sobota 7. júna 2014

Prichádza leto... a s ním aj nové obálky!


Vonku je krásny slnečný deň a všetko nasvedčuje tomu, že na konci školského roka sa poriadne zapotíme. A nielen v zmysle naháňania známok, opravovania pokazeného a testov všetkého druhu, ale aj čo sa teplôt vonku týka. Aj keď býva leto a začiatok novej sezóny v znamení uhoriek, už v tejto chvíli sa objavujú prvé obálky noviniek, na ktoré sa veľa z vás určite teší... Tak poďme na vec!

O prvej ste už určite počuli. Jedná sa o Slzu od Lauren Kate, ktorej predošlé knihy sa stali aj u nás veľmi úspešné. Jej meno sa vám môže spájať s Padlými anjelmi. Spoznať bližšie jej novú knihu vám možno pomôže rozhovor, ktorý s Lauren urobila moja blogerská kolegyňa :-).

Eureka má za sebou krutú skúsenosť. Auto, ktorým sa spolu s mamou viezie po Sedemmíľovom moste na letisko v Miami, zmietne obrovská vlna do mora. Mama zahynie, Eureka sa vracia do života s ranami na duši i na tele. Nedarí sa jej včleniť do otcovej novej rodiny, po pokuse o samovraždu odmieta pomoc psychologičky, zanevrie aj na cezpoľný beh, ktorý predtým mala veľmi rada. Zo smútku ju vytrhne stretnutie s Anderom, tajomným chlapcom, ktorý sa objavuje v tých najnečakanejších chvíľach. A keď si Eureka prevezme dedičstvo po mame – medailón s lapisom lazuli, hromový kameň a knihu napísanú nezrozumiteľným jazykom –, začnú sa okolo nej diať čudné veci. Čoraz väčšmi sa presviedča, že matkina smrť nebola náhodná. Ale čo znamená varovanie, že nikdy nesmie vyroniť jedinú slzu?

Facebooková stránka vydavateľstva YOLi včera zdieľala čerstvú obálku letnej novinky Šťastná sedmička od Holly Goldberg Sloanovej. Je to ďalší príbeh, na ktorý na neskutočne teším a očakávať ho môžme v auguste. 

Willow Chanceová je dvanásťročný génius. Je posadnutá rastlinami a medicínou, obzvlášť chorobami. Jej záľubou je počítať po siedmich. Sedmička má v jej živote zvláštny význam, a tak ju považuje za dokonalé číslo. Sympatická Willow si cestu k ľuďom hľadá len ťažko. Bodaj by nie, s takým mudrlantom sa nevychádza ľahko. Aj pre učiteľov je tvrdým orieškom, k výchovnému poradcovi chodí ako na klavír. Nemá takmer žiadnych priateľov, okrem dvoch vietnamských súrodencov. Rozpráva sa s nimi, ako inak, po vietnamsky. Život tohto neobyčajného dievčaťa sa však nečakane zvrtne, keď jej milovaní adoptívni rodičia tragicky zahynú. Hlboký smútok prekonáva Willow vďaka nezlomnej energii, túžbe po poznaní, ale najmä vďaka priateľom. Bohužiaľ hrozí, že čochvíľa stratí aj ich. 

Posledná kniha, ktorú som sa do tohto článku rozhodol zaradiť je opäť YOLi kúsok - a tentokrát zájdeme až do septembra, kedy sa chystá pokračovanie Prozreteľnosti s príznačným názvom Proroctvo od Jamie McGuire. To sa oddnes môže popýšiť aj slovenskou obálkou.

Nina Greyová sa iba nedávno zotavila z nebezpečného konfliktu s peklom, a už je nútená deliť si čas medzi štúdium na Brownovej univerzite a spoločnosť Titan Shipping. Nastúpila do firmy ako praktikantka, aby v jej vedení neskôr nahradila zosnulého otca. O jeho násilnej smrti sa jej sníva každú noc, zároveň ju trápi pocit viny, že jej dobrý kamarát Ryan kvôli nej odišiel bojovať do Afganistanu, a Claire, sestra jej budúceho manžela Jareda, musela letieť za oceán, aby Ryana chránila. Nina nepovažuje nočné mory za svoj najväčší problém, lenže v tom sa veľmi mýli. Jared sa zo strachu o Ninin zhoršujúci sa zdravotný stav rozhodne Shaxovi ukradnúť pekelnú bibliu, aby v nej vyhľadal odpoveď, ako priateľke pomôcť. V boji s novým nepriateľom, ale po boku nových priateľov sa naplnia jeho najstrašnejšie obavy. Zúfalý mladík stojí pred ťažkou voľbou: buď na vlastnú päsť bojovať proti peklu, alebo rozpútať vojnu s nebom. Proroctvo je po Prozreteľnosti druhý diel fantasy trilógie odohrávajúcej sa v mestečku Providence.

Ktorá z letných noviniek zaujala vás? Podeľte sa v komentároch!

5 komentárov:

  1. tá šťastná sedmička vyzerá fakt zaujímavo :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Šťastná sedmička je neskutočne krásna nielen ohľadom obálky a neskutočne sa teším na príbeh! Krása. :)

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Slza má nádhernou obálku a i ten příběh vypadá docela zajímavě... Jenomže já si vždycky vzpomenu na ti, jak strašně mě rozčiloval Pád a jak Muka byla muka doslovně a nevím, nevím... :D

    OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 21 rokov a študujem žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Knižné blogy (CZ&SK)

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.