piatok 27. januára 2012

Rozhovor s VeEee's bookshelf

VeEee prišla s novým nápadom. Vytvorila rubriku, v ktorej sa bude venovať rozhovorom s ostatnými blogermi. A tento týždeň  som sa na rad dostal ja :).


Môj rozhovor
1. Ahoj! Abychom věděli, o kom je řeč, tak se nám ve zkratce, prosím, představ :)
Ahoj, VeEee. Volám sa Dominik a na blogoch vystupujem pod prezývkou Domčo. Keby som sa mal opísať, určite by som spomenul, že nadovšetko milujem knihy, spev a gitaru. Je to akoby môj ľúbostný trojuholník. Mám pätnásť rokov a navštevujem deviaty ročník základnej školy. Obľúbený predmet? Jednoznačne slovenčina!

2. A teď teda přejdeme k tomu nejdůležitějšímu - k tvému blogu.
Jak se tvůj blog jmenuje a co tě vedlo k tomu, abys mu dal/a takový název.
Môj blog sa volá My World of Books. Som si plne vedomý toho, že názov je úplne klasický a tuctový… ale i napriek tomu úplne vystihuje to, o čom v ňom píšem.

O mojom svete kníh. jak dlouho už svůj blog vlastně máš
Na bloggeri som začal presne 17.novembra, čo znamená, že blogujem dva mesiace a pár dní…

Zkoušel/a jsi i jiné možné alternativy (např. blog.cz, pise.cz, blogger, wordpress, aj.) vedení blogu a proč jsi zůstal/a právě u té, kterou máš
Áno. S blogovaním som začal v septembri na slovenských SMEblogoch. Veľa pravidiel a obmedzovania, často podľa môjho názoru nezmysleného, ma nakoniec prinútilo odísť a presunúť sa niekam inam. A kam? Na Blogger, predsa. A musím povedať, že by som túto voľbu nikdy nemenil. Blogger mi neumožnil len publikovanie článkov. Vďaka nemu som našiel kamarátstva, ktoré by som inde nenašiel…

Co je na tvém blogu podle tebe nejlepší, nejvíce navštěvované a proč 
V posledním týždni som na blogu zredukoval počet meme. Tie sú podľa mňa zbytočné a len zvyšujú celkový počet publikovaných článkov. Môj blog sa tak bude viac venovať knižnému svetu, novinkám, informáciám priamo z vydavateľstiev a v prvom rade recenziám. 

Na co se tvůj blog především soustřeďuje, nebo spíš, na co ho ty soustřeďuješ 
Sústreďujem ho prevažne na Young Adult literatúru, ktorá v poslednej dobe u mladých zažíva najväčší „boom“. Na blogu sa teda venujem len Fantasy literatúre od zahraničných autorov. 

3. Kolik času věnuješ (asi tak průměrně) svému blogu? 
To, samozrejme, závisí od situácie. Každý deň prídem zo školy a nakuknem do Bloggera. Poteší ma každá jedna návšteva. Keď si spomeniem na moje začiatky, keď na blog prišlo sotva päť ľudí denne… a keď si spomeniem na vianočné sviatky (o cca. 1,5 mesiaca od založenia blogu), kedy sa sledovanosť vyšplhala aj nad 150 návštev, mám naozaj veľmi dobrý pocit. Článok publikujem vždy, keď na internete nájdem informáciu hodnú publikovania. Alebo vtedy, keď sa chcem podeliť so svojimi pocitmi z knihy prostredníctvom recenzie. 

4. Zajímá tě hodně, co si návštěvníci o tvém blogu pomyslí, např. o vzhledu, o jeho struktuře, aktivitě? 
Musím povedať, že som so vzhľadom môjho blogu nikdy nebol spokojný. Som typ človeka, ktorý veľmi rád skúša a mení, čo znamená, že jeden vzhľad u mňa nevydrží veľmi dlho. Teraz som ale celkom spokojný a snažím sa, aby blog mal konečne stály vzhľad, pretože časté obmeny tiež nie sú tou najlepšou alternatívou.    
5. Byl nějaký blog inspirací pro vznik tvého? 
Inšpiráciu pre vznik môjho blogu boli viaceré slovenské knižné blogy, ktoré som jedného dňa „nechtiac“ objavil. A vtedy som si povedal, že niečo také musím mať aj ja. A za každú cenu! A odvtedy si blogovanie neviem vynachváliť. 

6. Co děláš proto, abys měl/a uspokojivou návštěvnost? 
Keďže som na blogu pomerne krátky čas, nestihol som vytvoriť žiaden svoj vlastný projekt alebo Giveaway pre návštevníkov. To však hodlám v blízkej dobe zmeniť. Jeden projekt plánujem už na marec. Ale to je všetko, čo vám teraz poviem ;). 

7. Co bys chtěl/a vzkázat všem návštěvníkům (ať těm současným, ale i budoucím) blogu? 
Ak váhate nad vytvorením svojho vlastného blogu, môžem službu Blogger iba odporučiť. Taktiež by som chcel poďakovať všetkým mojim nasledovateľom a čitateľom. Radosť mi urobí každý jeden klik na môj blog a verím, že môj blog bude ešte dlho miestom, ktoré budete radi navštevovať. 

8. A poslední otázka za dva bludišťáky! Myslíš si, že blog je dobrým způsobem trávení volného času? 

Blog je druhým najlepším spôsobom trávenia voľného času. 
O chlp ho totiž predbehlo čítanie… 
(páni, až teraz si uvedomujem, aký výrok som práve zo seba dostal). 

Chcel by som poďakovať VeEee za rozhovor.
Samozrejme, navštívte blog VeEee :) 

1 komentár:

  1. Jsem hrozně ráda, že jsi se zapojil :) i když jsem tu "rubriku přebrala", ale já to mám úplně o něčem jiném než Sue, ale to je jedno, navíc jsem o tom psala i na stránce facebooku, že to bude podobné jako u Sue, ale to že není fér a neřekne mi to osobně, to už je její věc :)

    OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.