Preskočiť na hlavný obsah

Aký je váš názor na fanfiction? | súťaž o knihu Bozk

V posledných týždňoch sa na knižných blogoch a sociálnych sieťach spomínala kniha After: Bozk viac než často. Fanficion na populárnu hudobnú skupinu One Direction, ktorá spôsobila šialenstvo po celom svete, totiž už o malú chvíľu vyjde aj v slovenčine. Napriek tomu, že má spomínaná hudobná skupina množstvo odporcov, čitatelia si knihu After: Bozk doslova zamilovali. A keďže som bol jedným z tých, ktorí si mali možnosť prečítať knihu s malým predstihom, za seba môžem povedať, že ma príjemne prekvapila

Hoci malo After skoro šesťsto strán a viaceré pasáže sa v ňom niekoľkokrát opakovali, aj tak ma čítanie tejto knihy bavilo a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Anna Toddová píše naozaj pútavo a musím sa priznať, že som je to celé zhltol aj s navijakom. Do príbehu vniesla realistickú atmosféru a ja som jej uveril každé slovo. Súhlasím, hrdinovia sa neraz správali hlúpo a nerozvážne, avšak takí mladí ľudia sú. Majú chyby, a rovnako ani táto kniha nie je dokonalá, ale určite by si ju mal každý z vás prečítať. 

Len pred chvíľou som na blogu vyhlásil výhercu poslednej súťaže, avšak prečo neurobiť radosť aj ďalším čitateľom? Práve preto som sa rozhodol zorganizovať ďalšiu súťaž - tentokrát o výtlačok knihy After: Bozk. :-) Znie to lákavo, čo poviete? Nepôjde ale o úplne obyčajnú súťaž. Chcel by som, aby sa pod článkom vytvorila akási diskusia, aby ste vyjadrili svoje názory a podelili sa o ne s ostatnými. Zaujíma ma totiž, čo si myslíte o fanfiction, či ste už predtým nejakú čítali, poprípade či o nejakej viete. Do súťaže sa teda budete môcť zapojiť pomocou komentáru pod článkom. Na záver jedného z vás vyžrebujem a ten po vydaní knihy After: Bozk získa výtlačok daného románu (skutočný, nie reading copy). Zároveň sa chcem poďakovať vydavateľstvu Ikar, ktoré podporilo túto súťaž. 

PRAVIDLÁ SÚŤAŽE
- súťaž trvá od 5.8. do 17.8., výherca bude vyhlásený v deň vydania knihy, teda 18.augusta;
- do súťaže sa môžu zapojiť iba čitatelia zo Slovenskej republiky;
- jeden človek sa môže súťaže zúčastniť iba raz, teda napísať iba jeden komentár;
- súťažný komentár musí obsahovať tieto informácie:
   1. meno, pod ktorým vstupujete do súťaže,
   2. e-mail, na ktorý vás budem kontaktovať v prípade výhry,
   3. názor na fanfiction - či ste už nejakú čítali, čo si o nich myslíte a podobne.
Všetkým z vás prajem veľa šťastia a teším sa na vaše komentáre! O chvíľu sa navyše môžete tešiť na recenziu tejto knihy. Treba len pozorne sledovať blog. :-)

Komentáre

 1. Kristy
  kristydrazovska@gmail.com
  Ja mám fakfikcie rada. Príde mi zábavné vidieť príbeh inak. Síce príbeh už je trvalo napísaný a vytlačený na stránkach knihy vo fanfikciách dostáva akoby druhú šancu. Dá sa tam využiť veľa nevyužitých nápadov a pre človeka, ktoré fanfikcie píše je to spôsob ako si zmeniť príbeh na dokonalý. Fanfikcie som priznávam ešte nečítala, no pri čítaní Fanúšičky od Rainbow Rowellovej sa mi to bohato vynahradilo :D :).

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Mária Marry Mikušková
  mikuskova.maria@gmail.com
  Osobne som sa ešte nestrela so žiadnom fanfickiou, ktorá by vyšla v nejakom vydavateľstve. Toto je pre mňa novinka. Ale na internete sa to dnes fanfikciou hemží. Myslím však, že to nie je zlá vec. Na internete som už toho čítala veľa. Od fanfikcie na HP po Upírske denníky. Niekedy je fajn prečítať si niečo také, samozrejme, nie vždy sa to môže aj vyplatiť. Nie vždy je to to pravé orechové a z niečoho dobrého sa môže vykľuť úplná somarina. Ale aj to sa niekedy stáva. :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Peťo Kucharík
  peto.kucharik01@gmail.com
  Ja sa vlastne s fanfiction stretávam skoro každý deň. Väčšinou si ju čítam pred spaním, na mobile na Wattpade. Keďže tam píšem svoj vlastný príbeh, tak som začal čítať aj fanfiction. Čítam hlavne fanfiction ku Harrymu Potterovi a sem tam aj ku nejakej inej knižnej sérii. Podľa mňa je fanfiction dobrá vec. Podporuje nápady, ktoré autorov pri písaní kníh nenapadli. Nie každému sa to môže páčiť, ale mne sa to páči :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Daniela
  daniela.szaboova781@gmail.com
  Fanfiction. Wattpad je tým úplne zahltený . Niektoré knihy, ktoré som takto čítala boli na moje počudovanie veľmi dobré. Napríklad Josh Hutcherson a naša obľúbená Katniss ( Jennifer Lawrence ). Stretla som sa aj s fanfiction, kde boli len YouTuberi a veľa iných už dosť známych ľudí. Môj názor je taký, že sa mi to páči a príde mi to milé, pretože takto sa dievčatá a chalani, ktorí niečo takéto píšu dostavajú oveľa bližšie k svojim idolom :) a môžu sa stať úspešnými, pretože takéto knihy číta veľa ľudí a hlavne fanúšikov :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Frankkie
  andrejgabaj@gmail.com
  Pod fanfiction si vždy vybavím tie najhoršie veci, ktoré som kedy z tohto žánru (???) čítala. Väčšinou sa nápady na tieto príbehy tvoria v hlavičkách pobláznených dievčat, ktoré knihu v ruke v živote nedržali (čo sa potom aj odráža na výsledku). To sú tie temnejšie stránky fanfiction.
  A čo sa týka tých najväčších rozmachov, ktorými sa FF pýši... Vtedy už vlastne majú postavy len rovnaké mená ako niekto, koho uznávate a autor vytvára svoj vlastný príbeh, v ktorom o fanfikciu už vôbec nejde (viď. Nástroje smrteľníkov).
  Fanfiction je plný internet a povedala by som, že 75% toho je niečo, čím by som sa veru nechválila. A tí, ktorým sa podarí niečo dobré napísať, by dokázali to isté aj mimo FF. Je príjemné prečítať si niečo (aspoň priemerné) o mojej obľúbenej postave. Také HP fanfiction je celkom milé :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Erika
  erika232311@azet.sk
  Fanfiction som čítala len raz (HP). Milo ma to prekvapilo, jasné že tam bolo pár nedokonalostí, ale nato, že to písal niekto neskúsený to bolo dobré. Niektoré FF stoja za prečítanie a ich autori by mali dostať šancu zviditeľniť sa a skúsiť napísať svoj vlastný príbeh.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Julka Ďurčeková
  julka.durcekova@gmail.com
  Kedysi dávno som čítala na jednom blogu fanfiction na seriál Once upon a time. Páčila sa mi. Autorka ten fanfiction vytvorila novú postavu okolo ktorej sa točil dej. Rada si niekedy prečítam rôzne fanfiction a páči sa mi, keď niekto si dá tu námahu aby niečo také vymyslel. Nevymýšľa to pre seba, ale pre nás. Chce aby sme knihu, seriál alebo niečo iné videli tak ako to vidí on. Osobne za mňa dávam fanfiction palec hore. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Zonia
  officialzonia@gmail.com
  Kedysi som fanfiction úplne milovala, čítala som jednu za druhou, väčšinou Harry Potter a podobné fandomy. Napríklad na wattpade sa nájde veľmi málo kvalitných fanfictions, pretože je plný gayovských príbehov o Harrym Stylesovi a Zaynovi Malikovi, a tie teda odmietam čítať. A tie potterovské sa stále opakovali, tá istá zápletka v každej fanfiction. Tak som prešla na fanfiction.net - je to síce všetko po anglicky ale nájde sa tam aj fanfiction na úrovni. :)
  A celkovo si myslím, že písať fanfiction je super, pretože si môžem dotvárať pôvodný príbeh ako sa mi páči, môžem narábať s postavami o ktorých som doposiaľ iba čítala. Niektoré fanfiction fakt stoja za to :)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Barborka
  b.jagnesakova@gmail.com

  Priznám sa, že FF cielene nevyhľadávam (zatiaľ), ale čo nie je, môže raz byť. Nikdy neviem, čo ma napadne si prečítať, takže ak sa raz k nejakej dopracujem, dám jej šancu :)
  Samotná myšlienka FF je zaujímavá, prečo by nemali vznikať? Ak sa niekomu pôvodný príbeh páči, alebo ho inšpiruje k vytvoreniu niečoho nového, prečo nie? Ak je to fakt čitateľné, dočká sa aj vydania, to je predsa super... a samozrejme musí rátať aj s negatívnymi odizvami, lebo ľudia sú proste takí - 100 ľudí, 100 chutí, to sa nezmení asi nikdy.

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Lyra
  barborka.acova.213@gmail.com

  Zbožňujem fanfikcie a taktiež zbožňujem autorov/autorky čo sa na túto "dráhu.." dajú. Najmä preto,že vo fanfikcii si môže človek dovoliť napísať všetko čo len chce. Nepáčil sa Ti záver Tvojej obľúbenej knihy alebo filmu ? Bum. Ak máš fantáziu a bohatú slovnú zásobu môžete si vytvoriť svoj vlastný koniec. A čo takto hlavný hrdinovia.. predstavoval(a) si si k tomu hnedookému fešákovi niekoho iného ? Zmeň to :) Vo svete fanfikcií je možné všetko. Neprešiel by týždeň kedy by som si neprečítala aspoň niekoľko dobrých fanfikcií- či už to originál poviedky,fikcie na obľúbené seriály,knihy,filmy,slash alebo iné. Medzi moje srdcovky patria hlavne fanfikcie zo sveta Harryho Pottera,ale aj na mnohé obľúbené fantasy seriály ako napríklad Supernatural :)

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Veronika
  pavlikova.nika@gmail.com,

  Musela som tuho rozmýšľať, či som vôbec nejakú fanfiction niekedy prečítala a prišla som na to, že nie. Viem, že najčastejšie som prichádzala do kontaktu s fanfiction zo sveta Harryho Pottera, ale nikdy som si nechcela žiadnu z nich prečítať. Netvrdím, že fanfiction sú zle, ale ja sa s nimi nestotožňujem.

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Lulu
  lily.duff7@gmail.com

  Nemám nič proti písaniu fanfiction, kedysi som sa tomu venovala aj ja, ale u mňa to skôr bolo také prechodné obdobie, ktoré mi pomohlo sa zlepšiť, než som začala s niečím vlastným. Taktiež som v tej dobe množstvo fanfiction vyhľadávala a čítala, ale keď som skončila s písaním vlastných ff, tak ma to akosi prestalo baviť. Dnes ich čítam už len naozaj zopár, väčšinou takých, ktoré stoja za to, lebo ako je to aj s knihami, aj u fanfiction sa musí človek naučiť rozlišovať tie dobré a tie zlé. Stretla som sa s takými, ktoré boli úplne skvelé, boli dobre napísané a skoro vôbec som pri ich čítaní nevnímala, že to je fanfiction, ale natrafila som aj na také, ktoré neboli moc kvalitné a v ktorých sa postavy správali úplne inak ako v pôvodnom diele. V každom prípade sa tým človek tak či tak v písaní zlepšuje a vtedy nezáleží na tom, či píše nápad zo svojej hlavy alebo fanfiction. A obzvlášť keď to niekoho baví, tak nevidím dôvod, prečo by to malo byť niečo zlé. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 15. Casion
  casionangelova@centrum.sk

  Fanfiction mám rada, kedysi som sa práve vďaka takýmto fanúšikovským príbehom dostala k písaniu. Milujem Harry Pottera, preto moje prvé príbehy boli práve fanfiction na túto knižnú sériu, samozrejme, boli strašné a keď si na to spätne spomínam hanbím sa ako pes :D. Ale mala som dvanásť rokov a koniec koncov, každý nejako začína. Cez fanfiction som sa dostala k písaniu vlastných príbehov, rozsiahlejších aj kratších a preto si myslím, že ako odrazový mostík je to fajn.
  Navyše, aj na čítanie sú to dobré príbehy, v prípade, že ide o nejaký pomerne slušný literárny počin, rada si nejaké prečítam. V minulosti som fanfiction čítala viac aj som ho vyhľadávala, dnes už menej, mám skôr vytipovaných pár poviedok a tie sledujem a čítam :-).
  Nemyslím, že vo všeobecnosti to je niečo zlé, nikto nepíše ff za účelom nejaké predaja príbehu ani nevyužíva originál ani nič podobné, jednoducho má rád nejaký príbeh, svet, postavu a chce si vyskúšať čo všetko by sa mohlo stať, aspoň z môjho pohľadu :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 16. 1. Kristína Hulinová
  2. kika14598@azet.sk
  3. Keď som bola menšia, na fanfiction som narážala na každom kroku, ale nikdy som nechápala jeho účel. Nikdy som ho ani nečítala a nijak ma nezaujal. Ako šiel čas, ja som raz prečítala fanfiction ku môjmu obľúbenému seriálu a tak sa to proste začalo. Strašne ma to zaujalo, ako ľudia dokážu vymyslieť iný priebeh deja, akí ostatní poznajú. Fascinovalo ma to a pár krát som ho začala písať aj ja. Priznám sa, že moje spisovateľké schopnosti nie sú excelentné, ale robím to skôr pre radosť. After kniha ma neuveriteľne zaujala svojou anotáciou a donedávna som ani netušila, že je to fanfiction ku 1D. (áno, smejte sa :D) Po tvojej recenzií som sa do knihy ešte viac zamilovala a som na ňu zvedavá.

  OdpovedaťOdstrániť
 17. Lucinka P.
  lucinkaaa98@gmail.com
  Zatiaľ som žiadnu knihu, ktorá by bola fanfiction nečitala. Párkrát ma ale zaujali príbehy na wattpade a potešilo ma, keď som sa dozvedela že Bozk vyjde po slovensky ako kniha. Sama by som sa ale fanfiction písať neodvážila.
  A takisto zbožňujem mini príbehy o Harrym :3 Tie sú skvelé!! Ak si žiaden ešte nečítal, určite ti ich odporúčam. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 18. 1.Bia
  2. biajencova@centrum.sk
  3. Fanfiction som ešte nečítala ani som sa s niečim podobným nestretla, a tak budem rada ked vyskúšam niečo nové prečítať.

  OdpovedaťOdstrániť
 19. http://newsletters.getresponse.com/archive/realrreview/brian-flatts-the-3-week-diet-plan-review-free-pdf-download-161823001.html


  http://www.linkedin.com/pulse/3-week-diet-system-review-prem-kumar There are different foods that we eat on a regular basis, for instance, meat, salads, fruits and green veggies among others. It is unfortunate that what we eat sometimes goes through the digestive system with no nutrients being absorbed to the body. This can be changed through mastication that is very effective in breaking down food to release nutrients.

  OdpovedaťOdstrániť
 20. http://quantumvisionsystemreview.com/golden-binary-profits-system-review/
  http://binarymetabot.com/golden-binary-profits-system-review/ Binary options are fixed return options because they come with only 2 possible outcomes. It is a contract which gives the buyer a right to buy an underlying asset at a pre-decided fixed price within a specified time limit.

  OdpovedaťOdstrániť
 21. http://nytransguide.org/matt-bakers-proven-profits-review/

  http://agoodwardrobe.com/proven-profits-system-review/
  The beauty of a binary option is the high payout potential within a short trading period. As a mass market trading tool, binaries empower traders with flexible trading approaches. There are not complexities involved in trading with binaries. You either lose or you win.
  http://binarymetabot.com/proven-profits-review/

  OdpovedaťOdstrániť
 22. http://nytransguide.org/gold-digger-app-review/

  https://www.behance.net/gallery/29158773/Gold-Digger-App-Review

  http://binarymetabot.com/gold-digger-app-review/

  http://www.enriqueiglesias.com/profiles/blogs/gold-digger-app-review

  http://theposey.com/gold-digger-app-review/

  Just like a lot of other online business opportunities, YourNetBiz gives you the chance to sell digital products of various kinds. You need to properly understand these products in order to be successful in selling them, so in this article we are going to discuss some of the terms used to describe YourNetBiz's products and how you should deal with the available products and make a lot of money selling them.

  OdpovedaťOdstrániť
 23. http://www.linkedin.com/pulse/50k-mission-system-review-pravin-kumar  http://quantumvisionsystemreview.com/the-50k-mission-review/ This article is aimed to benefit the new traders to accomplish their goals in trading. Therefore, unique and matchless features of binary option brokers are stated, so that traders can perform effective analysis on the entire process of choosing an excellent binary options broker, and this way turn their business in a profitable trading.

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyhrá láska alebo manželstvo z povinnosti? | recenzia knihy Tajomstvá zámku Ashmore (Cynthia Harrod-Eagles)

Sedemdesiattriročná Cynthia Harrod-Eagles napísala za svoj život desiatky románov. Najviac sa ale preslávila ságou The Morland Dynasty, ktorú čitateľom predstavila v tridsiatich piatich pokračovaniach. V minulosti knihy nepublikovala len pod svojím menom, ale využívala aj pseudonymy Emma Woodhouse či Elizabeth Bennett. Titul Tajomstvá zámku Ashmore je jej najnovší román , ktorý v pôvodnom znení vyšiel v roku 2021. Sleduje osud mladého Gilesa, ktorý po smrti svojho otca grófa musí prevziať trón.  Ten jeden deň v roku 1901 bol na poľovačku ako stvorený. Tragická nehoda počas lovu však pripraví o život grófa Staintona a obyvateľom zámku Ashmore spôsobí krušné chvíle. Zámok získa nového majiteľa , ktorým je grófov najstarší syn Giles. Ten z vyhliadky na dedičstvo nie je veľmi nadšený. Rýchlo totiž zistí, že okrem titulu zdedil po otcovi aj značné dlhy . Existuje len jediný spôsob, ako rodinu zachrániť pred bankrotom. Musí sa výhodne oženiť – a rozhodnúť sa musí rýchlo. Zatiaľ čo Kitty

RECENZIA: Verum (Courtney Coleová)

Už na začiatku prvej knihy tejto série autorka svojich čitateľov varovala, že spôsob, akým príbeh rozpovie, sa nikomu páčiť nebude. Avšak nemohla na tom nič zmeniť, nič zmazať či pridať. Hoci považujem Nocte za vynikajúci a strhujúci román , nemal som pocit, že by mi na ňom niečo prekážalo alebo žeby autorka prekročila hranice znesiteľnosti . Na jej varovanie som zabudol a nebral ho vážne. Koniec druhej časti však každému úvodné autorkine slová pripomenie. Pýtate sa, aká bola moja reakcia po dočítaní Verum ? Nezmohol som sa ani na slovo. A pritom som mal pocit, že mi zápletka začína konečne dávať zmysel a že sa v nej aspoň sčasti orientujem. Veď aj samotný slogan druhej časti znie Pravda ťa oslobodí . No autorka mi dokázala, že som sa fatálne mýlil  a že moja verzia pravdy bola iba chybnou predstavou toho, čo sa v tejto knihe stalo. Kto je skutočný a kto nie? Kto je živý a kto mŕtvy? O všetkom sa môžeme iba domnievať.  "Na svojom osude musíme pracovať. Musíme zaň zapla

Cesta, ktorá môže vrátiť všetko späť | recenzia knihy Road trip (Beth O'Leary)

Britská autorka Beth O'Leary vo svete debutovala svojím románom Spolubývajúca (The Flatshare). Študovala anglický jazyk, pretože – ako uvádza na svojej webovej stránke – sa už oddávna chcela stať spisovateľkou. Inšpiráciu nachádza vo všetkom naokolo  a hoci má vo svojej hlave niekoľko stoviek námetov, viaceré z nich sa podľa jej slov nikdy nestanú samostatným príbehom. No románu Road trip sa to podarilo – a mňa veľmi teší, že vám túto milú knižku môžem predstaviť práve v týchto horúcich dňoch.  Addie a jej sestra vyrážajú na cestu do Škótska, kde sa koná priateľkina svadba . Hudba je prichystaná, sladkosti zbalené, no len čo vyštartujú, niekto do nich zozadu narazí. Ako naschvál za volantom sedí Addin bývalý frajer Dylan, ktorému sa doteraz vyhýbala. Dylan a jeho najlepší kamarát mieria na tú istú svadbu , a keďže je ich auto nepojazdné a verejná doprava nedostupná, Addie nemá na výber a musí ich vziať so sebou. Maličké auto je čoskoro plné nielen batožiny, ale aj tajomstiev . P