Preskočiť na hlavný obsah

Obálky a ďalšie obálky

September sa prehupol do svojej druhej polovice a na blogu je už nejaký ten deň mŕtvo. Mňa okupovala akási viróza, ktorou si prešiel tento mesiac hádam každý, no dnes som vyňuchal zopár vecí, ktorými by som vás mohol potešiť. Pôjde o slintačku nad obálkami (ako to kolegyňa Luu volá), ktoré zavítajú možno aj do vašich poličiek. 

Placková pomsta sa rozširuje aj na ďalšie young adultovky, no mne sa obálka Dublin Street-u (s plackou Svetový bestseller či bez nej) neskutočne páči. Ďalšou do partie je tiež podarená obča k Radšej nikdy, ktorú som vám už spomínal, ale nezaškodí ju spomenúť znovu. Na obe sa už teraz teším, takže určite vám potom o nich poviem viac. Dublin street, Radšej nikdy a aj Šialenstvo (druhá časť Mena hviezdy) sú pripravované na december

Ako ste si už mohli všimnúť, vydavateľstvo Fortuna Libri svoje novinky drží až do vydania pevne ukryté, a nebolo to inak ani v prípade druhého pokračovania Rádu temnoty - Deti búrky. Vydanie sa však blíži (ostáva necelý mesiac) a ja mám pre vás nielen anotáciu, ale aj obálku. 

Luca s Izoldou sa ocitnú uprostred obrovského chaosu. Ak chcú prežiť, musia sa spoliehať jeden na druhého a na svojich priateľov Ishraq a Freiziho.
Taliansko roku 1453. Luca s Izoldou sa dostávajú do malej rybárskej dediny, v ktorej sa nečakane strhne sled nepochopiteľných a desivých udalostí a Lucovou úlohou je odhaliť ich. Spoločné putovanie po kresťanskom svete mladých ľudí čoraz väčšmi zbližuje. Namiesto pokojnej plavby do Splitu ich čaká stretnutie s detskou križiackou výpravou a tajomným Johannom, obrovská prívalová vlna a vyšetrovanie detí búrky, čiže čarodejníc, čo na dedinu privolali záhubu. V druhej knihe série Rád temnoty sa stupňuje napätie a tajomstvá vychádzajú na svetlo sveta.

Aktualizoval som prehľad vydaní a rozšíril ho aj o výber z obálok, takže ak máte čas, určite tam zablúďte. To je odo mňa na dnes všetko. O tom, ktoré obálky sa vám páčia, mi môžete povedať v komentoch. :-)

Komentáre

 1. Deti búrky majú prekrásnu obálku 8) Viac sa mi páči ako 1. diel, rada by som si sériu prečítala.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj mne sa veľmi páči :) Ak sa k dvojke dostanem, určite si ju rád prečítam :)

   Odstrániť
 2. Obálka Dublin Street(u) je naozaj- slovenština je boží jazyk- krásná. :)
  A tak celkově se mi tvůj blog líbí. ;)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. V poslednom čase sa mi strašne páčia niektoré obálky knižiek, ktoré vyjdu, takže sa ich ešte väčšmi neviem dočkať :)
   A dík za pochvalu :)

   Odstrániť
 3. V slove "Šialenstvo" ti chýba "N" :)

  Ja sa teším na knihu Radšej nikdy.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. všetky sú krásne a zaujali ma :) ale Ikar mohol byť originálnejší, rovnakú obálku len v čiernobielom prevedení majú Obchodníci s nádejou (inak moja obľúbená) od Mirky Varáčkovej, vydavateľstvo Motýľ, kniha vyšla minulý rok v decembri. Trochu ma prekvapilo takéto faux pas... škoda, lebo obálku mám v mysli priradenú práve k Mirkinej knihe tak má to odrádza od kúpy aj keď anotácia znie sľubne ;)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Musím to uviesť na pravú mieru - Mirkina kniha prevzala pôvodnú obálku Dublin streetu a Ikar len použil tú, ktorá sa nachádza aj na originálnom výtlačku. To že vydavateľstvo Motýľ siahlo po zahraničnej obálke, už Ikar neovplyvní.

   Odstrániť
  2. Dominik, ja som nikomu nič neprevzala :D V tej dobe, keď mali Obchodníci vyjsť, som ani len netušila, že kniha Dublin Street vôbec existuje. Fotku na obal knihy našli ľudia z vydavateľstva v databáze fotiek a odkiaľ ju následne kúpili. Najprv ma zaskočilo, keď som neskôr zistila, že má takmer rovnakú obálku aj iná kniha, ale inak mi je to v podstate jedno.

   Odstrániť
  3. presne tak Motýľ neprebral obálku Dublin Street-u ale využil obrázok z databázy, ktorú má k dispozícií a ten je len náhodou identický ;) čiže žiadne siahnutie po zahraničnej obálke sa nekonalo ;)

   Odstrániť
  4. Brr, asi som sa len zle vyjadril. Celkovo som to myslel tak, že Ikar použil pôvodnú obálku a nie obálku od teba. :)
   Toť vsio.

   Odstrániť
 5. :) ok, veď ja som to sem dala len na vysvetlenie, aby si niekto nemyslel, že rada "čorkujem" obálky ;) tie väčšinou aj tak vyberajú ľudia z vydavateľstva

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To tu však ani povedané nebolo - "Mirkina kniha prevzala..." a nie "Mirka prevzala", keďže je samozrejmé, že obálky tvoria takpovediac vyšší ľudia a tí, ktorí to majú v kompetencií. :))

   Odstrániť
  2. lenže Motýľ neprevzal obálku Dublin street-u vieš ako sme už vyššie napísali ;)

   Odstrániť
  3. Citoval som, žmurkajúca pani.
   Vôbec neviem, o čo tu ide. Nech aj Herkules prevzal meno od Sofokla, svet sa nad takýmito hlúposťami nezrúti. Len som vysvetlil tutok Barborke, že to horné čudo má origoš obálku. Žmurk.

   Odstrániť
  4. no práve preto sme ta uvádzali na pravú mieru lebo nevieš ako to funguje :) ... a po ďalšie takéto oslovenia si nechaj pre svoj fanklub okej?

   Odstrániť
 6. odkaz od Anonyma: díky za bloknutie :D iba som chcela vysvetliť, ako to s výberom fotiek na obálky kníh funguje, ale to sa asi v komentároch na tvojom blogu nemôže. tak sorry. nabudúce sa o tvoje články radšej vôbec zaujímať nebudem. nemám chuť sa s niekým hádať a dupľom nie s negatívne naladeným blogerom, ktorý nemá ani toľko slušnosti, aby mi tu nechal komentáre. maj pekný deň, dominik!

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Drb drb? Aké bloknutie? Po prvé, ani neviem, ako sa to robí - a po druhé, je to pod moju úroveň. Radšej si refreshni stránku a zistíš, že chyba bola strane tvojho prehliadača.
  Jooooj.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vieš čo môžeš sa za seba hanbiť Mirka ti tu NORMÁLNE vysvetľovala o čo ide ako to funguje a ty jej odpíšeš toto? Ty sa ani trochu nehanbíš takto jednať s človekom, ktorý ta ani neuráža ani nezhadzuje? Vieš čo je mi z teba a tvojho prístupu na grc. Si úbožiak....

   Odstrániť
  2. A pekný dník mám, aj keď so soplíkom, ale zošitom biológie, bunkou a dobrou muzikou! :) Ahoj nabudúce.

   Odstrániť
  3. Mimuška, len odpovedám na krivé obvinenie za blokovanie.
   K ostatnému sa, radšej, nevyjadrujem. Pekný deň aj vám. :)

   Odstrániť
  4. láskavo si odpusti takéto oslovenia ja som s tebou husi nepásla...

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyberiete si gauč alebo šťastie?

Kondičného trénera Maroša Molnára pozná celé Slovensko z televíznych obrazoviek, kde v relácii Extrémne premeny pomáhal chudnúť obéznym ženám aj mužom. Teraz prichádza s motivačnou knihou Gauč alebo šťastie , aby pohodlných postavil z gaučov , kde uvelebení čakajú na zázrak, a umožnil im nájsť skutočné šťastie v zdravšom životnom štýle . Maroš svojím nasadením, príbehom a sériou účinných cvičení inšpiruje a odovzdáva skúsenosti, nadobudnuté rokmi, ktoré strávil s profesionálnymi športovcami, ale aj trénovaním bežných klientov.  Niet pochýb o tom, že sa publikácia Gauč alebo šťastie hneď po spustení predaja zaradila medzi najúspešnejšie tituly tohto roka. V rebríčkoch predajnosti ju stále nájdeme na popredných, ak nie prvých priečkach. Vízia prinútiť aj bežných ľudí , ktorí možno netrpia nadváhou, avšak bojujú sami so sebou a nedokážu sa prinútiť cvičiť, vstať z gauča a viesť zdravý životný štýl , je pozoruhodná. A v týchto časoch aj veľmi potrebná. Koronavírus totiž zmenil život kaž

Chlapec, ktorý by urobil všetko pre svoju milovanú hračku | recenzia knihy Vianočné prasiatko (J. K. Rowlingová)

Myslím, že J. K. Rowlingovú netreba špeciálne predstavovať. Okrem Harryho Pottera , ktorého snáď pozná každé dieťa na svete, jej minulý rok vyšiel v predvianočnom období aj ďalší príbeh pre deti. Pomenovala ho Ikabog a svoj knižný honorár venovala charitatívnej organizácii, ktorá pomáha osobám postihnutým pandémiou COVID-19 . Tento rok prichádza Rowlingová s ďalšou publikáciou pre deti, konkrétne s krásnou rozprávkou Vianočné prasiatko , ktoré má veľký potenciál získať si vaše srdce . A verte mi, nemusíte byť ani cieľovou skupinou tejto knižky. Ale pekne poporiadku... Zaspomínajte si na svoje detstvo. Mali ste aj vy obľúbenú plyšovú hračku , pri ktorej ste každý deň zaspávali? Hračku, ktorú ste potajomky prepašovali v ruksaku do školy a bola vždy pri vás, aj keď sa na vás kamaráti vykašľali? Či už to bol plyšový medvedík alebo zajko, určite ste naňho  dodnes nezabudli . Jack, hlavný hrdina tohto príbehu, má tiež svoju obľúbenú hračku. Je ňou plyšové prasiatko Mapi . Teda... bolo, až

RECENZIA: Crowfieldska kliatba (Pat Walsh)

Predstavte si rozprávku zasadenú  do Vianoc. Predstavte si dobre  vytvorené charaktery a magické bytosti...  Predstavte  si  Crowfieldsku kliatbu.  Will vie o tajomstve. Ďaleko v lese, niekde za opátstvom, v ktorom žije, je hrob. A pod snehom leží niečo, čo malo žiť naveky. Ale Will nie je jediný, kto o tom vie. Niekto ďalší ho pozoruje... Vo Willovom svete ožíva stredoveká mágia, lesní ľudia, zvláštni svätci, aj kliatby a povery dávnoveku. Chcete vedieť, čo sa stane, keď pochováte anjela? Radšej však nečítajte potme. Vianočných rozprávok je veľmi veľa. Či sú ich hlavnými postavami škriatkovia,  snehuliaci alebo Santa Clausovia, všetky sa sústreďujú najmä na deti a ich fantazijný svet. Aj Crowfieldska kliatba je určená deťom, no pri čítaní si na svoje prídu aj dospelí. Veľkým pozitívom na tejto knihe je jej krátky rozsah, nie veľmi zložitý dej, ale i napriek tomu zaujímavý a pútavý príbeh s úžasnou vianočnou atmosférou. Dej je zasadený do Crowfieldskeho opátstva zasneže