pondelok 21. apríla 2014

ADD YOURS: Knižná edícia (APRÍL)

Judit pred pár dňami na svojom blogu spustila Knižnú edíciu ADD YOURS, ktorá je akousi reťazovkou - ona zverejní každý mesiac otázky, na ktoré prihlásené blogy odpovedia. Azda som to vysvetlil správne, no preistotu si to môžete očekovať aj v samostatnom článku, ktorý pre vás Judit spísala. Zdá sa mi to ako super nápad - tak prečo sa nezapojiť? :-))

Autor, od ktorého by som si prečítal aj telefónny zoznam.
Hm. Ako tak kukám na svoju knižnicu, jasne mi do očí udiera jedno meno. Gayle Forman. Jej Ak zostanem ma fascinovalo, no keď som si prečítal Iba jeden deň, pochopil som, čo je kvalitná kniha. Dokázala napísať nielen ťuťu-muťu zápletku, ako to vie väčšina mládežníckych autoriek. Ona dokázala v strede knihy opísať celý svet, od bambusového listu až po historické mestá a udržať si vašu pozornosť... No, možno neopisovala bambusové listy, ale môj obdiv si určite získala. Mohol by som spomenúť moju Beth Revisku, ktorú keď ospevujem, pravdepodobne polovica čitateľov prevracia oči, ale toto miesto prenechám Formanovej. 

Autorka, ktorú tak neznášam, že ju až milujem.
Úmyslene som to prepísal na ženský rod /chápte ma/, ale potom som si povedal, že predsa len mi tam sedí jeden ujo. Nevadí. Autorka, ktorú tak neznášam, že ju až milujem, musí byť určite John Green! Síce z mojich očí netieklo ako z fontány, Green vo mne vyvolal emócie a hej, neznášal som ho. Ale keď som bol krpec, neznášal som Rowlingovú. Písala super knihy ale! Trvalo jej to taaak dlho. A ja - malý kindermafián - som sa kvôli tomu straaašne rozčuloval. A tak no. :-D

Kniha, kvôli ktorej som jednu noc vôbec nespal. 
Ehem. Asi nie som veľmi skazený, ale také niečo sa mi ešte nestalo. Jednoducho sa mám príliš rád a keď nespím 8 hodín, som celý nesvoj. To som aj keď spím 10 hodín, ale... nevadí. :-D Môžem sa priznať, že som bol kvôli Naprieč vesmírom asi do polnoci hore. A hej, Iba jeden rok som čítal do nejakej jedenástej, to sa nedalo inak než na jeden raz. Vtedy som sa tuším mal niečo učiť, ale riskol som to. Rebeeel!

Kniha, na ktorú sa odhodlávam už roky.
Tu by som mal zaradiť pravdepodobne Pána prsteňov. Chcel som sa týchto knižiek pustiť keď vyšli voňavé paperbacky, ale akosi som sa neodvážil. Skrátka sa bojím malých písmeniek. Neviem prečo, ale mám z nich akúsi fóbiu. Ktovie, teraz keď vyšli v nových obálkach, asi to risknem! :-)

Postava, ktorá mi zlomila srdce.
Fuuh, asi som neemotívny hulvát, ale taká ešte asi nebola. Viem sa s papierovými postavami skamošiť, vžiť sa do nich... Ale že by mi zlomili srdce? Nie. To dokáže len usmievajúce sa dievča na chodbe. :-D A ďalej si už domyslite...

Hrdinka, ktorá ma zruinovala pre všetky ostatné.
Neviem, či len ja - ale trochu nerozumiem otázke. Judita, nezavádzaj! :-D Ale ak to má byť tak, že sa niekomu... kind of oddám (takže asi bolo na mieste prepísanie hrdinu na hrdinku), taaak Amy z Naprieč vesmírom bola taká fest super. Mala rodičov rada, až som čumel, že či sa to vôbec dá... A Mia z Ak zostanem (a teraz si uvedomujem, že stále dookola spomínam tie isté série - ale snažil som sa! a uprene hľadel na svoju knižnicu) si ma tiež získala. Hrala pekne na čele, tiež milovala rodičov a musela sa rozhodnúť, či zostať s priateľom alebo odísť preč za rodičmi. Mal som ju rád. A taký ten smajlík s hviezdičkami nad hlavou a svetožiarou, či čo to je. :-D

Knižný pár, ktorý nie je pár ale mal by byť, pretože by mi to urobilo hroznú radosť!
Harry a Hermiona. Vždy som si ich predstavoval spolu... Ale nikdy to tak nebolo. Ak nepočítame jemné náznaky. Myslím si, že by im to spolu seklo. Ale ktovie, v nejakej novej edícii sa možno zatrasie zem. 

Za filmové spracovanie ktorej knihy by som dal svoju pravú obličku?
Fifty Shades of Grey :-D :-D Ale nie. Takých filmov už bolo... Keby som mal tú možnosť, pozrel by som si Meno vetra. Ak by film režíroval samotný autor, mohla by to byť pecka! Síce by som pravdepodobne neobetoval svoju obličku, ale 5 eur v kine určite!

Otázka na telo: Môj najväčší knižný prehrešok
Raz som si kúpil v priorovskom kníhkupectve asi 4 knihy, ale ani jednu som neprečítal. Vyzerali fajn, cena bola ešte viac fajn, ale... keď som ich otvoril, bol to strach a hrôza. To som bol ešte knižný krpec a nevedel som sa orientovať v tom, čo je dobré a čo nie. Ale potom som ich podaroval babke, ktorá sa stále sťažuje, že nemá čo čítať. :-D Paradoxne, keď sa jej spýtam, či už tie knihy prečítala, sťažuje sa, že ona na čítanie nemá čas. No... pochopíte to?

11 komentárov:

 1. Len do jedenástej? To fakt? Ty si taký poctivý... :D A nie som si istá, či ťa bude baviť Pán prsteňov Fifty Shades movie tam budeš na filme jediný chlap medzi ženami v strednom veku, či si prídu realizovať erotické fantázie. To čo za knihy si si kúpil a neprečítal? :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hej, len do 11tej. :D
   Však to, že asi nebude. Ale láka ma to.
   Fifty bol len žart, čo siii!!!
   Fuuha. Ja ani neviem. Taká biela - od Zafona asi, potom o nejakých duchoch, potom ďalšia biela, čo bolo o upíroch, ktorí vyvraždili loď a ešte dačo. Hlúposti. :D

   Odstrániť
  2. ta biela o upíroch čo vyvraždili loď nebol náhodou Červený smäd od Georga R.R. Martina? Náhodou to bolo super, moje prvé stretnutie s ním,ešte predtým než som zistila,že existuje niečo ako Hra o tróny =D a na Meno vetra by som sa pozrela teda aj ja =D

   Odstrániť
  3. Hej, včera som zistil, že fakt je to od G.R.R.Martina. :D
   Nemal som ju ešte otvorenú, takže... sa trochu hanbím :D

   Odstrániť
  4. ja som to čítala v druháku na lyžiarskom čo bolo kedysi pred 6 rokmi =D ale plánujem re-reading dakedy =D

   Odstrániť
 2. Pána prstenů si rozhodně prečti - to je prostě dokonalost, i když já mám radši Hobita :) Jinak Harry a Hermiona? Vůbec! S Ronem jsou dokonalí! Ale Rowlingová říkala, že je chtěla dát dohromady, ale že to udělala kvůli fanouškům - to neměla říkat! :)
  Julča - www.fantasy-maniak.blog.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tá posledná odpoveď - to jak ja! 8D Minule som si nakúpila 5 kníh z buxu, lebo boli zľavy a strašne som tie knihy chcela a ešte ani jednu som nečítala!
  Mne Harry a Hermiona spolu proste nepasujú 8D Nikdy som ich tak nevnímala, ja som mala rada Ginny, páčilo sa mi, že ho nakoniec dostala po tom všetkom - prvú lásku si proste zapamätáš 8D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ty si tiež z Martina :D ? Hej no Priorovské zľavy zlákajú aj keď nechcú.. Tiež som pokúpila a doteraz niektoré sedia opustene na mojej poličke. A niektoré sú fakt zlé... :D PS ja som si tiež myslela že Harry bude s Hermionou, hodili by sa k sebe, no rozmýšľala som ako by to bolo ďalej a prišla som na to že by mohli byť takto : Harry + Hermiona, Nevil + Ginny, Ron + (tá francúzka), no ale to potom nevychádza lebo Ronov brat by skončil osamele.. čiže takto to byť muselo :D.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nie, nie, z Prievidze. :)
   No.. čo už. Ale aj tak to urobila dobre celé. :) :D

   Odstrániť
 5. Toto Hrdinka, ktorá ma zruinovala pre všetky ostatné znamená, že bola taká super, že ťa kvôli nej už nezaujímajú žiadne iné. Neboj sa, časom to pochopíš aj z praxe ;)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak som si dobre domyslel :) vďaka za objasnenie :))

   Odstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.