Preskočiť na hlavný obsah

Obálky a ďalšie obálky

September sa prehupol do svojej druhej polovice a na blogu je už nejaký ten deň mŕtvo. Mňa okupovala akási viróza, ktorou si prešiel tento mesiac hádam každý, no dnes som vyňuchal zopár vecí, ktorými by som vás mohol potešiť. Pôjde o slintačku nad obálkami (ako to kolegyňa Luu volá), ktoré zavítajú možno aj do vašich poličiek. 

Placková pomsta sa rozširuje aj na ďalšie young adultovky, no mne sa obálka Dublin Street-u (s plackou Svetový bestseller či bez nej) neskutočne páči. Ďalšou do partie je tiež podarená obča k Radšej nikdy, ktorú som vám už spomínal, ale nezaškodí ju spomenúť znovu. Na obe sa už teraz teším, takže určite vám potom o nich poviem viac. Dublin street, Radšej nikdy a aj Šialenstvo (druhá časť Mena hviezdy) sú pripravované na december

Ako ste si už mohli všimnúť, vydavateľstvo Fortuna Libri svoje novinky drží až do vydania pevne ukryté, a nebolo to inak ani v prípade druhého pokračovania Rádu temnoty - Deti búrky. Vydanie sa však blíži (ostáva necelý mesiac) a ja mám pre vás nielen anotáciu, ale aj obálku. 

Luca s Izoldou sa ocitnú uprostred obrovského chaosu. Ak chcú prežiť, musia sa spoliehať jeden na druhého a na svojich priateľov Ishraq a Freiziho.
Taliansko roku 1453. Luca s Izoldou sa dostávajú do malej rybárskej dediny, v ktorej sa nečakane strhne sled nepochopiteľných a desivých udalostí a Lucovou úlohou je odhaliť ich. Spoločné putovanie po kresťanskom svete mladých ľudí čoraz väčšmi zbližuje. Namiesto pokojnej plavby do Splitu ich čaká stretnutie s detskou križiackou výpravou a tajomným Johannom, obrovská prívalová vlna a vyšetrovanie detí búrky, čiže čarodejníc, čo na dedinu privolali záhubu. V druhej knihe série Rád temnoty sa stupňuje napätie a tajomstvá vychádzajú na svetlo sveta.

Aktualizoval som prehľad vydaní a rozšíril ho aj o výber z obálok, takže ak máte čas, určite tam zablúďte. To je odo mňa na dnes všetko. O tom, ktoré obálky sa vám páčia, mi môžete povedať v komentoch. :-)

Komentáre

 1. Deti búrky majú prekrásnu obálku 8) Viac sa mi páči ako 1. diel, rada by som si sériu prečítala.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj mne sa veľmi páči :) Ak sa k dvojke dostanem, určite si ju rád prečítam :)

   Odstrániť
 2. Obálka Dublin Street(u) je naozaj- slovenština je boží jazyk- krásná. :)
  A tak celkově se mi tvůj blog líbí. ;)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. V poslednom čase sa mi strašne páčia niektoré obálky knižiek, ktoré vyjdu, takže sa ich ešte väčšmi neviem dočkať :)
   A dík za pochvalu :)

   Odstrániť
 3. V slove "Šialenstvo" ti chýba "N" :)

  Ja sa teším na knihu Radšej nikdy.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. všetky sú krásne a zaujali ma :) ale Ikar mohol byť originálnejší, rovnakú obálku len v čiernobielom prevedení majú Obchodníci s nádejou (inak moja obľúbená) od Mirky Varáčkovej, vydavateľstvo Motýľ, kniha vyšla minulý rok v decembri. Trochu ma prekvapilo takéto faux pas... škoda, lebo obálku mám v mysli priradenú práve k Mirkinej knihe tak má to odrádza od kúpy aj keď anotácia znie sľubne ;)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Musím to uviesť na pravú mieru - Mirkina kniha prevzala pôvodnú obálku Dublin streetu a Ikar len použil tú, ktorá sa nachádza aj na originálnom výtlačku. To že vydavateľstvo Motýľ siahlo po zahraničnej obálke, už Ikar neovplyvní.

   Odstrániť
  2. Dominik, ja som nikomu nič neprevzala :D V tej dobe, keď mali Obchodníci vyjsť, som ani len netušila, že kniha Dublin Street vôbec existuje. Fotku na obal knihy našli ľudia z vydavateľstva v databáze fotiek a odkiaľ ju následne kúpili. Najprv ma zaskočilo, keď som neskôr zistila, že má takmer rovnakú obálku aj iná kniha, ale inak mi je to v podstate jedno.

   Odstrániť
  3. presne tak Motýľ neprebral obálku Dublin Street-u ale využil obrázok z databázy, ktorú má k dispozícií a ten je len náhodou identický ;) čiže žiadne siahnutie po zahraničnej obálke sa nekonalo ;)

   Odstrániť
  4. Brr, asi som sa len zle vyjadril. Celkovo som to myslel tak, že Ikar použil pôvodnú obálku a nie obálku od teba. :)
   Toť vsio.

   Odstrániť
 5. :) ok, veď ja som to sem dala len na vysvetlenie, aby si niekto nemyslel, že rada "čorkujem" obálky ;) tie väčšinou aj tak vyberajú ľudia z vydavateľstva

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To tu však ani povedané nebolo - "Mirkina kniha prevzala..." a nie "Mirka prevzala", keďže je samozrejmé, že obálky tvoria takpovediac vyšší ľudia a tí, ktorí to majú v kompetencií. :))

   Odstrániť
  2. lenže Motýľ neprevzal obálku Dublin street-u vieš ako sme už vyššie napísali ;)

   Odstrániť
  3. Citoval som, žmurkajúca pani.
   Vôbec neviem, o čo tu ide. Nech aj Herkules prevzal meno od Sofokla, svet sa nad takýmito hlúposťami nezrúti. Len som vysvetlil tutok Barborke, že to horné čudo má origoš obálku. Žmurk.

   Odstrániť
  4. no práve preto sme ta uvádzali na pravú mieru lebo nevieš ako to funguje :) ... a po ďalšie takéto oslovenia si nechaj pre svoj fanklub okej?

   Odstrániť
 6. odkaz od Anonyma: díky za bloknutie :D iba som chcela vysvetliť, ako to s výberom fotiek na obálky kníh funguje, ale to sa asi v komentároch na tvojom blogu nemôže. tak sorry. nabudúce sa o tvoje články radšej vôbec zaujímať nebudem. nemám chuť sa s niekým hádať a dupľom nie s negatívne naladeným blogerom, ktorý nemá ani toľko slušnosti, aby mi tu nechal komentáre. maj pekný deň, dominik!

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Drb drb? Aké bloknutie? Po prvé, ani neviem, ako sa to robí - a po druhé, je to pod moju úroveň. Radšej si refreshni stránku a zistíš, že chyba bola strane tvojho prehliadača.
  Jooooj.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vieš čo môžeš sa za seba hanbiť Mirka ti tu NORMÁLNE vysvetľovala o čo ide ako to funguje a ty jej odpíšeš toto? Ty sa ani trochu nehanbíš takto jednať s človekom, ktorý ta ani neuráža ani nezhadzuje? Vieš čo je mi z teba a tvojho prístupu na grc. Si úbožiak....

   Odstrániť
  2. A pekný dník mám, aj keď so soplíkom, ale zošitom biológie, bunkou a dobrou muzikou! :) Ahoj nabudúce.

   Odstrániť
  3. Mimuška, len odpovedám na krivé obvinenie za blokovanie.
   K ostatnému sa, radšej, nevyjadrujem. Pekný deň aj vám. :)

   Odstrániť
  4. láskavo si odpusti takéto oslovenia ja som s tebou husi nepásla...

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyhrá láska alebo manželstvo z povinnosti? | recenzia knihy Tajomstvá zámku Ashmore (Cynthia Harrod-Eagles)

Sedemdesiattriročná Cynthia Harrod-Eagles napísala za svoj život desiatky románov. Najviac sa ale preslávila ságou The Morland Dynasty, ktorú čitateľom predstavila v tridsiatich piatich pokračovaniach. V minulosti knihy nepublikovala len pod svojím menom, ale využívala aj pseudonymy Emma Woodhouse či Elizabeth Bennett. Titul Tajomstvá zámku Ashmore je jej najnovší román , ktorý v pôvodnom znení vyšiel v roku 2021. Sleduje osud mladého Gilesa, ktorý po smrti svojho otca grófa musí prevziať trón.  Ten jeden deň v roku 1901 bol na poľovačku ako stvorený. Tragická nehoda počas lovu však pripraví o život grófa Staintona a obyvateľom zámku Ashmore spôsobí krušné chvíle. Zámok získa nového majiteľa , ktorým je grófov najstarší syn Giles. Ten z vyhliadky na dedičstvo nie je veľmi nadšený. Rýchlo totiž zistí, že okrem titulu zdedil po otcovi aj značné dlhy . Existuje len jediný spôsob, ako rodinu zachrániť pred bankrotom. Musí sa výhodne oženiť – a rozhodnúť sa musí rýchlo. Zatiaľ čo Kitty

RECENZIA: Verum (Courtney Coleová)

Už na začiatku prvej knihy tejto série autorka svojich čitateľov varovala, že spôsob, akým príbeh rozpovie, sa nikomu páčiť nebude. Avšak nemohla na tom nič zmeniť, nič zmazať či pridať. Hoci považujem Nocte za vynikajúci a strhujúci román , nemal som pocit, že by mi na ňom niečo prekážalo alebo žeby autorka prekročila hranice znesiteľnosti . Na jej varovanie som zabudol a nebral ho vážne. Koniec druhej časti však každému úvodné autorkine slová pripomenie. Pýtate sa, aká bola moja reakcia po dočítaní Verum ? Nezmohol som sa ani na slovo. A pritom som mal pocit, že mi zápletka začína konečne dávať zmysel a že sa v nej aspoň sčasti orientujem. Veď aj samotný slogan druhej časti znie Pravda ťa oslobodí . No autorka mi dokázala, že som sa fatálne mýlil  a že moja verzia pravdy bola iba chybnou predstavou toho, čo sa v tejto knihe stalo. Kto je skutočný a kto nie? Kto je živý a kto mŕtvy? O všetkom sa môžeme iba domnievať.  "Na svojom osude musíme pracovať. Musíme zaň zapla

Aký je váš názor na fanfiction? | súťaž o knihu Bozk

V posledných týždňoch sa na knižných blogoch a sociálnych sieťach spomínala kniha After: Bozk viac než často. Fanficion na populárnu hudobnú skupinu One Direction , ktorá spôsobila šialenstvo po celom svete, totiž už o malú chvíľu vyjde aj v slovenčine . Napriek tomu, že má spomínaná hudobná skupina množstvo odporcov, čitatelia si knihu After: Bozk doslova zamilovali . A keďže som bol jedným z tých, ktorí si mali možnosť prečítať knihu s malým predstihom, za seba môžem povedať, že ma príjemne prekvapila .  Hoci malo After  skoro šesťsto strán a viaceré pasáže sa v ňom niekoľkokrát opakovali, aj tak ma čítanie tejto knihy bavilo a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Anna Toddová píše naozaj pútavo a musím sa priznať, že som je to celé zhltol aj s navijakom . Do príbehu vniesla realistickú atmosféru a ja som jej uveril každé slovo. Súhlasím, hrdinovia sa neraz správali hlúpo a nerozvážne, avšak takí mladí ľudia sú. Majú chyby, a rovnako ani táto kniha nie je dokonalá , ale určit