štvrtok 11. októbra 2012

Ukážka z TEMNÝCH DIER

Ani sme sa nenazdali a je tu október. Teda aspoň mne to od začiatku školy veľmi rýchlo ubehlo. Ak to pôjde takýmto tempom, tak tu máme o chvíľu Vianoceee... Ale späť k tomu, prečo píšem tento článok. Pomaly ale isto sa blíži (okrem Vianoc) aj vydanie skvelých kníh. Napríklad taká Rezistencia vyšla v Slovarte dnes, no na Temné diery si počkáme až do konca mesiaca. A aby som vám čakanie na čitateľmi očakávané tretie a posledné pokračovanie Lesa kostí spríjemnil (alebo skôr spomalil), vydavateľstvo Slovart mi dnes poskytlo ukážku z tejto knihy. Tak teda, anotácia, obrázok a nakoniec spomínaná ukážka: 

Posledná časť voľnej trilógie. Annah vie ako prežiť. Odkedy sa Elias pridal k regrútom, žije sama v Temnom Meste. Vlastne skôr iba prežíva. Protektorát už neexistuje a regrúti predstavujú po Vzbure skôr hrozbu než oporu, a tak je každý deň iba snahou dopracovať sa k ďalšiemu ránu. Annah ťaží minulosť, rany na duši i na tele. Prežiť v tomto meste – v tomto svete – nie je jednoduché a dni zrazu prinášajú nové a nové prekvapenia. Udalosti naberajú spád. Stretnutie so sestrou strieda zoznámenie s Catcherom a Eliasov návrat. A nakazené potkany, znesvätení či Mudovia už zďaleka nie sú jediným ohrozením života. Annah čoskoro zisťuje, že krutosť regrútov sa vyrovná ohavnostiam, ktoré páchajú znesvätení a Rezervácia nie je žiadnym ostrovom istoty. Podarí sa jej napriek všetkému zbúrať múry, ktoré jej bránia v láske? Zdolá nástrahy, ktoré pre obyvateľov Temného Mesta prichystá horda znesvätených? Prežije, alebo skončí ako večne nenásytný a malátny prízrak?

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.