Preskočiť na hlavný obsah

AUGUSTOVÉ KNIŽNÉ NOVINKY v slovenčine

Včera sme sa prehupli do druhej polovice prázdnin (vôbec sa tomu neteším, ani neviem, ako rýchlo to ubehlo), a preto vám prinášam prehľad kníh, ktoré vám "čakanie na školu" možno o niečo spomalia. Aj keď si na všetky z nich počkáme dlhšie, pretože sú naplánované až na neskorú druhú polovicu mesiaca. Tak možno vás namotivujú začať školský rok svedomito, aby ste si ich vydrankali od rodičov :))


FRAGMENT
Vydavateľstvo Fragment prinesie tento mesiac tri knižky: pokračovanie série Triler Výkrik do tmy (15.augusta), Stefanove denníky 6- Spojenectvo (20.aug.) a pokračovanie Krimi triler Dom smrti (27.aug.). 

Ulrike Rylance - Dom smrti (Krimi triler 4)

Niektoré dvere je lepšie nechať zatvorené. Stisnutie kľučky vás môže stáť život... 
Nina si prenajme izbu v obrovskej starej vile, kde spoločne býva partia mladých ľudí. To, čo spočiatku vyzerá ako lákavé dobrodružstvo, sa však čoskoro zmení na nočnú moru. V jej izbe sa objavujú čudné veci a Nina má pocit, že ju stále niekto sleduje. Po veľkej párty nájde na chodbe mŕtvu priateľku svojho spolubývajúceho. Bola to skutočne samovražda? Alebo sa v dome ukrýva smrteľné nebezpečenstvo?

Manuela Martini - Výkrik do tmy (Triler 3)

Teplá letná noc, skvelá párty, vzrušujúci bozk v lodenici – a potom už nič. V spomienkach zíva len čierna diera. Franziska sa vracia na miesto, kde pred rokom zomrel za nevyjasnených okolností jej priateľ. Všetci sú presvedčení, že vrahom je ona, pretože si nič z osudného večera nepamätá. Musí si spomenúť, čo sa vtedy naozaj stalo. Prečo jej v tom ale niektorí bránia? Pri hľadaní pravdy sa sama ocitá v nebezpečenstve... Čo ak sa všetko odohralo úplne inak?

L.J.Smith - Spojenectvo (Stefanove denníky 6)
Stefan s Corou sa snažia vyslobodiť Damona, ktorého zajal Samuel. Pri jeho sledovaní zachráni Stefan dievča, ktoré sa Samuel snaží zabiť. Ukáže sa, že je to čarodejnica, ktorá žije v Londýne so svojimi priateľmi čarodejníkmi. Samuel je veľmi silný a navyše vymyslel diabolský plán, ako získať neobmedzenú moc. Aby zachránil Damona a potom aj celý Londýn, musí sa Stefan spojiť s čarodejníkmi, i keď tí sú s upírmi za iných okolností nepriatelia na život a na smrť.
SLOVART
Tento mesiac sa na nás chystá tretia časť Nástrojov smrteľníkov - Mesto skla. Vychádza 13.augusta


Cassandra Clare - Mesto skla (Nástroje smrteľníkov 3)

Jocelynin život je naďalej v ohrození. Clary ju chce zachrániť, a tak musí navštíviť Mesto skla, domov všetkých Tieňolovcov, aj napriek tomu, že vstupom do mesta porušuje všetky zákony. Až na mieste sa dozvedá, že Jace ju tam vôbec nechce a jej najlepší kamarát Simon skončil vo väzení. Tieňolovci totiž nedôverujú upírovi, ktorému neškodia slnečné lúče. Valentine zoskupuje svoju armádu démonov, s ktorou chce zničiť všetkých Tieňolovcov. V zmätku prichádzajúcej vojny sa musia Tieňolovci rozhodnúť, či budú bojovať po boku s upírmi, vlkolakmi a ostatnými Dolnosveťanmi, alebo proti nim. Jace si postupne uvedomuje, čo všetko je ochotný riskovať pre Clary, ktorá musí sústrediť svoje nové schopnosti, aby ochránila Mesto skla – ale za akú cenu? Láska je jedným zo smrteľných hriechov a tiene minulosti sa načahujú za Clary a Jaceom, ktorí sa musia postaviť Valentinovi.

KNIŽNÍ KLUB /CZ/

Do tohto by síce Dokonalý svět patriť nemal, no veľa z nás (vrátane mňa) sa naň už teší - aj keď len v češtine, pretože slovenský preklad bol stopnutý. Dokonalý svět bol presunutý z 1.augusta (teda zo včera) na 27.aug. Ale v tomto prípade sa, myslím, oplatí počkať. 

Ally Condie - Dokonalý svet (Dokonalý pár 3)
V DOKONALÉM SVĚTĚ O VŠEM ROZHODUJÍ SPRÁVCI – NA JAK DLOUHO JEŠTĚ?

Když se Cassia po zoufalé a vyčerpávající pouti za hranicemi Společnosti znovu setkává s Kyem a oba se poté přidávají ke Vzpouře, zjišťují, že svého cíle mohou dosáhnout jedině tehdy, když budou ochotni vzdát se alespoň dočasně toho, na čem jim nejvíce záleží. Jeden druhého. Jejich cesty se proto znovu rozcházejí. Ky zůstává ve vnějších provinciích, kdežto Cassia je vyslána do hlavního města Společnosti, aby pracovala jako třídička a čekala na další pokyny. Vzpoura se chystá k převzetí moci, prudký nástup nákazy zvané Mor ji však donutí odhalit svou existenci dřív, než je na povstání připravena. Vzpoura má na Mor lék, který nabízí nakaženým výměnou za jejich loajalitu. Nemoc se však brzy vymkne kontrole a hrozí, že vyhubí celou Společnost. Čas se začíná zběsile krátit a zápas o nalezení nového účinného léku, v jehož středu stojí Xander, Ky a Cassia, začíná... Strhující závěr bestsellerové trilogie Ally Condieové o boji za možnost vybrat si ve zdánlivě dokonalém světě budoucnosti svůj osud.

COOBOO/ALBATROSMEDIA
CooBoo pre nás tento mesiac pripravuje Som zlomenú - druhú časť Som roztrieštenej. Vyjde ako jej predchodkyňe až na konci mesiaca - 26.augusta.

Tahereh Mafi: Som zlomená (Som roztrieštená 2)
Juliette ušla do Bodu Omega. Je to miesto pre ľudí ako ona – pre ľudí, ktorí majú dar – zároveň to je aj hlavné stredisko odporu tých, čo sa vzbúrili. Konečne sa odpútala od nového systému, je voľná a nehrozí jej, že ju použijú ako zbraň. Konečne môže slobodne milovať Adama. No zdá sa, že Juliette sa nikdy nepodarí oslobodiť od jej smrteľného dotyku... Ani od Warnera, ktorý chce Juliette viac, než si kedykoľvek vedela predstaviť. Prenasledovaná svojou minulosťou a vydesená svojou budúcnosťou Juliette vie, že v súčasnosti bude musieť urobiť rozhodnutia, ktoré jej zmenia život. Rozhodnutia, ktoré sa môžu týkať voľby medzi vlastným srdcom a Adamovým životom.

Komentáre

 1. Pěkné kousky vyjdou, moc vám přeju hlavně 3. díl Nástrojů smrti :). Snad zase u nás co nejdřív vyjde čtyřka :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja zas vám prajem trojku Pod vražednou oblohou, ak náhodou nevyjde u nás, tak aby sme sa ku tomu dostali aj my - Slováci. :)

   Odstrániť
 2. Nech sa prepadnem pod zem! Dobre, možno trpím stereotypom, ale ešte som nestretla chalana, čo by ho bavili knihy. To máš u mňa bod k dobru :D
  Na trilery moc nie som. Moja srdcovka je fantasy, ale zas na Stefanové denníky sa mám až príliš rada. Hrdinky typu a la Elena mi veľmi nesedia.
  Z tohto by som si možno vybrala Nástroje smrteľníkov. Celý čas som čakala na film, aby som zistila, či sa mi to bude páčiť. Príbeh ma zaujal, ale celý čas som si musela predstavovať, ako by to asi bolo písané v knihe! Hádam kým sa k nej dostanem, už bude aj posledný diel...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mám to brať ako kompliment? o.O :D :D :D
   Nástrojom daj šancu :)
   Ja som teraz čítal napr. ten Dokonalý svět a páčil sa mi. :)

   Odstrániť
  2. Nóó, na urážku by to bolo dosť chabé... ;)
   Pokúsim sa pohľadať u nás v knižnici (Rozumej: ošarpaná budova asi s tromi knihami). Preto tomu veľkú šancu nedávam....
   Jediné, čo ma štve, že to mám zas najmenej päť dielov (však je ten piaty posledný, preboha ?!)
   Už ma nebaví čítať veci na pokračovanie, lebo ja vždy musím vedieť, ako to skončí. Dokonca, aj keď ma kniha totálne nudí :D V tomto som strašná...
   To som rada :) Dobrých kníh nikdy nie je dosť...ale asi je iba v češtine, čo? Mám radšej naše preklady....

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

SÚŤAŽ: Veľkonočný knižný hop

Priznávam, že čo sa týka súťaží, môj blog na tom vie byť dosť biedne. Pár dní pred dneškom som sa rozhodol vás potešiť a aj tento Veľkonočný hop (ktorý usporadúva Knižní doupě )   mi to pomôže zrealizovať. A tentokrát poteším nielen Slovákov , ale aj českých čitateľov môjho blogu. Keď už je tá Veľká noc! :D :D Inak, dievčatá, užite si ju :D A o čo sa bude súťažiť? Keďže v Česku POTOMKOVIA zatiaľ nevyšli a u nás je tomu už  nejaký ten piatok, rozhodol som sa do súťaže vložiť práve Partials - Potomkovia  od Dana Wellsa . Vopred ďakujem za zapojenie do súťaže a prajem vám veľa šťastia :) A šťastie môžete skúsiť aj na ďalších 11tich blogoch, ktoré nájdete v linkovači na konci článku.  Pravidlá súťaže: Do súťaže sa môžu zapojiť aj slovenskí, aj českí čitatelia blogu.  Podmienkou je ale nasledovanie môjho blogu . Ak nasledovateľmi nie ste, môžete tak urobiť v pravom bočnom paneli: Následníci, pripojiť sa k tejto lokalite.  Súťaž trvá od dnes, 1.4. a končí 14.4.20

Rovnaké a predsa iné | VOX (Christina Dalcherová)

Si žena . Máš práva ako každá iná. Rodinu , deti, milujúceho manžela. Predsa len sa niečím od mužov odlišuješ. Za deň môžeš vysloviť iba sto slov . Vitaj vo svete Christiny Dalcherovej, ktorá napísala dystopický román VOX .  Doktorka Jean McClellanová , uznávaná vedkyňa, sa o politiku nikdy nezaujímala, preto prichádzajúcu zmenu nepostrehla . Keď vláda vyhlásila, že ženy smú vysloviť najviac sto slov denne, neverila tomu . To sa predsa nemôže stať, hovorila si. Nie v Amerike. Nie jej. Všetkým ženám a dievčatám bez rozdielu veku postupne nasadili na ruku náramok, slovomer . Ak prekročia povolený limit, zasiahne ich neznesiteľný elektrický výboj. Ženám zakázali pracovať , vzdelávať sa, združovať. Presadzuje sa patriarchálny systém, kde každý pozná svoje miesto . Od žien sa očakáva, že povedú domácnosť a budú oddanými, poslušnými manželkami . A na to je potrebná nanajvýš matematika. Nie hláskovanie, literatúra či reč . Predtým priemerná osoba hovorila šestnásť tisíc slov denne, te

Otec, ktorého nikdy nepoznala | recenzia knihy Keby som ťa našla (Ava Dellairová)

Cieľom azda každého spisovateľa je zaujať svojho čitateľa a prísť s niečím originálnym a pútavým. Fanúšikovia literatúry pre mladých môžu poznať Avu Dellaire najmä vďaka knihe Listy do neba , ktorá vyšla pred troma rokmi vo vydavateľstve Ikar . Dellaire v nej prišla s originálnym nápadom listov určených známym osobnostiam, ktorí už nežijú. Vo svojej druhej knihe autorka opäť prichádza s niečím nápaditým. Príbeh totiž vyrozprávala v dvoch líniách   –  z pohľadu sedemnásťročnej Angie a jej matky Marilyn, ktorá sa retrospektívne vracia do svojich sedemnástich, teda ešte pred narodením dcéry Angie.  Sedemnásťročná Angie žije len s mamou, otec zomrel ešte pred jej narodením . Mama o ňom takmer nehovorí, len sa zakaždým pri spomienke na lásku z mladosti rozplače . Jej dcéra dokonca nevie, ako otec vyzeral. Raz nájde v bielizníku hnedú obálku a pod ňou fotografiu. Je na nej usmiaty chlapec v objatí s veselým, bezstarostným dievčaťom . Dôjde jej, na koho sa pozerá. Nález Angie nedá