sobota 11. mája 2013

RECENZIA: Draki 3 - Návrat (Sophie Jordanová)

Draki svorka je ohrozená – enkrosi, neľútostní vedci pátrajúci po jej tajomstvách, zajali Cassianovu sestru Miram a sú ochotní ju detailne preskúmať, aby zistili všetko o jej druhu. Jacinda po spojení s Cassianom intenzívne vníma jeho pocity a prežíva tak všetku jeho bolesť. Ona aj Will sa rozhodnú svorke pomôcť. Bude výprava lovca a skupiny draki úspešná? Podarí sa im spolu zachrániť Miram? Je možné, že v cieli na nich čaká niečo oveľa, oveľa hrôzostrašnejšie než enkrosi...

Návrat je poslednou časťou tejto draki série. Musím povedať, že predošlé dve časti sa mi veľmi páčili. Síce som už o drakoch čítal aj pred knihami Draki, stvorenia, ktoré vymyslela Sophie Jordanová, boli predsa len o niečom inom a na draky z kníh iných autorov sa ani trochu nepodobali.

Draki a Útek boli ako stvorené na oddychové čítanie, ľahko sa čítali, no aj tak boli napísané pútavo a... jednoducho dobre. A tretia časť? Tá sa od nich trochu líšila. A nie je to kvalitou, pretože kniha bola rovnako dobrá ako aj tie predošlé. Líšila sa od nich tým, že od prvej po poslednú stranu sa v nej neustále niečo dialo a bezpochyby bola najakčnejšou zo všetkých troch. Slovom - finále ako sa patrí!

Autorka sa nezdržiava zbytočnými opismi - už zo začiatku ide na vec, bez opisov a obkľúk. Ale je tu predsa len badateľný vývoj hlavných postáv. Jacinda už nie je malé decko - počas dvoch častí akoby dospela a vyrástla z Jacindy z prvých dielov. Prešla si viacerými prekážkami, no pred vytúženým happyendom ju čaká ešte niekoľko úloh... A vyvíjal sa aj štýl autorky - dokázala veľmi dobre narábať s napätím, stopnúť kapitolu v tom najlepšom a prinútiť ma tak čítať ďalej a ďalej. Príbeh plynul rýchlo a aj keď sa to ťažko hovorí, táto séria končí. No ako sa hovorí - v najlepšom treba prestať.

Sophie Jordanovej sa opäť podarilo poskladať kvalitný príbeh. Priestor dostane vzťah Jacindy a Willa, aj keď sa v tejto časti dostáva trochu do úzadia, štipka romantiky, no hlavne akcia, akcia a dokonalé vyvrcholenie celej série. Ak sa vám teda predošlé časti aspoň trochu páčili, mali by ste siahnuť aj po ich pokračovaní. Pekné čítanie!

Moje hodnotenie: 

Za poskytnutie recenzného výtlačku veľmi pekne ďakujem spoločnosti AlbatrosMedia. Knihu si môžete kúpiť v ich e-shope a to na tejto adrese

2 komentáre:

  1. Ještě jsem se nedokopala ani k jedničce:D

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. tak to máš čo robiť. :D Ale nie, fakt jej daj šancu :)

      Odstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.