sobota 29. júna 2013

Mesačná chvastačka za jún

Usporadúva Judit

Tak... školský rok ubehol ako voda. A teraz to nemyslím obrazne, naozaj sa cítim, akoby som tam - vystrašený a plný očakávania - na školskom dvore gymnázia stál na začiatku septembra a čakal na to, čo príde. A zrazu je tu 29.jún, včerajšie vysvedčenia a kopec ďalších papierov, no najmä spomienok, kamarátstiev a možno aj vedomostí... No je to tak, život ide veľmi rýchlo a aj keď som sem neprišiel trúchliť, dojemný úvod som si neodpustil.

Jún ľahký nebol. Aj keď som očakával, že skapatý budem až do samého konca, len pred zošitmi a knihami, nebolo tomu tak. Síce som si napísal pár písomiek, ale všetko som - už to môžem povedať - zvládol hravo (keď sa už tento článok nazýva chvastačka - so samými jednotkami a pamätným listom za vynikajúce výsledky). A keď prišiel vytúžený fajront, užil si aj ten kopec kníh, ktorý sa mi opäť nazhromaždil. 

Ale späť ku knihám. Pribudlo ich naozaj veľa - deväť. A pohľad na ne vyzerá asi takto:


Medzi prvými sa v mojej knižnici objavili kúsky z vydavateľstva Fortuna Libri. Jednou z nich je aj Oheň, ktorý som pred chvíľou recenzoval na blogu. Ďalšími je Drvič, ktorého budem možno recenzovať tiež a Návrat z temnoty, od ktorého som... narovinu čakal viac. No ďalšie knihy mi to určite vynahradili - konečne som sa dokopal ku kúpe Ohnivej a Iskrivej a doplnil si tak celú sériu. Farebne to v poličke vyzerá úžasne a už nejaký ten piatok ich častokrát jedným očkom obdivujem. 

Ďalšími sú knihy z Vydavateľstva Fragment. Jedna sklamala, druhá naopak príjemne potešila. Tou lepšou bolo rozhodne trináste (naozaj, dobre vidíte) pokračovanie Upírskych denníkov. A aj keď je to číslo zdrvujúce, kniha stála za prečítanie. Tou horšou boli Ľadové oči, ktoré ma po celkom vydarenej prvej časti tejto edície dosť sklamali. Ako som aj na goodreads písal, oceňoval som, že kniha bola tak krátka a zhltol som ju pri cca. hodinu a pol trvajúcom chillovaní na balkóne. Lebo ak by bola dlhšia, pravdepodobne by som uja psychopata, ktorý v nej figuroval, vlastnoručne zakilloval. Na recenziu sa už dlhšie odvažujem, nastane tak dnes alebo zajtra.

Predposlednou je Rekviem od COOBOO. Záver série kvalitný, ako ste si mohli prečítať aj v mojej recenzii. No a poslednou je trochu iný súdok. Môj úlovok z burzy kníh, ktorý organizovala naša angličtinárka, mi prišiel ešte pred prázdninami (ako som ticho dúfal), čiže si ju budem môcť užiť v lete. Konkrétne ide o Forbidden Friends, ktorá je síce určená pre 10+, ale o to viac sa mi bude ako prvá kniha v angličtine čítať lepšie, keď nebude náročná. A možno vďaka nej a sérii ďalších začnem plynulo čítať aj v cudzom jazyku. 


To je odo mňa na dnes všetko. Vidíme sa opäť o mesiac, no pravdepodobne s menšou nádielkou. Alebo až o dva v dvojmesačnej letnej chvastačne. Enjoy the summer!

7 komentárov:

 1. Stále žiarlim na tú Ohnivú a Iskrivú...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Haha. Ale neboj, aj ty sa ku nim raz dostaneš, určite ;)

   Odstrániť
  2. Ha, už tento týždeň idem po ne :-)

   Odstrániť
 2. Páni, 9 kníh... všetky vyzerajú super

  Aj ja už konečne chcem mať recenzné výtlačky! :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ach s tým úvodom sa dosť stotožňujem, nemôžem uveriť, že mám prvý ročník už za sebou a tak úspešne.:O Akurát som nedostala listinu, ale knihu.:D
  A super prírastky.^^"

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to gratulujem :))
   Veru, všetko ubieha akosi prirýchlo.

   Odstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.