Preskočiť na hlavný obsah

Mesačná chvastačka za APRÍL

Musím sa priznať, že v poslednom čase mi dni ubiehajú neskutočne rýchlo. Ani som sa nenazdal a už o mesiac ma čakajú ústne maturity. Je to zodpovednosť, no zároveň sa neviem dočkať, kedy budú všetky skúšky za mnou. Keby mala byť moja mesačná chvastačka iba o knihách, pravdepodobne by som ju vybavil veľmi rýchlo, keďže mi do knižnice pribudla len jedna kniha. Okrem nej je ale viacero vecí, s ktorými by som sa chcel s vami podeliť a myslím si, že práve mesačná chvastačka je to správne miesto. 

Spomínanou knihou, ktorá pribudla do mojej zbierky, je After: Tajomstvo, ktoré je tretím dielom tejto série. Popravde som sa na knihu tešil od momentu, kedy vydavateľstvo Ikar zverejnilo pripravovanú obálku. Na druhej strane ale treba povedať, že som mal k druhému pokračovaniu niekoľko výhrad. Kniha sa mi síce páčila, no rozhodne by som príbeh nenaťahoval do takej miery ako Anna Todd. Podobný názor mám aj na Tajomstvo, ktoré má dokonca o dvesto strán viac. S odstupom času musím navyše povedať, že sa dej tejto fanfiction posunul dopredu len minimálne a častokrát sme sa vracali k večnému kolobehu rozchodov a návratov v podaní Tessy a Hardina. Napriek tomu sa mi ale kniha páčila. Diela Anny Toddovej majú jednoducho určité čaro, vďaka ktorému sa teším na každú novú časť. Pravdepodobne je to tým, že mi vyhovuje autorkin štýl a jej romány sa veľmi dobre a rýchlo čítajú. Hoci píše dookola o tom istom, vždy ma dokáže zaujať a prinútiť knihu rýchlo dočítať do konca. Viac vám ale poviem v pripravovanej recenzii. :-)

Na obrázku môžete vidieť, ako vyzerajú všetky tri časti série After pokope.  Tajomstvo je poriadna bichľa, no našťastie bude štvrtý diel, ktorý by mal v slovenskom jazyku vyjsť v auguste pod názvom Puto, o porovnanie tenší. Tajomstvo ale nebola jediná kniha, ktorú som tento mesiac prečítal. V elektronickej podobe mi do pomyselnej knižnice pribudol román Náboj, ktorý je v skutku zaujímavým dielom. Nebudem však veľa prezrádzať, keďže už zajtra sa môžete tešiť na recenziu. 

Apríl bol pre mňa zaujímavým mesiacom. Okrem toho, že mám za sebou svoj absolventský koncert z gitary (a tak sa s ňou po takmer dvanástich rokoch lúčim), takto pred týždňom som sa zúčastnil prípravného kurzu na Univerzite Komenského. Na Katedre žurnalistiky som sa počas desiatich hodín dozvedel množstvo užitočných informácií o médiách, žurnalistike a v neposlednom rade o písaní článkov ako takých. Pedagógovia katedry nám priblížili štúdium tohto odboru a mne ostáva len dúfať, že úspešne zvládnem prijímacie pohovory.

Poslednou z udalostí, ktoré by som rád spomenul, bola dnešná spevácka súťaž Bojnická perla. Okrem skvelých výkonov ma príjemne prekvapilo, že sa jej zúčastnilo takmer sto mladých talentov z okolitých regiónov. Je teda jasné, že sa množstvo mladých ľudia aj dnes venuje zmysluplným činnostiam, ktoré rozvíjajú ich osobnosť. Počas dňa nechýbala ani podpora mojich zlatých spolužiakov :-) Skončil som v bronzovom pásme kategórie D, avšak umiestnenie vôbec nie je dôležité. :-)

To je z mojej mesačnej chvastačky všetko. Ako vyzeral váš apríl? Pochváľte sa v komentároch. :-) 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyhrá láska alebo manželstvo z povinnosti? | recenzia knihy Tajomstvá zámku Ashmore (Cynthia Harrod-Eagles)

Sedemdesiattriročná Cynthia Harrod-Eagles napísala za svoj život desiatky románov. Najviac sa ale preslávila ságou The Morland Dynasty, ktorú čitateľom predstavila v tridsiatich piatich pokračovaniach. V minulosti knihy nepublikovala len pod svojím menom, ale využívala aj pseudonymy Emma Woodhouse či Elizabeth Bennett. Titul Tajomstvá zámku Ashmore je jej najnovší román , ktorý v pôvodnom znení vyšiel v roku 2021. Sleduje osud mladého Gilesa, ktorý po smrti svojho otca grófa musí prevziať trón.  Ten jeden deň v roku 1901 bol na poľovačku ako stvorený. Tragická nehoda počas lovu však pripraví o život grófa Staintona a obyvateľom zámku Ashmore spôsobí krušné chvíle. Zámok získa nového majiteľa , ktorým je grófov najstarší syn Giles. Ten z vyhliadky na dedičstvo nie je veľmi nadšený. Rýchlo totiž zistí, že okrem titulu zdedil po otcovi aj značné dlhy . Existuje len jediný spôsob, ako rodinu zachrániť pred bankrotom. Musí sa výhodne oženiť – a rozhodnúť sa musí rýchlo. Zatiaľ čo Kitty

Aký je váš názor na fanfiction? | súťaž o knihu Bozk

V posledných týždňoch sa na knižných blogoch a sociálnych sieťach spomínala kniha After: Bozk viac než často. Fanficion na populárnu hudobnú skupinu One Direction , ktorá spôsobila šialenstvo po celom svete, totiž už o malú chvíľu vyjde aj v slovenčine . Napriek tomu, že má spomínaná hudobná skupina množstvo odporcov, čitatelia si knihu After: Bozk doslova zamilovali . A keďže som bol jedným z tých, ktorí si mali možnosť prečítať knihu s malým predstihom, za seba môžem povedať, že ma príjemne prekvapila .  Hoci malo After  skoro šesťsto strán a viaceré pasáže sa v ňom niekoľkokrát opakovali, aj tak ma čítanie tejto knihy bavilo a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Anna Toddová píše naozaj pútavo a musím sa priznať, že som je to celé zhltol aj s navijakom . Do príbehu vniesla realistickú atmosféru a ja som jej uveril každé slovo. Súhlasím, hrdinovia sa neraz správali hlúpo a nerozvážne, avšak takí mladí ľudia sú. Majú chyby, a rovnako ani táto kniha nie je dokonalá , ale určit

Naučte sa rozoznať klamára | recenzia knihy Ako prekuknúť druhých ľudí (Joe Navarro)

Predstavte si, že sedíte uprostred kaviarne. Muž dva stoly pred vami je na pracovnom stretnutí a často sa pozerá do zeme . Takisto nervózne klopká nohou o stoličku. Žena pri stole oproti má ruky vbok, zachováva si odmeraný postoj, avšak z jej tváre stekajú kvapky potu. To je len stotina neverbálnych prejavov , s ktorými sa každodenne stretávame. Nie každý ale rozumie ich pravému významu . Keď som sa dozvedel, že vo vydavateľstve Grada nedávno vyšla v slovenčine príručka, ako "prekuknúť druhých ľudí", neváhal som nad jej prečítaním. Autorom knihy je uznávaný Joe Navarro , ktorý niekoľko rokov pracoval pre FBI. Ako tvrdí vo svojej príručke, väčšina ľudí sa celý život díva, ale v skutočnosti nevidí . Mnohé neverbálne prejavy totiž nie sú úplne jasné a laik by si ich mohol vyjadriť len veľmi nepresne alebo skreslene .  Práve jeho kniha má bežným smrteľníkom pomôcť rozoznať jednotlivé neverbálne prejavy. Nesnaží sa označiť niekoho za klamára. Ako Navarro tvrdí, schopnosť roz