štvrtok 24. júla 2014

S ktorou budem leto tráviť ja?

Slnko, dusno, ortuť teplomera blížiaca sa k štyridsiatim stupňom Celzia. Párty, žúrky, bazény... Voda, tobogány a celulitída na kúpaliskách. Tak si väčšina z nás (ne)chce predstavovať leto. Škoda, že prvé tri vymenované pojmy, ktoré sa aspoň donedávna spájali s letom, ešte nedorazili a zatiaľ to vyzerá na májové počasie. Ak však máte dobrú spoločnosť, na všetko ostatné - zlé rýchlo zabudnete. A s ktorou budem leto tráviť ja?

...samozrejme, stále rozprávam v rovine kníh. Ako malé dieťa sa teším na Môj život u susedov od Huntley Fitzpatrickovej, ktorý už nedočkavo očakávam a teším sa, kedy mu nájdem miesto na poličke. Síce nevyjde v slovenskom jazyku, susedia Češi sa naň vďaka vydavateľstvu CooBoo môžu tešiť už budúci týždeň. 

Je to príbeh o rodine, priateľstve, láske a problémoch, s ktorými sa stretávame každý deň. Huntley rozpráva o dvoch rodinách, ktoré žijú v susedstve - konzervatívnej, súčasťou ktorej je aj Samantha, a početnej rodiny Garrettovcov. Síce mama Samanthy Garrettovcov považuje za čudákov a svojim deťom zakazuje sa s nimi stýkať, Samantha ich obdivuje a každý večer sleduje zo strešného okna. Príbeh sa však skomplikuje a už v tejto chvíli mám tušáka, že Môj život u susedov bude jednou z hitoviek tohto leta! Práve včera som si čítal prvú kapitolu, ktorá ma ešte viac namotala, takže sa s ňou veľmi rád podelím :-). To však nie je všetko, na čo sa môžme tešiť a zatiaľ čo ostatné vydavateľstvá majú poväčšine uhorkovú sezónu, v CooBoo makajú - až sa nestíham diviť. Už v najbližších dňoch vám poviem  recenzii na Amy a Rogera viac o Morgan Matsonovej, ktorá ma na svedomí aj ďalšiu tohtoročnú novinku Leto na druhý pokus. Amy a Rogera som si naozaj užil. Autorka napísala veľmi zaujímavú knižku, ktorá je síce iná, plná obrázkov, výstrižkov z cesty, ktorú hlavní hrdinovia (a rovnako aj autorka) podnikli, no zároveň rieši aj vážnejšie témy. Je to proste kniha stvorená na leto! A takisto aj Leto na druhý pokus, rozprávajúce príbeh Taylor, ktorá pomaly ale isto prichádza o svojho otca. Ostáva mu len pár týždňov života a jeho posledné prianie je stráviť leto s rodinou v domčeku pri jazere. Ja sa na knihu určite teším a taktiež mám pre vás krátku ukážku! :-) Leto na druhý pokus by ste v týchto dňoch mohli nájsť aj v niektorých kníhkupectvách, určite ju však nájdete v e-shope vydavateľstva.  Pekné čítanie! Veľa z vás sa určite teší aj na pokračovanie Som roztrieštenej, Kde hvězdy stále září alebo Štastnú sedmičku. O tých vám porozprávam zas nabudúce. A s ktorou knihou sa chystáte tráviť prázdniny vy?

3 komentáre:

  1. My life next door (aka Môj život u susedov) je najlepšia kniha, ktorú som čítala minulé leto. Škoda, že zmenili cover. Ten originálny je neskutočne nádherný. <3 Dúfam, že sa im podarí preklad, bola by jej škoda so spackaným prekladom. A tou ukážkou si ma nenormálne namotal na re-reading. :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Tak sa teším ešte viac :))) s coverom máš pravdu, no nevadí, nič nenarobíme :)

      Odstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.