pondelok 14. mája 2012

Vampire Academy alebo Infernal Devices?

Vydavateľstvo Slovart dnes prišlo s hlasovaním pre svojich čitateľov. Séria, ktorá anketu vyhrá, bude vydaná v slovenčine. Na Slovensku sme sa s niečim takým nestretli, preto máme prvýkrát možnosť zasiahnuť do edičného plánu. Do výberu sa dostala séria od Cassandry Clare - Infernal Devices a ďalšie štyri série, medzi nimi aj Vampire Academy. Prečo som spomenul práve tieto dve série? Stav po pár hodinách je takmer jasný - s odstupom vyhrávajú spomínané série. Avšak... Je výsledok taký, aký by sme naozaj chceli? 

O vydaní Vampire Academy sa hovorí už dlho. Séria zatiaľ vyšla iba v českom jazyku. Prečítal som len prvú časť, pretože ma český jazyk pri čítaní mierne rušil a vôbec som sa do deja nemohol vžiť. Na anglické vydanie si zatiaľ netrúfam. Ostáva mi len slovenský preklad. No či bude, to ešte nikto s istotou povedať nedokáže. Iba pár hlasov delí VA od prvenstva. Nesmieme zabúdať ani na to, že české knihy bývajú často nedostupné a nájdete ich len v niektorých kníhkupectvách. Všimnete si skôr slovenský bestseller alebo regál s českými knihami, ktorý sa skrýva za tuctom ďalších? 

Na rovinu, trochu nechápem hlasy pre Infernal Devices. Vydavateľstvo Slovart plánuje na jeseň vydanie autorkinej ďalšej série, preto je viac než isté, že ak dosiahne úspech (hľadiac na propagáciu a celkové ohlasy), vydavateľstvo vydá všetky jej série. No Vampire Academy ostáva na mŕtvom bode. A táto anketa je možno poslednou nádejou slovenského prekladu. 

A pomôžte vyhrať sérii, ktorá si to naozaj zaslúži. 

2 komentáre:

  1. Ja mám hrozne rada obe série... Hlasovala som za ID, ale na druhej strane máš pravdu, takto som na to nehľadela. O.o No, som zvedavá ako to dopadne.:D

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Ešte tam párkrát môžu nastať zvraty, ale myslím, že to vyhrá VA :) A ak, tak ma to veľmi poteší... :)

      Odstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.