sobota 31. mája 2014

Mesačná chvastačka za máj

Usporadúva Judit

Máj bol opäť bohatý... a nielen na knihy, ale u mňa aj na počet spotrebovaných vreckoviek. Nie, že by som sa citovo zrútil... no (zase raz) ma skolil vírus. Čo sa kníh týka, pribudla mi pekná kôpka, ktorá vyhnala ďalšieho plyšáka z mojej novej knižnice. Tak tak, asi večne ostanem dieťaťom. Tento mesiac to bolo 9 kníh (možno si spomínate na moje silné reči z apríla o tom, ako sa budem v čítaní krotiť, no minimálne 2 knihy z tejto kôpky sa presunú až na jún, takže to nie je tak vysoký počet).

Mesiac som začal vynikajúco. Prišli mi obe Beznádejné od Colleen Hooverovej a navyše som si prečítal aj autorkino Maybe Someday. Tí, čo majú tieto knihy za sebou, určite pochopia, prečo ich stále chválim a nedokážem ani vyjadriť, aký paf som z nich bol... Krátko na to som si prečítal Prvých 100, od ktorých som očakával vzhľadom na vynikajúci seriál príliš, no i tak je to podarené čítanie. V druhej polovici mesiaca mi na poličku pribudla Zákerná hra, ktorú som v apríli akosi prehliadol, a keď som videl, že ju pripravuje aj česká YOLi, rýchlo som to napravil a prečítal si ju.

Medzi ďalšie májové knihy patrí aj Všetka pravda čo je vo mne. Akurát ju čítam a poviem vám, je to poriadne zvláštny kúsok. Štylistikou mi pripomína trochu Les kostí, takže som veľmi zvedavý, čo sa z knihy vyvŕbi. V máji som si prečítal aj prvé dva diely vtipnej série Medzi nebom a zemou, v ktorej bude polomŕtva Alona bojovať s puberťákom Willom - ktorý je asi jediný, čo ju môže zachrániť. Recenzie už nájdete na blogu. Čo na blogu zatiaľ nenájdete, je recenzia Dechu, ktorú už pripravujem. Opäť to bola trochu zvláštna kniha a dosť sa líšila od ostatných. 
A toto je celá kôpka pohromade! Jej "výšku" ale argumentujem tým, že v júni a júli toho veľa nevyjde, takže som si trochu nadbehol :-). Končí sa nám mesiac a tým pádom sa končí aj májová súťaž na blogu o Beznádejnú. Pred chvíľou sme na Facebooku odhalili obálku druhej časti, tak ak sa vám páči a chcete mať tieto knihy v slovenčine, určite si súťaž omrknite a využite posledné hodiny na zúčastnenie sa.  Výhercu vyhlásim už zajtra a hneď na to budú nasledovať júnové knižné novinky. To je odo mňa všetko, v komentoch sa pochváľte vašimi úlovkami :-). 

6 komentárov:

 1. Mám chuť ti niektoré potiahnuť :3

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nikdy bych neřekla, že kluk by mohl číst žánbr knih jako beznadějná :D
  Prvních 100, vypadá to zajímavě, ale mě nikdy až tak sci-fi nebralo :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Prečo? :) Sú to úžasné knihy a myslím, že pre obe pohlavia. :D :)
   Skús si pozrieť trailer na seriál, možno ťa to chytí :)

   Odstrániť
 3. Moc pěkný výběr :) Prvních 100 nebylo špatné, stejně jako Dech, Beznaděje si ještě musím přečíst :)

  OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 21 rokov a študujem žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.