Preskočiť na hlavný obsah

RECENZIA: Votrelec v mojej mysli (Jill Hathaway)

Stredoškoláčka Sisa má mimoriadnu schopnosť - počas stavov bezvedomia sa ocitá v tele iných ľudí. Svoju schopnosť sa učí postupne ovládať. Zrazu sa však prebudí za volantom auta, ktoré sa rúti do neznáma. Zdá sa, že niekto vstúpil do jej vedomia a snaží sa ju ovládať. Kto je týmto nebezpečným votrelcom? Prečo sa pokúša Sisu sledovať a kontrolovať jej myseľ?

Knižné dvojičky
O sérii Desivé splynutie ste už v minulosti mohli počuť - takto približne pred rokom vyšla v slovenskom preklade prvá časť. Očami vraha bola dynamická knižka a autorka prišla s niečím novým a zaujímavým. Aj keď mala kniha zopár nedostatkov, hodnotil som ju veľmi pozitívne. Teraz sa na pulty dostáva druhá časť so skoro autentickou obálkou, no zdalo sa mi, že prvý diel sa podaril autorke viac.

Uvítal by som viac dynamiky
Opäť sa stretávame so starými známymi postavami z prvého diela a knižka priamo nadväzuje na koniec tej predošlej. Zápletku Jill Hathaway premyslela dobre a príbeh - keďže je dielo veľmi útle - zhltnete za chvíľu, no nemohol som sa zbaviť pocitu, že mi niečo chýbalo. Očami vraha malo akúsi iskru, v knihe sa neustále niečo dialo, no dynamika sa v prvej polovici druhej časti akosi vytratila a aj keď to záverečná tretina zachraňovala, môj dojem nebol taký dobrý ako z prvej časti. Mal som pocit, že sa v knižke vyskytovalo veľmi veľa hluchých miest, ale odhlianúc od toho, knižka sa mi viac-menej páčila. Ak hľadáte niečo jednoduché, určite vás práve dielo Votrelec v mojej mysli zaujme.

Kniha, ktorá vás nezahltí faktami
Pozitívom týchto knižiek je, že sa na ich čítanie nemusíte príliš sústrediť a autorka vás nezahlcuje prílišným počtom faktov. Vo všeobecnosti sa jedna o jednoduchú dejovú líniu, ktorá je miestami trochu predvídateľná, no niektorí čitatelia a fanúšikovia tohto typu literatúry môžu knihy oceniť. Ako som už spomínal, Votrelec v mojej mysli má skoro rovnakú obálku ako prvá časť, odlišuje sa len farebnosťou, takže v tomto ma vydavateľstvo trochu sklamalo.

Ak sa vám páčil prvý diel, určite by ste si mali prečítať aj pokračovanie. Síce sa - aspoň mne - páčilo o niečo menej, stojí za prečítanie a dozaista by ste si o na naň mali urobiť aj vlastný názor.

Votrelca v mojej mysli si môžete kúpiť napríklad na tejto adrese
Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem Vydavateľstvu Fragment.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyhrá láska alebo manželstvo z povinnosti? | recenzia knihy Tajomstvá zámku Ashmore (Cynthia Harrod-Eagles)

Sedemdesiattriročná Cynthia Harrod-Eagles napísala za svoj život desiatky románov. Najviac sa ale preslávila ságou The Morland Dynasty, ktorú čitateľom predstavila v tridsiatich piatich pokračovaniach. V minulosti knihy nepublikovala len pod svojím menom, ale využívala aj pseudonymy Emma Woodhouse či Elizabeth Bennett. Titul Tajomstvá zámku Ashmore je jej najnovší román , ktorý v pôvodnom znení vyšiel v roku 2021. Sleduje osud mladého Gilesa, ktorý po smrti svojho otca grófa musí prevziať trón.  Ten jeden deň v roku 1901 bol na poľovačku ako stvorený. Tragická nehoda počas lovu však pripraví o život grófa Staintona a obyvateľom zámku Ashmore spôsobí krušné chvíle. Zámok získa nového majiteľa , ktorým je grófov najstarší syn Giles. Ten z vyhliadky na dedičstvo nie je veľmi nadšený. Rýchlo totiž zistí, že okrem titulu zdedil po otcovi aj značné dlhy . Existuje len jediný spôsob, ako rodinu zachrániť pred bankrotom. Musí sa výhodne oženiť – a rozhodnúť sa musí rýchlo. Zatiaľ čo Kitty

Aký je váš názor na fanfiction? | súťaž o knihu Bozk

V posledných týždňoch sa na knižných blogoch a sociálnych sieťach spomínala kniha After: Bozk viac než často. Fanficion na populárnu hudobnú skupinu One Direction , ktorá spôsobila šialenstvo po celom svete, totiž už o malú chvíľu vyjde aj v slovenčine . Napriek tomu, že má spomínaná hudobná skupina množstvo odporcov, čitatelia si knihu After: Bozk doslova zamilovali . A keďže som bol jedným z tých, ktorí si mali možnosť prečítať knihu s malým predstihom, za seba môžem povedať, že ma príjemne prekvapila .  Hoci malo After  skoro šesťsto strán a viaceré pasáže sa v ňom niekoľkokrát opakovali, aj tak ma čítanie tejto knihy bavilo a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Anna Toddová píše naozaj pútavo a musím sa priznať, že som je to celé zhltol aj s navijakom . Do príbehu vniesla realistickú atmosféru a ja som jej uveril každé slovo. Súhlasím, hrdinovia sa neraz správali hlúpo a nerozvážne, avšak takí mladí ľudia sú. Majú chyby, a rovnako ani táto kniha nie je dokonalá , ale určit

Naučte sa rozoznať klamára | recenzia knihy Ako prekuknúť druhých ľudí (Joe Navarro)

Predstavte si, že sedíte uprostred kaviarne. Muž dva stoly pred vami je na pracovnom stretnutí a často sa pozerá do zeme . Takisto nervózne klopká nohou o stoličku. Žena pri stole oproti má ruky vbok, zachováva si odmeraný postoj, avšak z jej tváre stekajú kvapky potu. To je len stotina neverbálnych prejavov , s ktorými sa každodenne stretávame. Nie každý ale rozumie ich pravému významu . Keď som sa dozvedel, že vo vydavateľstve Grada nedávno vyšla v slovenčine príručka, ako "prekuknúť druhých ľudí", neváhal som nad jej prečítaním. Autorom knihy je uznávaný Joe Navarro , ktorý niekoľko rokov pracoval pre FBI. Ako tvrdí vo svojej príručke, väčšina ľudí sa celý život díva, ale v skutočnosti nevidí . Mnohé neverbálne prejavy totiž nie sú úplne jasné a laik by si ich mohol vyjadriť len veľmi nepresne alebo skreslene .  Práve jeho kniha má bežným smrteľníkom pomôcť rozoznať jednotlivé neverbálne prejavy. Nesnaží sa označiť niekoho za klamára. Ako Navarro tvrdí, schopnosť roz