streda 5. novembra 2014

Podarí sa nám OPÄŤ vrátiť knihy do škôl?

Na tému "knihy a mládež" som sa vyjadroval už mnohokrát. Či to už bola povinná literatúra, ktorú každý z nás nenávidí, alebo čítanie vo všeobecnosti. Súčasná rýchla doba mení od základov všetko - a deti nájdu väčšiu záľubu v počítačových hrách, tabletoch, či "ajfonoch", ktoré im do rúk vôbec nepatria. To je však vec marketingu a reklamy, ktorá nás neustále ovplyvňuje. Aj v tejto dobe sa však nájde zopár motivačných súťaží a hier, ktoré predsa len môžu dnešnú mládež zmeniť. 

Ak ste aj vy našli záľubu v knihách, určite vám neušla ani súťaž, ktorú pred rokom usporiadalo kníhkupectvo abcknihy.sk v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom, vydavateľstvom Ikar a mnohými ďalšími. Súťaženie školákov sa stalo akousi tradíciou a opakuje sa každoročne. Tentokrát aj s malou zmenou, aby mali šancu aj tí najmladší. Už o chvíľu sa dozviete, o čo vlastne ide.

"Zaži príbeh z knihy a vyhraj super ceny..."

Práve takto znie heslo tohto ročníka súťaže "Vráťme knihy do škôl", ktorá trvá od polovice októbra do polovice februára 2015. Ale späť k tomu, čo je princípom súťaže. Je to jednoduché: prečítate knižku, opíšete vaše pocity, názory a myšlienky na aspoň polovicu A4 a pošlete ju do kníhkupectva abcknihy.sk. Ak ste rodičom škôlkára, vaše dieťa sa môže zapojiť taktiež. Pani učiteľka deťom prečíta knižku a oni nakreslia obrázok, ktorý bude príbeh vystihovať. Mohli by ste si povedať, že je to zbytočná strata času, no organizátori súťaže pre vás vybrali aj kopec cien, od už spomínaných tabletov, encyklopédii a čítačiek, cez výlet do Bruselu s návštevou parlamentu. Znie to lákavejšie? V Bruseli som bol a hoci nepripojím selfie obrázok, môžem vám povedať, že tam bolo vynikajúco. Čítať sa naozaj oplatí!

Súťaž dostala podporu nielen jednotlivých učiteľov, ale kladne sa vyjadrili aj známe osobnosti. "Súťaž pokladám za prínosnú, lebo okrem toho, že podporuje záujem o čítanie, motivuje aj k celkom zaujímavým výhram. Navyše, knihomoľom určite vôbec nepríde zaťažko napísať pár slov o svojej obľúbenej knihe," tvrdí slovenská spisovateľka Enja Rúčková. Viac informácii o tomto projekte nájdete aj na adrese: www.vratmeknihydoskol.sk. Hoci sa svojím príspevkom nezúčastním a ponechám šancu ostatným, určite vám odporúčam zapojiť sa. Internet a počítačová zdatnosť je nevyhnutná, no myslím, že by sme nemali zabúdať ani na knihy a rozvoj svojich schopností. :-) Do písania, kamoši! 

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.