sobota 4. februára 2012

5 dôvodov prečo... #2

Meme z dielne Stormy

...milujem Young Adult fikciu

1. V poslednej dobe nezávratnou rýchlosťou pribúdajú knižky práve do tohto žánru. Bestsellery ako Twilight sága, Hry o život či Divergencia zaujali čitateľov po celom svete. Práve vďaka fikcii úplne uniknete z reality a zabudnete na každodenné problémy. Vašim novým domovom sa až do poslednej strany stane práve fantastický svet. 


2. Upíri. Anjeli. Vlkolaci. Víly. Duchovia či obyčajní ľudia. Každý sa môže stať hlavným hrdinom. Hrdinom, do ktorého roly sa úplne vžijete. Vďaka fantázii autorov vzniká čoraz viac poddruhov YA knižiek. Dystopia, Contemporary, Zombie a ďalšie. Všetko, čo si len prajete. Vo fantastickej literatúre je totiž možné všetko. 

3. Stránky, ktoré sa otáčajú doslova samy. Dej uplynie čo nevidieť. A potom môžete ľutovať, že ste knižku prečítali tak rýchlo. Začínate čítať večer? Máte na pláne knižku odložiť a ísť spať? Doslova nemožné. 

4. Vďaka vydavateľstvu Slovart sa súčasné Young Adult bestsellery dostávajú aj ku nám. Divergencia. Škaredí. Mesto kostí. A nielen Slovart. Vydavateľstvo Ikar taktiež vydáva knižky, ktoré stoja za pozornosť. Čítali ste knižku Naprieč vesmírom? Nie?! Urobili ste tak veľkú chybu. Debut od americkej spisovateľky, ktorý posúva hranice Young Adult. 


5. Obálky knižiek, ktoré hneď upútajú pozornosť, sú pri tomto žánre nepísaným pravidlom. Divergencia hovorí sama o sebe. Nemusíte si prečítať ani popis. Podľa obálky viete, že knižka vo vašej knižnici nesmie chýbať. Taktiež lesklo-matný povrch Naprieč vesmírom. Alebo farebná oriezka? Vo vydavateľstve Slovart je to možné. Les kostí a Pobrežie hrôzy vynikajú nielen vnútrom. "Hypnotizujúce" farebné okraje totiž urobia ešte lepší dojem z čítania. 

2 komentáre:

  1. YA je niečo, čo ma naozaj nadchlo. Takže myslím, že som si pre meme vybral vhodnú tému :)

    OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.