a páčila sa, táto séria sa mi páči a som zvedavá, ako ju autorka ukončila :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. nadherne knihy :) draki, delirium a stefanove denniky by som ti hned ukradla :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Mé srdce pláče pro tolik krásných knih, ke kterým se finančně nedostanu! :/ Ale jsou opravdu krásné :) A Temné diery mají takový krásný hřbet? No to teda! <3

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyhrá láska alebo manželstvo z povinnosti? | recenzia knihy Tajomstvá zámku Ashmore (Cynthia Harrod-Eagles)

Sedemdesiattriročná Cynthia Harrod-Eagles napísala za svoj život desiatky románov. Najviac sa ale preslávila ságou The Morland Dynasty, ktorú čitateľom predstavila v tridsiatich piatich pokračovaniach. V minulosti knihy nepublikovala len pod svojím menom, ale využívala aj pseudonymy Emma Woodhouse či Elizabeth Bennett. Titul Tajomstvá zámku Ashmore je jej najnovší román , ktorý v pôvodnom znení vyšiel v roku 2021. Sleduje osud mladého Gilesa, ktorý po smrti svojho otca grófa musí prevziať trón.  Ten jeden deň v roku 1901 bol na poľovačku ako stvorený. Tragická nehoda počas lovu však pripraví o život grófa Staintona a obyvateľom zámku Ashmore spôsobí krušné chvíle. Zámok získa nového majiteľa , ktorým je grófov najstarší syn Giles. Ten z vyhliadky na dedičstvo nie je veľmi nadšený. Rýchlo totiž zistí, že okrem titulu zdedil po otcovi aj značné dlhy . Existuje len jediný spôsob, ako rodinu zachrániť pred bankrotom. Musí sa výhodne oženiť – a rozhodnúť sa musí rýchlo. Zatiaľ čo Kitty

RECENZIA: Verum (Courtney Coleová)

Už na začiatku prvej knihy tejto série autorka svojich čitateľov varovala, že spôsob, akým príbeh rozpovie, sa nikomu páčiť nebude. Avšak nemohla na tom nič zmeniť, nič zmazať či pridať. Hoci považujem Nocte za vynikajúci a strhujúci román , nemal som pocit, že by mi na ňom niečo prekážalo alebo žeby autorka prekročila hranice znesiteľnosti . Na jej varovanie som zabudol a nebral ho vážne. Koniec druhej časti však každému úvodné autorkine slová pripomenie. Pýtate sa, aká bola moja reakcia po dočítaní Verum ? Nezmohol som sa ani na slovo. A pritom som mal pocit, že mi zápletka začína konečne dávať zmysel a že sa v nej aspoň sčasti orientujem. Veď aj samotný slogan druhej časti znie Pravda ťa oslobodí . No autorka mi dokázala, že som sa fatálne mýlil  a že moja verzia pravdy bola iba chybnou predstavou toho, čo sa v tejto knihe stalo. Kto je skutočný a kto nie? Kto je živý a kto mŕtvy? O všetkom sa môžeme iba domnievať.  "Na svojom osude musíme pracovať. Musíme zaň zapla

Cesta, ktorá môže vrátiť všetko späť | recenzia knihy Road trip (Beth O'Leary)

Britská autorka Beth O'Leary vo svete debutovala svojím románom Spolubývajúca (The Flatshare). Študovala anglický jazyk, pretože – ako uvádza na svojej webovej stránke – sa už oddávna chcela stať spisovateľkou. Inšpiráciu nachádza vo všetkom naokolo  a hoci má vo svojej hlave niekoľko stoviek námetov, viaceré z nich sa podľa jej slov nikdy nestanú samostatným príbehom. No románu Road trip sa to podarilo – a mňa veľmi teší, že vám túto milú knižku môžem predstaviť práve v týchto horúcich dňoch.  Addie a jej sestra vyrážajú na cestu do Škótska, kde sa koná priateľkina svadba . Hudba je prichystaná, sladkosti zbalené, no len čo vyštartujú, niekto do nich zozadu narazí. Ako naschvál za volantom sedí Addin bývalý frajer Dylan, ktorému sa doteraz vyhýbala. Dylan a jeho najlepší kamarát mieria na tú istú svadbu , a keďže je ich auto nepojazdné a verejná doprava nedostupná, Addie nemá na výber a musí ich vziať so sebou. Maličké auto je čoskoro plné nielen batožiny, ale aj tajomstiev . P