štvrtok 28. júna 2012

Poznáte Pod vražednou oblohou?

Počuli ste už o knižke Pod vražednou oblohou? Under the Never Sky od americkej autorky Veronici Rossi vyšlo vo vydavateľstve Ikar len pred nedávnom. Veľa vody však nepretieklo ani od pôvodného vydania - slovenskí čitatelia sa mohli na preklad tešiť pár mesiacov po vydaní originálu. O čom vlastne Pod vražednou oblohou je? 

Aria žije v Blaženosti. Jeho obyvatelia sú pred nebezpečenstvom chránení dokonalým obranným systémom - svet sa totiž kruto zmenil. Na obyvateľov z ničoho nič šľahajú ohnivé plamene, ktoré spália všetko, čoho sa dotknú, hrozia im epidémie a iné smrteľné choroby. V tom sa niečo škaredo pokazí, chvíľu na to Aria stretne Sokola, ktorý bude jej jedinou záchranou. A aby toho nebolo málo, Sokol je z úplne iného sveta, ktorý pre Ariu nie je extra po chuti. Autorka bude prelínať pohľady oboch hrdinov - stretávate sa tak s budúcnosťou a ďalekou minulosťou zároveň. Nepotrvá dlho a aj medzi na pohľad najväčšími protikladmi nastane zmena pólov a môžete sa tešiť na poriadne iskrenie... 

Veronica Roth je ešte veľmi mladá spisovateľka. Svojim debutom však ohúrila celý svet. Priznávam, knižka mala pár hluchých miest. Všetko však kompenzovali akčné scény, za ktoré sa autorka naozaj nemusí hanbiť. Na vydanie druhého pokračovania si však chvíľu počkáme. V angličtine by malo vyjsť začiatkom januára 2013. Kedy bude v slovenčine, alebo vlastne, či vôbec v slovenčine bude, je ešte vo hviezdach. Tak či onak, v týchto chvíľach internetom koluje obálka druhej časti. Čo na ňu hovoríte? Mne sa páči ešte viac ako prvá čas - a to je čo povedať. Hm, na trojke by som si predstavoval oboch naraz, a to by vôbec nebol zlý nápad. Druhá časť (na obrázku) sa bude volať Throught the Ever Night


Čítali ste už Pod vražednou oblohou? 
Zaujali vás nejaké recenzie, ktoré by ste chceli posunúť k ďalším čitateľom? 
Alebo ste autorom recenzie na túto knižku? Všetci máte priestor na diskusiu dolu v komentároch :) 

Toto je prvý príspevok do mojej novej nepravidelnej rubriky. Keďže nemám čas recenzovať každú prečítanú knihu, na niektoré vyjadrím svoj názor aspoň takýmto spôsobom.

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.