Preskočiť na hlavný obsah

Moja knižnica po roku

Pravdupovediac, keby som minulý týždeň nevidel príspevok na jednom blogu, úplne by som na projekt Kúzelná knihovnička, ktorý usporadúva Abyss, zabudol. Aaa tak som sa donútil, utrel vianočnú vrstvičku prachu (žartujem :D) a všetko vám to nafotil.

Rok 2013 bol plodný - veď sám goodreads tvrdí, že som si rozšíril obzor o nových 80 kníh, čo je pre bežného smrteľníka neuveriteľné číslo. Do nového roku budem musieť nájsť nové riešenie, kam ďalšie kúsky pchať, pretože pôvodná knižnica sa už prehýba a viac neznesie. :D Pravdepodobne však vypracem staré zošity (vpravo dole), no to bude opäť riešenie iba na určitú chvíľu.  

Na najvyššej poličke môžete vidieť knižky vydavateľstva Fragment a prevažne Upírske denníky a hneď pod ňou dlhokánske Ikarovky. O priečku nižšie sa týči Twilight a zbierka diel Cassandry Clare s Marou Dyerovou. Hneď pod nimi začína pestrofarebná zmeska young adultoviek, ktoré budete môcť vidieť aj na detailejších fotkách. V časti napravo môžete vidieť celú série Harryho a pod ním "ten zvyšok", kam dopĺňam to, čo sa mi do hlavnej poličky nezmestí. Minulý týždeň dokonca vznikla pri angry birds prasati pseudopolička, ktorá je zmeskou všetkého, čo bolo naukladané v medzerách medzi poličkami. A teraz sľúbený detailnejší pohľad :)


Komentáre

 1. Teda, to je knihovna! Sice moc společných knih nemáme, dávám přednost jinému žánru, ale vypadá to krásně. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. No, já zírám. :) to není knihovnička, to je pořádná knihovna! (S velkým Ká)
  Sen! :3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pred takými dvoma rokmi by som aj ja povedal, že je to sen a nie skutočnosť :) Dnes sa už stala neodmysliteľnou súčasťou mojej izby :))

   Odstrániť
 3. Absolútne skvelá knihovníčka! :D Úplne môj sen :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Jéj, tiež chcem takú veľkú knižnicu :D Ja mám väčšinou kopčeky, takže to tak pekne nevypadá :D Len už ich nemám kde pchať :D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Páni! No tak to bych si taky nechala líbit, já se musím spokojit s jednou poličkou, kam se už nic nevejde :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Uvidíš, o rok budeš mať možno dvojnásobný počet poličiek. (Ak do tejto pripočítaš ešte aj okná a stoličku, tak ti vyjde pekné číslo :P :D)

   Odstrániť
 6. tak toto ti neskutočne závidím, mať toľko kníh si pískam :D proste wow :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Knižnicu ti závidím :D ujo by mi mal spraviť, lebo je stolár, no ja pevne verím, že je doteraz v lese ako sľubný strom :D pravdepodobne si ich kúpim.. :D a už sa neviem dočkať kedy si ju zostavím! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Opravdu moc pěkná knihovnička! Hlavně krásně plná. :D :) A fascinuje mě to množství Upířích deníků. Já jsem si vůbec neuvědomila, že je jich už tolik! A taky jsem si nikdy neuvědomila, že vaše vydání Dokonalého páru je tak vysoké! Docela rozdíl oproti vydání českému, jop. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Keď mám pravdu povedať, tak vám naozaj závidím, že máte všetky z Knižného Klubu v jednej veľkosti. :) Takú výšku mám najradšej, hentie veľké veľmi nemusím :)

   Odstrániť
 9. Wow! Krásné knihy! :-) Kéž bych měla také tak velkou knihovnu! :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Možno máme pár rovnakých kníh, ale to nie je podstatné! :D My máme rovnakú poličku! (síce tá moja je podstatne prázdnejšia)

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Páni, páni, páni!
  Nejsem schopná zformulovat normální komentář, prostě ti závidím a chci taky takovou :D

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Musím povedať že závidím. Ja beriem ako povinnosť mať takúto knižnicu doma.
  Zaujímalo by ma.... Čo nato hovoria tvoji rodičia? Podporujú ťa v tom? :)
  Ja som si na Vianoce kúpila dve knižky a mama mi rovno zakázala kupovať ďalšie. A myslím že to je to najhoršie čo sa môže čitateľovi stať :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hm, moji rodičia... :D Tí veľmi teda nadšení nie sú - a veľakrát pri dávaní mi peňazí nezabudnú poznamenať: "A nie že si kúpiš ďalšie knihy!" :D Takže tak no. Ale snažím sa to už obmedzovať, lebo ani v izbe už miesto nie je. :)

   Odstrániť
 13. Bože, aká závisť! =) Toľko skvelých kníh a hlavne dokončené série =) Skoro to vyzerá ako v kníhkupectve. Krásne to vyzerá :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyberiete si gauč alebo šťastie?

Kondičného trénera Maroša Molnára pozná celé Slovensko z televíznych obrazoviek, kde v relácii Extrémne premeny pomáhal chudnúť obéznym ženám aj mužom. Teraz prichádza s motivačnou knihou Gauč alebo šťastie , aby pohodlných postavil z gaučov , kde uvelebení čakajú na zázrak, a umožnil im nájsť skutočné šťastie v zdravšom životnom štýle . Maroš svojím nasadením, príbehom a sériou účinných cvičení inšpiruje a odovzdáva skúsenosti, nadobudnuté rokmi, ktoré strávil s profesionálnymi športovcami, ale aj trénovaním bežných klientov.  Niet pochýb o tom, že sa publikácia Gauč alebo šťastie hneď po spustení predaja zaradila medzi najúspešnejšie tituly tohto roka. V rebríčkoch predajnosti ju stále nájdeme na popredných, ak nie prvých priečkach. Vízia prinútiť aj bežných ľudí , ktorí možno netrpia nadváhou, avšak bojujú sami so sebou a nedokážu sa prinútiť cvičiť, vstať z gauča a viesť zdravý životný štýl , je pozoruhodná. A v týchto časoch aj veľmi potrebná. Koronavírus totiž zmenil život kaž

Chlapec, ktorý by urobil všetko pre svoju milovanú hračku | recenzia knihy Vianočné prasiatko (J. K. Rowlingová)

Myslím, že J. K. Rowlingovú netreba špeciálne predstavovať. Okrem Harryho Pottera , ktorého snáď pozná každé dieťa na svete, jej minulý rok vyšiel v predvianočnom období aj ďalší príbeh pre deti. Pomenovala ho Ikabog a svoj knižný honorár venovala charitatívnej organizácii, ktorá pomáha osobám postihnutým pandémiou COVID-19 . Tento rok prichádza Rowlingová s ďalšou publikáciou pre deti, konkrétne s krásnou rozprávkou Vianočné prasiatko , ktoré má veľký potenciál získať si vaše srdce . A verte mi, nemusíte byť ani cieľovou skupinou tejto knižky. Ale pekne poporiadku... Zaspomínajte si na svoje detstvo. Mali ste aj vy obľúbenú plyšovú hračku , pri ktorej ste každý deň zaspávali? Hračku, ktorú ste potajomky prepašovali v ruksaku do školy a bola vždy pri vás, aj keď sa na vás kamaráti vykašľali? Či už to bol plyšový medvedík alebo zajko, určite ste naňho  dodnes nezabudli . Jack, hlavný hrdina tohto príbehu, má tiež svoju obľúbenú hračku. Je ňou plyšové prasiatko Mapi . Teda... bolo, až

Rovnaké a predsa iné | VOX (Christina Dalcherová)

Si žena . Máš práva ako každá iná. Rodinu , deti, milujúceho manžela. Predsa len sa niečím od mužov odlišuješ. Za deň môžeš vysloviť iba sto slov . Vitaj vo svete Christiny Dalcherovej, ktorá napísala dystopický román VOX .  Doktorka Jean McClellanová , uznávaná vedkyňa, sa o politiku nikdy nezaujímala, preto prichádzajúcu zmenu nepostrehla . Keď vláda vyhlásila, že ženy smú vysloviť najviac sto slov denne, neverila tomu . To sa predsa nemôže stať, hovorila si. Nie v Amerike. Nie jej. Všetkým ženám a dievčatám bez rozdielu veku postupne nasadili na ruku náramok, slovomer . Ak prekročia povolený limit, zasiahne ich neznesiteľný elektrický výboj. Ženám zakázali pracovať , vzdelávať sa, združovať. Presadzuje sa patriarchálny systém, kde každý pozná svoje miesto . Od žien sa očakáva, že povedú domácnosť a budú oddanými, poslušnými manželkami . A na to je potrebná nanajvýš matematika. Nie hláskovanie, literatúra či reč . Predtým priemerná osoba hovorila šestnásť tisíc slov denne, te