pondelok 29. septembra 2014

Mesačná chvastačka za september

September je prvým školským mesiacom, a so školou prichádza aj veľa ďalších povinností, ktoré väčšine z nás bránia v čítaní kníh. Našťastie sa ešte len rozbiehame a snažil som sa čo najväčšmi, aby ste si aj na blogu našli niečo, čo vás zaujme. Za september mi pribudlo do knižnice päť knižiek - Selekcia, Jednou ano, dvakrát ne; Kde hvězdy stále září, Labyrint a Do poklidné modři. 

Mesiac som začínal s knižkami z vydavateľstva CooBoo, ktoré vyšli ešte v auguste. Kde hvězdy stále září sa mi naozaj páčili a rovnako som si užil aj Jednou ano, dvakrát ne. Obe knižky mali niečo do seba, síce neboli úplne bezchybné, ale páčili sa mi. Najmenej pre ich inakosť - a trochu smutnú tematiku. Možno vám pri rozhodovaní pomôžu moje recenzie: tu a tu. V strede mesiaca sa k týmto dvom pridala ešte Selekcia, ktorá predčila moje očakávania a recenziu môžete očakávať koncom týždňa. Fu, ešte sa z nej musím spamätať. 

Dnes sa moja zbierka (konečne) rozšírila o tretiu časť série Nebe /Pod vražednou oblohou/ a taktiež aj Labyrint. Na tieto knihy som čakal celý mesiac, verte mi, že netrpezlivo, keďže sa vydanie jednej z nich posunulo. No dočkal som sa a dúfam, že sa mi obe zapáčia. Akurát som sa začítal do Labyrintu, ktorý som v sobotu videl v kine. Film môžem opísať len slovom "pecka". Bolo to niečo vynikajúce a určite by ste naň mali zájsť aj vy! Verím, že kniha bude aspoň tak dobrá ako film. Trochu ma sklamal filmový prebal, ktorý sa kvalitou podobá na obal z časopisu.... nevadí, obálka pod ním je oveľa krajšia.

A takto vyzerá všetkých päť pokope. Okrem vyššie spomenutých som istý čas venoval aj Reťazcu skazy, o ktorom ste už - ak čítate môj blog - určite počuli. Do dnes sa môžete zapojiť do súťaže o túto knižku, tak určite neváhajte. Tentokrát na konci článku položím aj otázku pre vás - je niečo, čo by ste chceli na blogu zmeniť? Poprípade aké články by ste uvítali na budúci mesiac? Rozhovor s obľúbeným autorom? Poprípade viac článkov na tému alebo viac informácii o pripravovaných tituloch? Teším sa na každú reakciu. A taktiež mi dajte vedieť, aký bol september u vás! :-) Do čítania, kamoši.  Autorom meme Mesačná chvastačka je Judit

9 komentárov:

 1. Krásne knihy. :) Chcem všetky! :D Najmä ten Labyrint! :3
  Ja som si tento mesiac kúpila len dve knihy, a to Príbeh dvoch storočí (Moje sladké šestnáste storočie #2) od Rachel Harris a Panika od Lauren Oliver. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hádam sa ti Panika bude páčiť, ja som od nej očakával o trochu viac. Aj keď to nebolo zlé. :)

   Odstrániť
 2. Nemôžem zo Selekcie! Musím sa k nej niekedy tiež dostať. Inak pekné kúsky, na Labyrinte som bola v kine tiež a bolo to naozaj peckové! :-) Pridáva sa do môjho wishlistu.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ja som bola na Labyrint v kine a podľa mňa je to asi zatiaľ jeden z naj filmov, čo som tento rok videla. Veľmi dobré to bolo, asi na to pôjdem znovu do kina :D :D Kniha má ani neláka, možno si ju prečítam, keď si pozriem všetky filmy.
  Inak kvôli Dylanovi som sa pustila aj do seriáluTeen wolf a totálne mi z toho šiblo. Ale je to skvelý herec a ako Stiles nemá chybu :D Tá úloha je pre neho ako stvorená :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Akurát som v polke knihy a tiež má niečo do seba! :D :)
   A TeenWolf je tiež super, videl som všetky série :) Kukaj ďalej :D

   Odstrániť
  2. Trochu neskoro píšem komentár ale je fakt super vedieť, že niesom sama :D na Labyrint sa chystám do kina a po videní thraileru som začala pozerať TeenWolf :D kôli Dylanovi :D a Styles je fakt strašne super :D

   Odstrániť
 4. Páči sa mi tvoj štýl písania, máš na to prirodzený talent a dobre sa to číta. Na tvojom blogu by som nič nemenila, dizajn určite nie :) Ak by som ti mohla poradiť, tak si prečítaj tieto knihy - Posol, Obratník Raka, Je to inak mami, Ľavá ruka Boha, Čas váhania, Čo Dante nevidel a na sto percent Hry o tróny.. nie sú to zrovna oddychovky, niektorými sa treba doslova prekúsať, ale stoja za to ;) .... Veľa šťastia s písaním! :) :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem, tvoj komentár ma naozaj potešil. :)
   Knihy si pozriem a určite niektorú aj prečítam. Ešte raz ďakujem :)

   Odstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.