Preskočiť na hlavný obsah

Kúzelná knihovníčka po roku

Uf. Ako ste mohli vo facebookovskom statuse vidieť, pred pár minútami sa mi konečne podarilo nájsť kábel od foťáka. :D Predsa len, po tom, čo som svoju knižnicu úmorne nafotil (niekedy síce s trasúcimi sa rukami, no nevadí), som ho nemohol asi tri dni nájsť. :D Ale - voilá - podarilo sa.

usporadúva Abyss

Rok 2012. Je to predovšetkým pre mňa rokom nástupu na strednú (u mňa Gymnázium VBN v Prievidzi), s ktorým prichádza veľa zmien. Aj keď sa to nemusí tak veľmi zdať, po septembri sa cítim dospelejšie a... inak. No páči sa mi tam a som rád, že som si ho vybral - aj keď je to škola niekedy náročnejšia, než by sme chceli. Ale všetko sa dá a - žijem. Ďalej je to aj rok môjho blogu, ktorý sa dostal do povedomia vás - mojich čitateľov. A možno ste si ho aj obľúbili, keďže ste ma nominovali do troch kategórii Ocenení blogerov 2012. Ďakujem, naozaj veľmi. 

Aj keď času nie je veľa, tento rok som si našiel čas na prečítanie 80 (presnejšie 82 s Chlapcom v kufri, ktorého dnes dočítam) kníh. Splnil som si teda výzvu portálu goodreads challenge. No dosť bolo rečí, dočkáte sa ich ešte dosť.  


Moja knižnica ku dnešnému dňu obsahuje približne 140 kníh a v porovnaní s predošlým rokom do nej pribudla viac ako polovica toho, čo dnes obsahuje. Ako iste viete, niekde v jej strede sa nachádza moja najobľúbenejšia séria - Across the Universe, ktorá dnes síce nie je kompletne (zatiaľ prvé dve časti) v češtine, ale v priebehu najbližších mesiacov určite bude - nech mi to spolu pasuje. Niečo na tej fotke nesedí... ale to bolo núdzové riešenie, pretože - ako lenivcovi - sa mi tak trochu nechcelo upratovať. Nevadí. :D A pohľad z blízka: Patro 1, ukáž sa: 
Uhm, niekedy to máte aj s kultúrnou vložkou v podaní mojich plyšákov, ktorí sú úspešnými lapačmi prachu. Ale koho to zaujíma, vyzerá to tam dobre. Ešte si všimnite zbierku mačiek na poslednej fotke. Aj tie si zaslúžia pozornosť. 

 

Len to som chcel. Azda sa vidíme aj o rok s o niečo bohatšou zbierkou. A aby som nezabudol - všetkým šťastný nový rok. 

Komentáre

 1. ooo pekne ti to narástlo, pekne...

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Už z diaľky tam vidím niektoré knihy, ktoré mám aj ja :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Je tam niečo, čo nemáš!? :D (resp. čo by som si nechcela prečítať)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ty jo, nádherná knihovnička a ještě hezčí knížečky v ní :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Krása! Máš to všetko tak pekne uložené...v dobrom závidím :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyhrá láska alebo manželstvo z povinnosti? | recenzia knihy Tajomstvá zámku Ashmore (Cynthia Harrod-Eagles)

Sedemdesiattriročná Cynthia Harrod-Eagles napísala za svoj život desiatky románov. Najviac sa ale preslávila ságou The Morland Dynasty, ktorú čitateľom predstavila v tridsiatich piatich pokračovaniach. V minulosti knihy nepublikovala len pod svojím menom, ale využívala aj pseudonymy Emma Woodhouse či Elizabeth Bennett. Titul Tajomstvá zámku Ashmore je jej najnovší román , ktorý v pôvodnom znení vyšiel v roku 2021. Sleduje osud mladého Gilesa, ktorý po smrti svojho otca grófa musí prevziať trón.  Ten jeden deň v roku 1901 bol na poľovačku ako stvorený. Tragická nehoda počas lovu však pripraví o život grófa Staintona a obyvateľom zámku Ashmore spôsobí krušné chvíle. Zámok získa nového majiteľa , ktorým je grófov najstarší syn Giles. Ten z vyhliadky na dedičstvo nie je veľmi nadšený. Rýchlo totiž zistí, že okrem titulu zdedil po otcovi aj značné dlhy . Existuje len jediný spôsob, ako rodinu zachrániť pred bankrotom. Musí sa výhodne oženiť – a rozhodnúť sa musí rýchlo. Zatiaľ čo Kitty

RECENZIA: Verum (Courtney Coleová)

Už na začiatku prvej knihy tejto série autorka svojich čitateľov varovala, že spôsob, akým príbeh rozpovie, sa nikomu páčiť nebude. Avšak nemohla na tom nič zmeniť, nič zmazať či pridať. Hoci považujem Nocte za vynikajúci a strhujúci román , nemal som pocit, že by mi na ňom niečo prekážalo alebo žeby autorka prekročila hranice znesiteľnosti . Na jej varovanie som zabudol a nebral ho vážne. Koniec druhej časti však každému úvodné autorkine slová pripomenie. Pýtate sa, aká bola moja reakcia po dočítaní Verum ? Nezmohol som sa ani na slovo. A pritom som mal pocit, že mi zápletka začína konečne dávať zmysel a že sa v nej aspoň sčasti orientujem. Veď aj samotný slogan druhej časti znie Pravda ťa oslobodí . No autorka mi dokázala, že som sa fatálne mýlil  a že moja verzia pravdy bola iba chybnou predstavou toho, čo sa v tejto knihe stalo. Kto je skutočný a kto nie? Kto je živý a kto mŕtvy? O všetkom sa môžeme iba domnievať.  "Na svojom osude musíme pracovať. Musíme zaň zapla

Aký je váš názor na fanfiction? | súťaž o knihu Bozk

V posledných týždňoch sa na knižných blogoch a sociálnych sieťach spomínala kniha After: Bozk viac než často. Fanficion na populárnu hudobnú skupinu One Direction , ktorá spôsobila šialenstvo po celom svete, totiž už o malú chvíľu vyjde aj v slovenčine . Napriek tomu, že má spomínaná hudobná skupina množstvo odporcov, čitatelia si knihu After: Bozk doslova zamilovali . A keďže som bol jedným z tých, ktorí si mali možnosť prečítať knihu s malým predstihom, za seba môžem povedať, že ma príjemne prekvapila .  Hoci malo After  skoro šesťsto strán a viaceré pasáže sa v ňom niekoľkokrát opakovali, aj tak ma čítanie tejto knihy bavilo a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Anna Toddová píše naozaj pútavo a musím sa priznať, že som je to celé zhltol aj s navijakom . Do príbehu vniesla realistickú atmosféru a ja som jej uveril každé slovo. Súhlasím, hrdinovia sa neraz správali hlúpo a nerozvážne, avšak takí mladí ľudia sú. Majú chyby, a rovnako ani táto kniha nie je dokonalá , ale určit