sobota 19. januára 2013

Obálky, obálky, obalôčky...

A prečo im nevenovať samostatný článok? Patria medzi faktory, ktoré buď najviac navodia, alebo zároveň najviac odradia čitateľov od kúpy. Včerajšok bol dňom Všetkých farieb Zeme, tretieho pokračovania mojej NAJ-NAJ-NAJ knihy Naprieč vesmírom. Vedeli ste, že vyjde už o (necelé) DVA MESIACE (a zároveň dva mesiace po oficiálnom vydaní v Amerike)?!

Na obálku k Shades of Earth - Všetkým farbám Zeme - som čakal strašne dlho... nedočkavo a horlivo. Včera ma po príchode domov čakalo prekvapenie a so svojimi pocitmi som sa musel poradiť s inými, pretože... je naozaj pekná a chcel som vedieť, čo si o nej myslia aj kamaráti-blogeri (však, Miroslava?!). 

Páči sa mi... Aj keď to bol sprvu nezvyk, že nezobrazuje Amy a Eldera (na rozdiel od predošlých dvoch), ale... Keď sa nad tým tak zamyslíte, CooBoo ju nemohlo spraviť lepšie. Či bude aj príbeh rovnako pútavý ako obálka, neviem. No podľa slov (a opäť ťa spomeniem, Miruš) mojej blog-kamošky Mirky, to bude naaaaaozaj epické. 

"Neskutočne šialené. Nenormálne skvelé. Posledná štvrtina knihy... Zomrela som. Potom som znova zomrela. A zasa. A tak som bola už úplne mŕtva... Epické zakončenie série. A idem plakať tíško do vankúša, lebo sa celá geniálna vesmírna šialenosť skončila." 

Ako som spomínal, ešte dva mesiace. 18.marec a Všetky farby Zeme sa objavia na pultoch kníhkupectiev. Síce som včera začal s čítaním originálu (moja prvá kniha v angličtine), no kniha hýri tak zložitou angličtinou presýtenou odbornými názvami, že radšej počkám na preklad, aby som z nej vôbec niečo mal... 

Ďalšou v poradí je Greenovka Na vine sú hviezdy. Blogermi vychvaľovaná, čitateľmi milovaná... Aj taká je táto kniha. 

Keď vás prijmú na pohotovosť, prvé, čo urobia, vás požiadajú, aby ste ohodnotili svoju bolesť na stupnici od jeden do desať a na základe toho určia, ako rýchlo a aké lieky vám majú podať. Pýtali sa ma to už asi stokrát, pamätám si, že kedysi dávno, na začiatku choroby, keď som nemohla dýchať, pľúca som mala v jednom ohni a len som čakala, kedy si plamene prehryzú cestu z môjho hrudného koša na vzduch, ma rodičia odviezli na pohotovosť. Sestra sa ma spýtala, ako ma to bolí, no ja som nevládala rozprávať, tak som jej ukázala deväť prstov.
Neskôr, keď lieky zabrali a sestra mi prišla odmerať krvný tlak, pohladkala ma po ruke a povedala: „Si veľmi statočné dievča, ukázala si o jeden prst menej, než si mala.“


Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.

A možno už vo februári, ako bux.sk aktuálne oznamuje. Tak či tak, 240 stranové veľdielo príde už čoskoro... Našťastie to nie je séria. Však viete, ako by dopadla. A obálka? Mne sa celkom páči. Mohlo to dopadnúť aj horšie. Oveľa horšie. 

Čo na ne hovoríte? Tešíte sa? Ja osobne mám 18.marec už dopredu zvýraznený v kalendári... To ujde rýchlo. Už len dva mesiace. Bez jedného dňa...

3 komentáre:

 1. Ta na Všechny barvy země je překrásná :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tá obálka je fakt krásna, ale ja som sa ešte stále nedostala k dvojke :(
  Dúfajme, že už čoskoro.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. AtU3 - obálka skvelá.^^ Na vine sú hviezdy, tak tam sa mi zdá trochu preplnená, ale inak fajn.

  OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.