nedeľa 27. apríla 2014

Nová kamoška, z ktorej nabližšie dni nespustím oči

Keby šlo všetko podľa plánu, v tejto chvíli by som sa učil biológiu. Plány sa mi však včera večer zmenili, keď na zvonček zazvonil kuriér z MT-nábytku a doniesol mi novú, voňavú a mohutnú knižnicu FILIP 1. O zábavu teda bolo postarané. Ani nie tak poličky zložiť, montáž sa dala podľa manuálu zvládnuť, ale popchať tam všetky knižky, to bola veru veda! Aby som ani na jednu nezabudol a zadelil ich podľa sérii a aby výsledok vyzeral aspoň trochu k svetu. Na obrázku môžete vidieť, ako to u mňa vyzeralo včera večer. Hotová katastrofa. :D

Keď sme všetko pošróbovali, zlepili a zmontovali (manuál udáva čas 60 minút, no začiatočníkom to potrvá o niečo dlhšie), začala sa rysovať výsledná knižnica. Je vyrobená zo svetlého dubu sonoma, ktorý vyzerá naživo úplne super! Aj keď to na fotkách možno nie je dobre vidieť, je vysoká 2 metre a široká meter dvadsať. Jednotlivé poličky sú dosť vysoké, takže okrem knižiek sa do nich zmestilo aj kopec plyšákov a vecí, ktoré ju napohľad ešte väčšmi skrášlia. 


Aby ste sa mohli pokochať, prinášam viacero fotiek. Ako som už spomínal, samotné zoraďovanie trvalo ešte dlhšie než montáž. Polica môže, samozrejme, slúžiť aj na vystavenie niečoho iného - nie len kníh. Dobre v nej budú vyzerať šálky, drobnosti či rôzne suveníry. 


Knižnica Filip 1 ale nie je jedinou zo série Filip. Na stránkach nábytku nájdete v tejto edícii posteľ, ďalšie, skrine, stolíky a police, takže ak sa vám moja nová kamoška páči, určite mrknite aj na jej ďalšie súčasti. Momentálne sa nachádzajú v zľave a ceny sú celkom slušné. Na záver by som sa chcel ešte raz poďakovať spomínanej spoločnosti a Adamovi Čajkovi, ktorý ma ohľadom akcie oslovil. Veľká vďaka!

14 komentárov:

 1. Úplne že krásne a strašne veľa pekných knižiek máš, niektoré série by som ti ukradla! 8D
  A inak, veľmi pekná recenzia, niektorí len okomentujú ako došlo, ako vyzerá a iné drobnosti, ale ty si to tak podal, že ak by som nemala doma už veľkú knižnicu, vážne by som uvažovala o kúpe nejakej z tejto spoločnosti 8)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem ti za pochvalu :))
   Aj ja som na niektoré série strašne.. pyšný, že ich vlastním, alebo ako to nazvať. :D

   Odstrániť
 2. Nádherná! :) Skoro všetky knižky, ktoré tam máš chcem! :D Takže ak by ti niekedy len tak zmizli, tak to som nebola ja, kto ťa vykradol :DD Naozaj skvelá! :D Vieš vlastne koľko kníh tam máš dokopy? :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. 150+ to bolo naposledy. :D Ale spočítam a dám vedieť :P :D

   Odstrániť
 3. Keby si len vedel aká závisť teraz so mnou lomcuje :D Proste nádhera :3

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Waaaau, krása! :) Len máš prehodené diely - po Naprieč vesmírom ide Milion sluncí. :) :D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Plačem. Aj ja chcem. Ešte si pár rokov počkám.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. fakt krasa :) ale kde chodis na tolko kniziek? :) chodis brigadovat? ze ich mozes kupovat. (prepac ak ti ta otazka pride divna, som len zvedava :D)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Niektoré som si kúpil, niektoré som dostal z vydavateľstiev na zrecenzovanie. :)
   Snažím sa to zosúladiť. :D

   Odstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 21 rokov a študujem žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Knižné blogy (CZ&SK)

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.