Preskočiť na hlavný obsah

Mesačná chvastačka za jún

Usporadúva Judit

Tak... školský rok ubehol ako voda. A teraz to nemyslím obrazne, naozaj sa cítim, akoby som tam - vystrašený a plný očakávania - na školskom dvore gymnázia stál na začiatku septembra a čakal na to, čo príde. A zrazu je tu 29.jún, včerajšie vysvedčenia a kopec ďalších papierov, no najmä spomienok, kamarátstiev a možno aj vedomostí... No je to tak, život ide veľmi rýchlo a aj keď som sem neprišiel trúchliť, dojemný úvod som si neodpustil.

Jún ľahký nebol. Aj keď som očakával, že skapatý budem až do samého konca, len pred zošitmi a knihami, nebolo tomu tak. Síce som si napísal pár písomiek, ale všetko som - už to môžem povedať - zvládol hravo (keď sa už tento článok nazýva chvastačka - so samými jednotkami a pamätným listom za vynikajúce výsledky). A keď prišiel vytúžený fajront, užil si aj ten kopec kníh, ktorý sa mi opäť nazhromaždil. 

Ale späť ku knihám. Pribudlo ich naozaj veľa - deväť. A pohľad na ne vyzerá asi takto:


Medzi prvými sa v mojej knižnici objavili kúsky z vydavateľstva Fortuna Libri. Jednou z nich je aj Oheň, ktorý som pred chvíľou recenzoval na blogu. Ďalšími je Drvič, ktorého budem možno recenzovať tiež a Návrat z temnoty, od ktorého som... narovinu čakal viac. No ďalšie knihy mi to určite vynahradili - konečne som sa dokopal ku kúpe Ohnivej a Iskrivej a doplnil si tak celú sériu. Farebne to v poličke vyzerá úžasne a už nejaký ten piatok ich častokrát jedným očkom obdivujem. 

Ďalšími sú knihy z Vydavateľstva Fragment. Jedna sklamala, druhá naopak príjemne potešila. Tou lepšou bolo rozhodne trináste (naozaj, dobre vidíte) pokračovanie Upírskych denníkov. A aj keď je to číslo zdrvujúce, kniha stála za prečítanie. Tou horšou boli Ľadové oči, ktoré ma po celkom vydarenej prvej časti tejto edície dosť sklamali. Ako som aj na goodreads písal, oceňoval som, že kniha bola tak krátka a zhltol som ju pri cca. hodinu a pol trvajúcom chillovaní na balkóne. Lebo ak by bola dlhšia, pravdepodobne by som uja psychopata, ktorý v nej figuroval, vlastnoručne zakilloval. Na recenziu sa už dlhšie odvažujem, nastane tak dnes alebo zajtra.

Predposlednou je Rekviem od COOBOO. Záver série kvalitný, ako ste si mohli prečítať aj v mojej recenzii. No a poslednou je trochu iný súdok. Môj úlovok z burzy kníh, ktorý organizovala naša angličtinárka, mi prišiel ešte pred prázdninami (ako som ticho dúfal), čiže si ju budem môcť užiť v lete. Konkrétne ide o Forbidden Friends, ktorá je síce určená pre 10+, ale o to viac sa mi bude ako prvá kniha v angličtine čítať lepšie, keď nebude náročná. A možno vďaka nej a sérii ďalších začnem plynulo čítať aj v cudzom jazyku. 


To je odo mňa na dnes všetko. Vidíme sa opäť o mesiac, no pravdepodobne s menšou nádielkou. Alebo až o dva v dvojmesačnej letnej chvastačne. Enjoy the summer!

Komentáre

 1. Stále žiarlim na tú Ohnivú a Iskrivú...

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Páni, 9 kníh... všetky vyzerajú super

  Aj ja už konečne chcem mať recenzné výtlačky! :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ach s tým úvodom sa dosť stotožňujem, nemôžem uveriť, že mám prvý ročník už za sebou a tak úspešne.:O Akurát som nedostala listinu, ale knihu.:D
  A super prírastky.^^"

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to gratulujem :))
   Veru, všetko ubieha akosi prirýchlo.

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyberiete si gauč alebo šťastie?

Kondičného trénera Maroša Molnára pozná celé Slovensko z televíznych obrazoviek, kde v relácii Extrémne premeny pomáhal chudnúť obéznym ženám aj mužom. Teraz prichádza s motivačnou knihou Gauč alebo šťastie , aby pohodlných postavil z gaučov , kde uvelebení čakajú na zázrak, a umožnil im nájsť skutočné šťastie v zdravšom životnom štýle . Maroš svojím nasadením, príbehom a sériou účinných cvičení inšpiruje a odovzdáva skúsenosti, nadobudnuté rokmi, ktoré strávil s profesionálnymi športovcami, ale aj trénovaním bežných klientov.  Niet pochýb o tom, že sa publikácia Gauč alebo šťastie hneď po spustení predaja zaradila medzi najúspešnejšie tituly tohto roka. V rebríčkoch predajnosti ju stále nájdeme na popredných, ak nie prvých priečkach. Vízia prinútiť aj bežných ľudí , ktorí možno netrpia nadváhou, avšak bojujú sami so sebou a nedokážu sa prinútiť cvičiť, vstať z gauča a viesť zdravý životný štýl , je pozoruhodná. A v týchto časoch aj veľmi potrebná. Koronavírus totiž zmenil život kaž

Chlapec, ktorý by urobil všetko pre svoju milovanú hračku | recenzia knihy Vianočné prasiatko (J. K. Rowlingová)

Myslím, že J. K. Rowlingovú netreba špeciálne predstavovať. Okrem Harryho Pottera , ktorého snáď pozná každé dieťa na svete, jej minulý rok vyšiel v predvianočnom období aj ďalší príbeh pre deti. Pomenovala ho Ikabog a svoj knižný honorár venovala charitatívnej organizácii, ktorá pomáha osobám postihnutým pandémiou COVID-19 . Tento rok prichádza Rowlingová s ďalšou publikáciou pre deti, konkrétne s krásnou rozprávkou Vianočné prasiatko , ktoré má veľký potenciál získať si vaše srdce . A verte mi, nemusíte byť ani cieľovou skupinou tejto knižky. Ale pekne poporiadku... Zaspomínajte si na svoje detstvo. Mali ste aj vy obľúbenú plyšovú hračku , pri ktorej ste každý deň zaspávali? Hračku, ktorú ste potajomky prepašovali v ruksaku do školy a bola vždy pri vás, aj keď sa na vás kamaráti vykašľali? Či už to bol plyšový medvedík alebo zajko, určite ste naňho  dodnes nezabudli . Jack, hlavný hrdina tohto príbehu, má tiež svoju obľúbenú hračku. Je ňou plyšové prasiatko Mapi . Teda... bolo, až

Rovnaké a predsa iné | VOX (Christina Dalcherová)

Si žena . Máš práva ako každá iná. Rodinu , deti, milujúceho manžela. Predsa len sa niečím od mužov odlišuješ. Za deň môžeš vysloviť iba sto slov . Vitaj vo svete Christiny Dalcherovej, ktorá napísala dystopický román VOX .  Doktorka Jean McClellanová , uznávaná vedkyňa, sa o politiku nikdy nezaujímala, preto prichádzajúcu zmenu nepostrehla . Keď vláda vyhlásila, že ženy smú vysloviť najviac sto slov denne, neverila tomu . To sa predsa nemôže stať, hovorila si. Nie v Amerike. Nie jej. Všetkým ženám a dievčatám bez rozdielu veku postupne nasadili na ruku náramok, slovomer . Ak prekročia povolený limit, zasiahne ich neznesiteľný elektrický výboj. Ženám zakázali pracovať , vzdelávať sa, združovať. Presadzuje sa patriarchálny systém, kde každý pozná svoje miesto . Od žien sa očakáva, že povedú domácnosť a budú oddanými, poslušnými manželkami . A na to je potrebná nanajvýš matematika. Nie hláskovanie, literatúra či reč . Predtým priemerná osoba hovorila šestnásť tisíc slov denne, te