Preskočiť na hlavný obsah

Obálky a ďalšie obálky

September sa prehupol do svojej druhej polovice a na blogu je už nejaký ten deň mŕtvo. Mňa okupovala akási viróza, ktorou si prešiel tento mesiac hádam každý, no dnes som vyňuchal zopár vecí, ktorými by som vás mohol potešiť. Pôjde o slintačku nad obálkami (ako to kolegyňa Luu volá), ktoré zavítajú možno aj do vašich poličiek. 

Placková pomsta sa rozširuje aj na ďalšie young adultovky, no mne sa obálka Dublin Street-u (s plackou Svetový bestseller či bez nej) neskutočne páči. Ďalšou do partie je tiež podarená obča k Radšej nikdy, ktorú som vám už spomínal, ale nezaškodí ju spomenúť znovu. Na obe sa už teraz teším, takže určite vám potom o nich poviem viac. Dublin street, Radšej nikdy a aj Šialenstvo (druhá časť Mena hviezdy) sú pripravované na december

Ako ste si už mohli všimnúť, vydavateľstvo Fortuna Libri svoje novinky drží až do vydania pevne ukryté, a nebolo to inak ani v prípade druhého pokračovania Rádu temnoty - Deti búrky. Vydanie sa však blíži (ostáva necelý mesiac) a ja mám pre vás nielen anotáciu, ale aj obálku. 

Luca s Izoldou sa ocitnú uprostred obrovského chaosu. Ak chcú prežiť, musia sa spoliehať jeden na druhého a na svojich priateľov Ishraq a Freiziho.
Taliansko roku 1453. Luca s Izoldou sa dostávajú do malej rybárskej dediny, v ktorej sa nečakane strhne sled nepochopiteľných a desivých udalostí a Lucovou úlohou je odhaliť ich. Spoločné putovanie po kresťanskom svete mladých ľudí čoraz väčšmi zbližuje. Namiesto pokojnej plavby do Splitu ich čaká stretnutie s detskou križiackou výpravou a tajomným Johannom, obrovská prívalová vlna a vyšetrovanie detí búrky, čiže čarodejníc, čo na dedinu privolali záhubu. V druhej knihe série Rád temnoty sa stupňuje napätie a tajomstvá vychádzajú na svetlo sveta.

Aktualizoval som prehľad vydaní a rozšíril ho aj o výber z obálok, takže ak máte čas, určite tam zablúďte. To je odo mňa na dnes všetko. O tom, ktoré obálky sa vám páčia, mi môžete povedať v komentoch. :-)

Komentáre

 1. Deti búrky majú prekrásnu obálku 8) Viac sa mi páči ako 1. diel, rada by som si sériu prečítala.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj mne sa veľmi páči :) Ak sa k dvojke dostanem, určite si ju rád prečítam :)

   Odstrániť
 2. Obálka Dublin Street(u) je naozaj- slovenština je boží jazyk- krásná. :)
  A tak celkově se mi tvůj blog líbí. ;)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. V poslednom čase sa mi strašne páčia niektoré obálky knižiek, ktoré vyjdu, takže sa ich ešte väčšmi neviem dočkať :)
   A dík za pochvalu :)

   Odstrániť
 3. V slove "Šialenstvo" ti chýba "N" :)

  Ja sa teším na knihu Radšej nikdy.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. všetky sú krásne a zaujali ma :) ale Ikar mohol byť originálnejší, rovnakú obálku len v čiernobielom prevedení majú Obchodníci s nádejou (inak moja obľúbená) od Mirky Varáčkovej, vydavateľstvo Motýľ, kniha vyšla minulý rok v decembri. Trochu ma prekvapilo takéto faux pas... škoda, lebo obálku mám v mysli priradenú práve k Mirkinej knihe tak má to odrádza od kúpy aj keď anotácia znie sľubne ;)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Musím to uviesť na pravú mieru - Mirkina kniha prevzala pôvodnú obálku Dublin streetu a Ikar len použil tú, ktorá sa nachádza aj na originálnom výtlačku. To že vydavateľstvo Motýľ siahlo po zahraničnej obálke, už Ikar neovplyvní.

   Odstrániť
  2. Dominik, ja som nikomu nič neprevzala :D V tej dobe, keď mali Obchodníci vyjsť, som ani len netušila, že kniha Dublin Street vôbec existuje. Fotku na obal knihy našli ľudia z vydavateľstva v databáze fotiek a odkiaľ ju následne kúpili. Najprv ma zaskočilo, keď som neskôr zistila, že má takmer rovnakú obálku aj iná kniha, ale inak mi je to v podstate jedno.

   Odstrániť
  3. presne tak Motýľ neprebral obálku Dublin Street-u ale využil obrázok z databázy, ktorú má k dispozícií a ten je len náhodou identický ;) čiže žiadne siahnutie po zahraničnej obálke sa nekonalo ;)

   Odstrániť
  4. Brr, asi som sa len zle vyjadril. Celkovo som to myslel tak, že Ikar použil pôvodnú obálku a nie obálku od teba. :)
   Toť vsio.

   Odstrániť
 5. :) ok, veď ja som to sem dala len na vysvetlenie, aby si niekto nemyslel, že rada "čorkujem" obálky ;) tie väčšinou aj tak vyberajú ľudia z vydavateľstva

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To tu však ani povedané nebolo - "Mirkina kniha prevzala..." a nie "Mirka prevzala", keďže je samozrejmé, že obálky tvoria takpovediac vyšší ľudia a tí, ktorí to majú v kompetencií. :))

   Odstrániť
  2. lenže Motýľ neprevzal obálku Dublin street-u vieš ako sme už vyššie napísali ;)

   Odstrániť
  3. Citoval som, žmurkajúca pani.
   Vôbec neviem, o čo tu ide. Nech aj Herkules prevzal meno od Sofokla, svet sa nad takýmito hlúposťami nezrúti. Len som vysvetlil tutok Barborke, že to horné čudo má origoš obálku. Žmurk.

   Odstrániť
  4. no práve preto sme ta uvádzali na pravú mieru lebo nevieš ako to funguje :) ... a po ďalšie takéto oslovenia si nechaj pre svoj fanklub okej?

   Odstrániť
 6. odkaz od Anonyma: díky za bloknutie :D iba som chcela vysvetliť, ako to s výberom fotiek na obálky kníh funguje, ale to sa asi v komentároch na tvojom blogu nemôže. tak sorry. nabudúce sa o tvoje články radšej vôbec zaujímať nebudem. nemám chuť sa s niekým hádať a dupľom nie s negatívne naladeným blogerom, ktorý nemá ani toľko slušnosti, aby mi tu nechal komentáre. maj pekný deň, dominik!

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Drb drb? Aké bloknutie? Po prvé, ani neviem, ako sa to robí - a po druhé, je to pod moju úroveň. Radšej si refreshni stránku a zistíš, že chyba bola strane tvojho prehliadača.
  Jooooj.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vieš čo môžeš sa za seba hanbiť Mirka ti tu NORMÁLNE vysvetľovala o čo ide ako to funguje a ty jej odpíšeš toto? Ty sa ani trochu nehanbíš takto jednať s človekom, ktorý ta ani neuráža ani nezhadzuje? Vieš čo je mi z teba a tvojho prístupu na grc. Si úbožiak....

   Odstrániť
  2. A pekný dník mám, aj keď so soplíkom, ale zošitom biológie, bunkou a dobrou muzikou! :) Ahoj nabudúce.

   Odstrániť
  3. Mimuška, len odpovedám na krivé obvinenie za blokovanie.
   K ostatnému sa, radšej, nevyjadrujem. Pekný deň aj vám. :)

   Odstrániť
  4. láskavo si odpusti takéto oslovenia ja som s tebou husi nepásla...

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Pavučina, z ktorej niet cesty späť | recenzia knihy Jedna nevinná lož (Leah Konenová)

Kedy ste naposledy klamali? Možno to bola nevinná lož, pretože ste nechceli svojich blízkych zaťažovať nepríjemnými informáciami. Alebo ste zaklamali, snažiac sa na niekoho urobiť dojem. Niekedy sa nevinná lož zdá ako najjednoduchšie riešenie. No čo ak táto nevinná lož prerastie do niečoho oveľa väčšieho? Čo ak sa zapletiete do pavučiny klamstiev, z ktorej už niet cesty späť? Lucy práve utiekla z najhoršieho vzťahu vo svojom živote. Zmizla čo najďalej a všetko, čo jej zostalo, je jeden kufor a modrina pod okom. Keď sa po chvíli zoznámi s novými susedmi Verou a Johnom, zistí, že práve oni sú tí, ktorých tak zúfalo potrebovala. Rýchlo sa stanú priateľmi – veď sú zábavní, milí, chápaví a tvoria milujúci pár. No má to jeden háčik . Vera a John sa nemočili do problémov a šíria sa o nich nepravdy, ktoré ohrozujú ich život. Práve preto požiadajú Lucy, aby kvôli nim zaklamala. Ide predsa o nevinnú lož, ktorá dokáže vyriešiť všetky problémy . A jedna nevinná lož ešte nikomu neublížila... Až ký

Otec, ktorého nikdy nepoznala | recenzia knihy Keby som ťa našla (Ava Dellairová)

Cieľom azda každého spisovateľa je zaujať svojho čitateľa a prísť s niečím originálnym a pútavým. Fanúšikovia literatúry pre mladých môžu poznať Avu Dellaire najmä vďaka knihe Listy do neba , ktorá vyšla pred troma rokmi vo vydavateľstve Ikar . Dellaire v nej prišla s originálnym nápadom listov určených známym osobnostiam, ktorí už nežijú. Vo svojej druhej knihe autorka opäť prichádza s niečím nápaditým. Príbeh totiž vyrozprávala v dvoch líniách   –  z pohľadu sedemnásťročnej Angie a jej matky Marilyn, ktorá sa retrospektívne vracia do svojich sedemnástich, teda ešte pred narodením dcéry Angie.  Sedemnásťročná Angie žije len s mamou, otec zomrel ešte pred jej narodením . Mama o ňom takmer nehovorí, len sa zakaždým pri spomienke na lásku z mladosti rozplače . Jej dcéra dokonca nevie, ako otec vyzeral. Raz nájde v bielizníku hnedú obálku a pod ňou fotografiu. Je na nej usmiaty chlapec v objatí s veselým, bezstarostným dievčaťom . Dôjde jej, na koho sa pozerá. Nález Angie nedá

RECENZIA: Harry Potter a Tajomná komnata – ilustrovaná edícia (J. K. Rowlingová)

Pamätám si na moment, kedy Harry Potter prvýkrát vstúpil do môjho života. Bolo to pred desiatimi rokmi , kedy všetci moji spolužiaci hovorili o čarodejníkovi, ktorý prežil , vyslovovali tajomné kúzla a túžili sa stať študentmi Rokfortskej strednej školy čarodejníckej. V tom čase som ani len netušil, že táto knižná séria vydrží v povedomí čitateľov tak dlho. Takisto ani to, že sa k nej budem aj po toľkých rokoch s láskou vracať . Okrem ôsmej knihy , ktorá sa len nedávno dostala do kníhkupectiev, v slovenčine vyšlo aj ilustrované vydanie Tajomnej komnaty, ktoré je už druhé svojho druhu. Pôvodné knihy teda vďaka obrázkom Jima Kaya nabrali úplne nový rozmer.  Harry Potter po letných prázdninách strávených u Dursleyovcov opäť prichádza na Rokfort. Zdá sa, že tento rok mu vôbec nie je súdené vrátiť sa. Po tom, ako sa v jeho izbe na Privátnej ceste objaví zvláštny domový škriatok, sa začnú diať čudesné veci. Harry zmešká Rokfortský expres , zaútočí na neho zúrivá vŕba, a čo je najhorš