Preskočiť na hlavný obsah

Obálky a ďalšie obálky

September sa prehupol do svojej druhej polovice a na blogu je už nejaký ten deň mŕtvo. Mňa okupovala akási viróza, ktorou si prešiel tento mesiac hádam každý, no dnes som vyňuchal zopár vecí, ktorými by som vás mohol potešiť. Pôjde o slintačku nad obálkami (ako to kolegyňa Luu volá), ktoré zavítajú možno aj do vašich poličiek. 

Placková pomsta sa rozširuje aj na ďalšie young adultovky, no mne sa obálka Dublin Street-u (s plackou Svetový bestseller či bez nej) neskutočne páči. Ďalšou do partie je tiež podarená obča k Radšej nikdy, ktorú som vám už spomínal, ale nezaškodí ju spomenúť znovu. Na obe sa už teraz teším, takže určite vám potom o nich poviem viac. Dublin street, Radšej nikdy a aj Šialenstvo (druhá časť Mena hviezdy) sú pripravované na december

Ako ste si už mohli všimnúť, vydavateľstvo Fortuna Libri svoje novinky drží až do vydania pevne ukryté, a nebolo to inak ani v prípade druhého pokračovania Rádu temnoty - Deti búrky. Vydanie sa však blíži (ostáva necelý mesiac) a ja mám pre vás nielen anotáciu, ale aj obálku. 

Luca s Izoldou sa ocitnú uprostred obrovského chaosu. Ak chcú prežiť, musia sa spoliehať jeden na druhého a na svojich priateľov Ishraq a Freiziho.
Taliansko roku 1453. Luca s Izoldou sa dostávajú do malej rybárskej dediny, v ktorej sa nečakane strhne sled nepochopiteľných a desivých udalostí a Lucovou úlohou je odhaliť ich. Spoločné putovanie po kresťanskom svete mladých ľudí čoraz väčšmi zbližuje. Namiesto pokojnej plavby do Splitu ich čaká stretnutie s detskou križiackou výpravou a tajomným Johannom, obrovská prívalová vlna a vyšetrovanie detí búrky, čiže čarodejníc, čo na dedinu privolali záhubu. V druhej knihe série Rád temnoty sa stupňuje napätie a tajomstvá vychádzajú na svetlo sveta.

Aktualizoval som prehľad vydaní a rozšíril ho aj o výber z obálok, takže ak máte čas, určite tam zablúďte. To je odo mňa na dnes všetko. O tom, ktoré obálky sa vám páčia, mi môžete povedať v komentoch. :-)

Komentáre

  1. Deti búrky majú prekrásnu obálku 8) Viac sa mi páči ako 1. diel, rada by som si sériu prečítala.

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Aj mne sa veľmi páči :) Ak sa k dvojke dostanem, určite si ju rád prečítam :)

      Odstrániť
  2. Obálka Dublin Street(u) je naozaj- slovenština je boží jazyk- krásná. :)
    A tak celkově se mi tvůj blog líbí. ;)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. V poslednom čase sa mi strašne páčia niektoré obálky knižiek, ktoré vyjdu, takže sa ich ešte väčšmi neviem dočkať :)
      A dík za pochvalu :)

      Odstrániť
  3. V slove "Šialenstvo" ti chýba "N" :)

    Ja sa teším na knihu Radšej nikdy.

    OdpovedaťOdstrániť
  4. všetky sú krásne a zaujali ma :) ale Ikar mohol byť originálnejší, rovnakú obálku len v čiernobielom prevedení majú Obchodníci s nádejou (inak moja obľúbená) od Mirky Varáčkovej, vydavateľstvo Motýľ, kniha vyšla minulý rok v decembri. Trochu ma prekvapilo takéto faux pas... škoda, lebo obálku mám v mysli priradenú práve k Mirkinej knihe tak má to odrádza od kúpy aj keď anotácia znie sľubne ;)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Musím to uviesť na pravú mieru - Mirkina kniha prevzala pôvodnú obálku Dublin streetu a Ikar len použil tú, ktorá sa nachádza aj na originálnom výtlačku. To že vydavateľstvo Motýľ siahlo po zahraničnej obálke, už Ikar neovplyvní.

      Odstrániť
    2. Dominik, ja som nikomu nič neprevzala :D V tej dobe, keď mali Obchodníci vyjsť, som ani len netušila, že kniha Dublin Street vôbec existuje. Fotku na obal knihy našli ľudia z vydavateľstva v databáze fotiek a odkiaľ ju následne kúpili. Najprv ma zaskočilo, keď som neskôr zistila, že má takmer rovnakú obálku aj iná kniha, ale inak mi je to v podstate jedno.

      Odstrániť
    3. presne tak Motýľ neprebral obálku Dublin Street-u ale využil obrázok z databázy, ktorú má k dispozícií a ten je len náhodou identický ;) čiže žiadne siahnutie po zahraničnej obálke sa nekonalo ;)

      Odstrániť
    4. Brr, asi som sa len zle vyjadril. Celkovo som to myslel tak, že Ikar použil pôvodnú obálku a nie obálku od teba. :)
      Toť vsio.

      Odstrániť
  5. :) ok, veď ja som to sem dala len na vysvetlenie, aby si niekto nemyslel, že rada "čorkujem" obálky ;) tie väčšinou aj tak vyberajú ľudia z vydavateľstva

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. To tu však ani povedané nebolo - "Mirkina kniha prevzala..." a nie "Mirka prevzala", keďže je samozrejmé, že obálky tvoria takpovediac vyšší ľudia a tí, ktorí to majú v kompetencií. :))

      Odstrániť
    2. lenže Motýľ neprevzal obálku Dublin street-u vieš ako sme už vyššie napísali ;)

      Odstrániť
    3. Citoval som, žmurkajúca pani.
      Vôbec neviem, o čo tu ide. Nech aj Herkules prevzal meno od Sofokla, svet sa nad takýmito hlúposťami nezrúti. Len som vysvetlil tutok Barborke, že to horné čudo má origoš obálku. Žmurk.

      Odstrániť
    4. no práve preto sme ta uvádzali na pravú mieru lebo nevieš ako to funguje :) ... a po ďalšie takéto oslovenia si nechaj pre svoj fanklub okej?

      Odstrániť
  6. odkaz od Anonyma: díky za bloknutie :D iba som chcela vysvetliť, ako to s výberom fotiek na obálky kníh funguje, ale to sa asi v komentároch na tvojom blogu nemôže. tak sorry. nabudúce sa o tvoje články radšej vôbec zaujímať nebudem. nemám chuť sa s niekým hádať a dupľom nie s negatívne naladeným blogerom, ktorý nemá ani toľko slušnosti, aby mi tu nechal komentáre. maj pekný deň, dominik!

    OdpovedaťOdstrániť
  7. Drb drb? Aké bloknutie? Po prvé, ani neviem, ako sa to robí - a po druhé, je to pod moju úroveň. Radšej si refreshni stránku a zistíš, že chyba bola strane tvojho prehliadača.
    Jooooj.

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Vieš čo môžeš sa za seba hanbiť Mirka ti tu NORMÁLNE vysvetľovala o čo ide ako to funguje a ty jej odpíšeš toto? Ty sa ani trochu nehanbíš takto jednať s človekom, ktorý ta ani neuráža ani nezhadzuje? Vieš čo je mi z teba a tvojho prístupu na grc. Si úbožiak....

      Odstrániť
    2. A pekný dník mám, aj keď so soplíkom, ale zošitom biológie, bunkou a dobrou muzikou! :) Ahoj nabudúce.

      Odstrániť
    3. Mimuška, len odpovedám na krivé obvinenie za blokovanie.
      K ostatnému sa, radšej, nevyjadrujem. Pekný deň aj vám. :)

      Odstrániť
    4. láskavo si odpusti takéto oslovenia ja som s tebou husi nepásla...

      Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

RECENZIA: Chlapec v pásikavom pyžame (J. Boyne)

Len si zaspomínajte, akí ste boli v deviatich rokoch . Lepili ste si tetovačky na ruku, rozčuľovali sa nad legom, ktoré nie a nie postaviť alebo ste plakali nad rozbitým kolenom ? To je realita každého z nás . Teda... skoro každého. Bruno také šťastie nemal. Jeho otec dostal pracovné miesto ďaleko od svojej rodiny , a tak sa všetci sťahujú do zvláštneho miesta, ktoré sa Brunovi ani trochu nepáči. Nie je tam nikto, s kým by sa mohol hrať a podeliť sa o svoje zážitky. Ako poriadny dobrodruh zbožňuje objavovanie nových vecí a plot , ktorý sa tiahne kam mu len oko dovidí, ihneď upriami jeho pozornosť . Keď však objaví ďalšieho chlapca , jeho tajné prechádzky naberú úplne nový rozmer.  Už na začiatku by som rád povedal, že neznášam vojny a aj keď so mnou budú mnohí nesúhlasiť, zastávam názor, že ľudská hlúposť a chamtivosť nemá konca kraja . Anotácia tohto príbehu však nedokáže opísať všetky pocity , ktoré pri čítaní Chlapca v pásikavom pyžame zažijete. Nie, nie je to obyčajný

Bozky, ktoré zmenia váš život | ukážka z knihy
Tisíc chlapčenských bozkov (Tillie Coleová)

Niekedy mám pocit, akoby sa so smutnými príbehmi roztrhlo vrece. Avšak práve takéto knihy zaznamenali v súčasnosti obrovský úspech . Možno aj pre hlbokú myšlienku , ktorú vo svojom vnútri nesú. V prípade Tisícich chlapčenských bozkov je to užívať si život, zanechávať si spomienky a vyťažiť z každej chvíle čo najviac. Spomínaná kniha sa do môjho povedomia dostala asi pred troma mesiacmi, keď som ju zahliadol na internetovej stránke vydavateľstva. V tom čase som netušil, že budem dnes písať o knihe, ktorá ma doslova vyšťavila . Rozosmiala, zarmútila, ale aj rozplakala . Síce to môže znieť ako klišé, hltal som stranu za stranou a žasol nad smutno-šťastným príbehom, ktorý autorka vytvorila. Vďaka príjemnému štýlu a hlbokému posolstvu, ktoré táto kniha nesie, sa z románu Tisíc chlapčenských bozkov stala jedna z najlepších kníh , ktoré som za posledné obdobie čítal.    "Dávnejšie som jej povedal, že nemám žiadne tajomstvá. Nie pred  ňou. Bola jediná osoba, ktorá ma dokonale

Keď je čakanie na knihu neúprosné...

Priznajme si, určite si každý z nás aspoň raz v živote zanadával nad tým, ako neznáša čakanie či už na vydanie knihy alebo jej preklad do rodného jazyka. Niekedy trvá spisovateľom napísať ďalšiu časť svojej série roky. Na druhej strane, pozitívnou správou je, keď autor vyhlási, že pokračovanie vôbec niekedy bude, a vtedy vôbec nezáleží na dátume publikovania. Iné to je, keď autor povie, že pokračovanie bude, no ani po rokoch ho nikde niet. Ale o tom potom. Dobrým príkladom spisovateľa, ktorému to "poriadne trvá" , je Patrick Rothfuss , teda autor slávnej fantasy série Meno vetra a druhej časti Strach múdreho muža , ktorý vyšiel len pred nedávnom v slovenskom preklade. V jeho prípade je čakanie ospravedlnené - americkému vydaniu chýbalo len šesť strán do tisícky. Aj napriek kvantite stránok dobehol svojou kvalitou väčšinu zbehlých fantasy autorov, ktorý sa od jeho diel môžu iba učiť. Preto mu možno ospravedlníme aj to, že tretia časť by mala podľa portálu goodreads v