Preskočiť na hlavný obsah

RECENZIA: Votrelec v mojej mysli (Jill Hathaway)

Stredoškoláčka Sisa má mimoriadnu schopnosť - počas stavov bezvedomia sa ocitá v tele iných ľudí. Svoju schopnosť sa učí postupne ovládať. Zrazu sa však prebudí za volantom auta, ktoré sa rúti do neznáma. Zdá sa, že niekto vstúpil do jej vedomia a snaží sa ju ovládať. Kto je týmto nebezpečným votrelcom? Prečo sa pokúša Sisu sledovať a kontrolovať jej myseľ?

Knižné dvojičky
O sérii Desivé splynutie ste už v minulosti mohli počuť - takto približne pred rokom vyšla v slovenskom preklade prvá časť. Očami vraha bola dynamická knižka a autorka prišla s niečím novým a zaujímavým. Aj keď mala kniha zopár nedostatkov, hodnotil som ju veľmi pozitívne. Teraz sa na pulty dostáva druhá časť so skoro autentickou obálkou, no zdalo sa mi, že prvý diel sa podaril autorke viac.

Uvítal by som viac dynamiky
Opäť sa stretávame so starými známymi postavami z prvého diela a knižka priamo nadväzuje na koniec tej predošlej. Zápletku Jill Hathaway premyslela dobre a príbeh - keďže je dielo veľmi útle - zhltnete za chvíľu, no nemohol som sa zbaviť pocitu, že mi niečo chýbalo. Očami vraha malo akúsi iskru, v knihe sa neustále niečo dialo, no dynamika sa v prvej polovici druhej časti akosi vytratila a aj keď to záverečná tretina zachraňovala, môj dojem nebol taký dobrý ako z prvej časti. Mal som pocit, že sa v knižke vyskytovalo veľmi veľa hluchých miest, ale odhlianúc od toho, knižka sa mi viac-menej páčila. Ak hľadáte niečo jednoduché, určite vás práve dielo Votrelec v mojej mysli zaujme.

Kniha, ktorá vás nezahltí faktami
Pozitívom týchto knižiek je, že sa na ich čítanie nemusíte príliš sústrediť a autorka vás nezahlcuje prílišným počtom faktov. Vo všeobecnosti sa jedna o jednoduchú dejovú líniu, ktorá je miestami trochu predvídateľná, no niektorí čitatelia a fanúšikovia tohto typu literatúry môžu knihy oceniť. Ako som už spomínal, Votrelec v mojej mysli má skoro rovnakú obálku ako prvá časť, odlišuje sa len farebnosťou, takže v tomto ma vydavateľstvo trochu sklamalo.

Ak sa vám páčil prvý diel, určite by ste si mali prečítať aj pokračovanie. Síce sa - aspoň mne - páčilo o niečo menej, stojí za prečítanie a dozaista by ste si o na naň mali urobiť aj vlastný názor.

Votrelca v mojej mysli si môžete kúpiť napríklad na tejto adrese
Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem Vydavateľstvu Fragment.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Aký je váš názor na fanfiction? | súťaž o knihu Bozk

V posledných týždňoch sa na knižných blogoch a sociálnych sieťach spomínala kniha After: Bozk viac než často. Fanficion na populárnu hudobnú skupinu One Direction , ktorá spôsobila šialenstvo po celom svete, totiž už o malú chvíľu vyjde aj v slovenčine . Napriek tomu, že má spomínaná hudobná skupina množstvo odporcov, čitatelia si knihu After: Bozk doslova zamilovali . A keďže som bol jedným z tých, ktorí si mali možnosť prečítať knihu s malým predstihom, za seba môžem povedať, že ma príjemne prekvapila .  Hoci malo After  skoro šesťsto strán a viaceré pasáže sa v ňom niekoľkokrát opakovali, aj tak ma čítanie tejto knihy bavilo a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Anna Toddová píše naozaj pútavo a musím sa priznať, že som je to celé zhltol aj s navijakom . Do príbehu vniesla realistickú atmosféru a ja som jej uveril každé slovo. Súhlasím, hrdinovia sa neraz správali hlúpo a nerozvážne, avšak takí mladí ľudia sú. Majú chyby, a rovnako ani táto kniha nie je dokonalá , ale určit

Keď v rukách držíte bohatstvo | Harry Potter fotočlánok

Pred pár dňami som vás informoval o tom, ako vydavateľstvo Ikar plánuje tretie vydanie Harryho Pottera - tentokrát v brožovanej väzbe s novými obálkami . Knihy uzreli svetlo sveta pred necelým týždňom a ja som sa postaral o to, aby som sa stal majiteľom prvých dvoch častí čo najskôr. Práve preto už dnes zdobia moju knižnicu a vždy keď okolo nej prechádzam, nemôžem sa vynadívať na ich obálky . Darmo, táto edícia sa grafikom naozaj podarila a zaujímavo vyzerá aj slovenské vydanie . Síce by som v takúto neskorú hodinu nemal, pripravil som pre vás obálkovú slintačku. Tak teda, dobrú chuť ! :-)           Určite väčšinu z vás poteší, že knihy sú pomerne kvalitné paperbacky , ktoré sa pri čítaní nelámu (pevne dúfam, že bude ich kvalita rovnaká aj pri štvrtej a piatej časti). Už teraz sa teším, kedy si na tieto knihy nájdem časť a budem mať možnosť si ich opäť prečítať - a tým pádom prežiť celé dobrodružstvo ešte raz. Kto sa ku mne pridá? :-) Leto je dosť dlhé, takže

Keď si knihomoľ volí svoju budúcnosť

Veľmi dobre si spomínam na svoj prvý deň v škôlke . Na to, keď som uplakaný vychádzal z tej hrôzostrašnej budovy , v ktorej na mňa pani učiteľka kričala, aby som neplakal. A taktiež aj na to, ako som sa bál, no môj strach bol úplne zbytočný. Akoby to bolo pred mesiacom, keď som prvýkrát vstúpil do triedy a našiel si na lavici knižku, na ktorej názov si už nespomínam. Akoby všetky tie roky driny ubehli ako voda - a dnes stojím pred veľkým rozhodnutím . Čím budem v budúcnosti? Avšak taký je život - dennodenne sa musíme rozhodovať o svojom nasledujúcom kroku , o tom, či najprv vynesieme smeti, ktoré už doslova kričia "Vynes ma!" alebo ostaneme ešte chvíľu ležať pred obľúbeným seriálom . Celý život je o rozhodnutiach, no voľba vysokej školy a svojej budúcnosti niečím tak ľahkým určite nie je. A keďže nechcem, aby bol tento blog iba o recenziách a ukážkach z kníh, rozhodol som sa porozprávať vám niečo z môjho skutočného života . Možno si poviete - čo bláznim, veď som le