piatok 20. decembra 2013

UKÁŽKA z knihy EASY? (Tammara Webberová)


Easy? od Tammary Webber pripravuje vydavateľstvo Jota a ak ste očami stihli oskenovať nasledujúce riadky, mohli ste si všimnúť asi najdlhšiu anotáciu, ktorá kedy existovala. Určite ste o tomto diele už počuli. Na goodreads disponuje priemerným hodnotením 4,24, čo môže znamenať, že ide o naozaj vydarenú knihu. A je tomu tak? To budete môcť zistiť už od 30.januára v kníhkupectvách (ehem, a možno ju tam nájdete aj teraz, pretože každý e-shop hovorí niečo iné). Teraz si môžete prečítať krátku ukážku - no ešte predtým spomínaná anotácia: 

Sledoval ji, ale neznal ji. Až do chvíle, kdy se stal díky náhodnému setkání jejím zachráncem...
Dívka, která se domnívá, že lidem nelze věřit, na sliby se nedá spoléhat a věrnost je pouhá iluze. Chlapec, který věří, že pravda je relativní, že lži dokážou skrýt nesnesitelnou bolest a vina je neodpustitelná. Potvrdí si navzájem svá přesvědčení, nebo je naopak jeden druhému definitivně vyvrátí? Když Jacqueline následuje svého kluka na vysokou školu, kterou si vybral, rozhodně nečeká, že se s ní dva měsíce po začátku druhého ročníku náhle rozejde. Dva týdny stráví v naprostém šoku, aby se pak probudila v jiné realitě: je nezadaná, místo na výběrovou hudební konzervatoř chodí na státní univerzitu, bývalí přátelé ji najednou ignorují a poprvé v životě jí hrozí, že z nějakého předmětu propadne. Při odchodu z večírku je Jacqueline na opuštěném parkovišti napadena klukem ze studentského spolku, do něhož patří i její bývalý přítel. Zachrání ji neznámý mladík, který byl ve správný čas na správném místě, a ona chce jen jediné – vymazat útok a celou tu noc z paměti. Ale její zachránce Lucas chodí na stejné přednášky z ekonomie jako ona, sedí v zadní řadě, skicuje si něco do bloku a při tom se na ni dívá. Její kamarádky ho ohodnotí jako dokonalý materiál na nezávaznou divokou známost, která jí pomůže vzpamatovat se po rozchodu. Když se z útočníka, který ji napadl, stane stalker, má Jacqueline na výběr: zhroutit se, nebo se začít bránit. Lucas nad ní drží ochrannou ruku, ale sám má svá vlastní tajemství. Najednou je těžké odhalit, co se skrývá za vnějším zdáním, a není jasné, komu se dá věřit.

Zdroj: http://www.jota.cz/

4 komentáre:

  1. Už dříve jsem se na tuto knížku těšil, ale teď, jak jsem si přečetla ukázku- se těším ještě víc. :3 :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Tuto knihu si přeju k Vánocům, tak doufám, že ji dostanu, protože vypadá opravdu dobře. :)

    OdpovedaťOdstrániť
  3. knihu som čítala ešte ako neoficiálny preklad na blogoch, zaujala ma a určite si ju kupujem po skúškach :)

    OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.