Preskočiť na hlavný obsah

Moja knižnica po roku

Pravdupovediac, keby som minulý týždeň nevidel príspevok na jednom blogu, úplne by som na projekt Kúzelná knihovnička, ktorý usporadúva Abyss, zabudol. Aaa tak som sa donútil, utrel vianočnú vrstvičku prachu (žartujem :D) a všetko vám to nafotil.

Rok 2013 bol plodný - veď sám goodreads tvrdí, že som si rozšíril obzor o nových 80 kníh, čo je pre bežného smrteľníka neuveriteľné číslo. Do nového roku budem musieť nájsť nové riešenie, kam ďalšie kúsky pchať, pretože pôvodná knižnica sa už prehýba a viac neznesie. :D Pravdepodobne však vypracem staré zošity (vpravo dole), no to bude opäť riešenie iba na určitú chvíľu.  

Na najvyššej poličke môžete vidieť knižky vydavateľstva Fragment a prevažne Upírske denníky a hneď pod ňou dlhokánske Ikarovky. O priečku nižšie sa týči Twilight a zbierka diel Cassandry Clare s Marou Dyerovou. Hneď pod nimi začína pestrofarebná zmeska young adultoviek, ktoré budete môcť vidieť aj na detailejších fotkách. V časti napravo môžete vidieť celú série Harryho a pod ním "ten zvyšok", kam dopĺňam to, čo sa mi do hlavnej poličky nezmestí. Minulý týždeň dokonca vznikla pri angry birds prasati pseudopolička, ktorá je zmeskou všetkého, čo bolo naukladané v medzerách medzi poličkami. A teraz sľúbený detailnejší pohľad :)


Komentáre

 1. Teda, to je knihovna! Sice moc společných knih nemáme, dávám přednost jinému žánru, ale vypadá to krásně. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. No, já zírám. :) to není knihovnička, to je pořádná knihovna! (S velkým Ká)
  Sen! :3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pred takými dvoma rokmi by som aj ja povedal, že je to sen a nie skutočnosť :) Dnes sa už stala neodmysliteľnou súčasťou mojej izby :))

   Odstrániť
 3. Absolútne skvelá knihovníčka! :D Úplne môj sen :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Jéj, tiež chcem takú veľkú knižnicu :D Ja mám väčšinou kopčeky, takže to tak pekne nevypadá :D Len už ich nemám kde pchať :D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Páni! No tak to bych si taky nechala líbit, já se musím spokojit s jednou poličkou, kam se už nic nevejde :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Uvidíš, o rok budeš mať možno dvojnásobný počet poličiek. (Ak do tejto pripočítaš ešte aj okná a stoličku, tak ti vyjde pekné číslo :P :D)

   Odstrániť
 6. tak toto ti neskutočne závidím, mať toľko kníh si pískam :D proste wow :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Knižnicu ti závidím :D ujo by mi mal spraviť, lebo je stolár, no ja pevne verím, že je doteraz v lese ako sľubný strom :D pravdepodobne si ich kúpim.. :D a už sa neviem dočkať kedy si ju zostavím! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Opravdu moc pěkná knihovnička! Hlavně krásně plná. :D :) A fascinuje mě to množství Upířích deníků. Já jsem si vůbec neuvědomila, že je jich už tolik! A taky jsem si nikdy neuvědomila, že vaše vydání Dokonalého páru je tak vysoké! Docela rozdíl oproti vydání českému, jop. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Keď mám pravdu povedať, tak vám naozaj závidím, že máte všetky z Knižného Klubu v jednej veľkosti. :) Takú výšku mám najradšej, hentie veľké veľmi nemusím :)

   Odstrániť
 9. Wow! Krásné knihy! :-) Kéž bych měla také tak velkou knihovnu! :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Možno máme pár rovnakých kníh, ale to nie je podstatné! :D My máme rovnakú poličku! (síce tá moja je podstatne prázdnejšia)

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Páni, páni, páni!
  Nejsem schopná zformulovat normální komentář, prostě ti závidím a chci taky takovou :D

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Musím povedať že závidím. Ja beriem ako povinnosť mať takúto knižnicu doma.
  Zaujímalo by ma.... Čo nato hovoria tvoji rodičia? Podporujú ťa v tom? :)
  Ja som si na Vianoce kúpila dve knižky a mama mi rovno zakázala kupovať ďalšie. A myslím že to je to najhoršie čo sa môže čitateľovi stať :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hm, moji rodičia... :D Tí veľmi teda nadšení nie sú - a veľakrát pri dávaní mi peňazí nezabudnú poznamenať: "A nie že si kúpiš ďalšie knihy!" :D Takže tak no. Ale snažím sa to už obmedzovať, lebo ani v izbe už miesto nie je. :)

   Odstrániť
 13. Bože, aká závisť! =) Toľko skvelých kníh a hlavne dokončené série =) Skoro to vyzerá ako v kníhkupectve. Krásne to vyzerá :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyhrá láska alebo manželstvo z povinnosti? | recenzia knihy Tajomstvá zámku Ashmore (Cynthia Harrod-Eagles)

Sedemdesiattriročná Cynthia Harrod-Eagles napísala za svoj život desiatky románov. Najviac sa ale preslávila ságou The Morland Dynasty, ktorú čitateľom predstavila v tridsiatich piatich pokračovaniach. V minulosti knihy nepublikovala len pod svojím menom, ale využívala aj pseudonymy Emma Woodhouse či Elizabeth Bennett. Titul Tajomstvá zámku Ashmore je jej najnovší román , ktorý v pôvodnom znení vyšiel v roku 2021. Sleduje osud mladého Gilesa, ktorý po smrti svojho otca grófa musí prevziať trón.  Ten jeden deň v roku 1901 bol na poľovačku ako stvorený. Tragická nehoda počas lovu však pripraví o život grófa Staintona a obyvateľom zámku Ashmore spôsobí krušné chvíle. Zámok získa nového majiteľa , ktorým je grófov najstarší syn Giles. Ten z vyhliadky na dedičstvo nie je veľmi nadšený. Rýchlo totiž zistí, že okrem titulu zdedil po otcovi aj značné dlhy . Existuje len jediný spôsob, ako rodinu zachrániť pred bankrotom. Musí sa výhodne oženiť – a rozhodnúť sa musí rýchlo. Zatiaľ čo Kitty

RECENZIA: Verum (Courtney Coleová)

Už na začiatku prvej knihy tejto série autorka svojich čitateľov varovala, že spôsob, akým príbeh rozpovie, sa nikomu páčiť nebude. Avšak nemohla na tom nič zmeniť, nič zmazať či pridať. Hoci považujem Nocte za vynikajúci a strhujúci román , nemal som pocit, že by mi na ňom niečo prekážalo alebo žeby autorka prekročila hranice znesiteľnosti . Na jej varovanie som zabudol a nebral ho vážne. Koniec druhej časti však každému úvodné autorkine slová pripomenie. Pýtate sa, aká bola moja reakcia po dočítaní Verum ? Nezmohol som sa ani na slovo. A pritom som mal pocit, že mi zápletka začína konečne dávať zmysel a že sa v nej aspoň sčasti orientujem. Veď aj samotný slogan druhej časti znie Pravda ťa oslobodí . No autorka mi dokázala, že som sa fatálne mýlil  a že moja verzia pravdy bola iba chybnou predstavou toho, čo sa v tejto knihe stalo. Kto je skutočný a kto nie? Kto je živý a kto mŕtvy? O všetkom sa môžeme iba domnievať.  "Na svojom osude musíme pracovať. Musíme zaň zapla

Aký je váš názor na fanfiction? | súťaž o knihu Bozk

V posledných týždňoch sa na knižných blogoch a sociálnych sieťach spomínala kniha After: Bozk viac než často. Fanficion na populárnu hudobnú skupinu One Direction , ktorá spôsobila šialenstvo po celom svete, totiž už o malú chvíľu vyjde aj v slovenčine . Napriek tomu, že má spomínaná hudobná skupina množstvo odporcov, čitatelia si knihu After: Bozk doslova zamilovali . A keďže som bol jedným z tých, ktorí si mali možnosť prečítať knihu s malým predstihom, za seba môžem povedať, že ma príjemne prekvapila .  Hoci malo After  skoro šesťsto strán a viaceré pasáže sa v ňom niekoľkokrát opakovali, aj tak ma čítanie tejto knihy bavilo a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Anna Toddová píše naozaj pútavo a musím sa priznať, že som je to celé zhltol aj s navijakom . Do príbehu vniesla realistickú atmosféru a ja som jej uveril každé slovo. Súhlasím, hrdinovia sa neraz správali hlúpo a nerozvážne, avšak takí mladí ľudia sú. Majú chyby, a rovnako ani táto kniha nie je dokonalá , ale určit