utorok 2. decembra 2014

DECEMBROVÉ knižné novinky

Ako to už býva, ani tohtoročné Vianoce nebudú na knihy veľmi bohaté. Môžme sa však tešiť na zopár kúskov, ktoré veľa z nás už netrpezlivo očakáva. Príkladom je druhý diel série Labyrint - Zkouška. 

Susan Ee: Svět poté (1.12)
V prvním dílu světového bestselleru Pád andělů jsme sledovali osud dívky Penryn a její rodiny poté, co na zem sestoupili andělé apokalypsy a uvrhli celý svět do chaosu. Pro všechny lidské bytosti nastal Svět poté. Nikomu se nedá věřit, každý musí spoléhat jen sám na sebe. To se týká jak Penryn, která pro ostatní jakoby vstala z mrtvých, tak i Paige, připomínající nyní oživlé monstrum. Po masakru přeživších lidí Paige zmizí a Penryn se vydává sestru hledat. Projíždí ulicemi San Franciska a nestačí se divit – kde všichni jsou? Pátrání ji zavede až do doupěte andělů, kde pronikne do jejich hrozivých plánů. Mezitím Raffe usilovně hledá svá křídla. Setkává se s Penryn a náhle stojí před otázkou – má zachránit svá křídla, nebo pomoci Penryn přežít?

James Dashner: Spáleniště - Zkouška (5.12)
Už žádné hlavolamy. Žádné proměnné. A žádné běhání. Thomas byl přesvědčený, že když se jim podařilo uniknout, vrátí se on i Placeři ke svým dřívějším životům. Nikdo však ve skutečnosti netušil, do jakého života se vracejí. Země, sežehnutá slunečními erupcemi a spálená novým, krutým klimatem, se změnila v pustinu. Rozpadajícími se městy teď bloudí „raplové“, lidé pokrytí hnisavými ranami, které infekční nemoc nazývaná erupce dohání k vražednému šílenství. Hledají, kde by našli další oběť... a potravu. Pro Placery běhání zdaleka neskončilo. Namísto svobody zjišťují, že mají před sebou další zkoušku. Thomase čeká zkouška ohněm – skutečně přechovává někde v hlavě tajemství svobody? Nebo bude věčně vydán ZLOSINu na milost?

Jojo Moyesová: Dievča, ktoré si tu zanechal
Píše sa rok 1916. Francúzsky maliar Edouard Lefevre zanecháva svoju mladú manželku Sophie a odchádza bojovať na front. Mladej žene po ňom zostáva na pamiatku len jej portrét, na tie časy trochu zvláštny. Keď ich mestečko padne do rúk Nemcom, obyvatelia sa ocitnú na hranici absolútnej biedy. Pre kúsok chleba niekedy riskujú holý život. Vtedy portrét upúta pozornosť nového kommandanta. Dôstojník je obrazom takmer posadnutý a Sophie je odhodlaná riskovať všetko – rodinu, povesť, život –, len aby sa znova stretla so svojím manželom. Takmer o sto rokov neskôr sa Sophiin portrét dostane do rúk Liv Halstonovej, ako dar od manžela. Úplnou náhodou vysvitne, že obraz má obrovskú hodnotu, a tak sa začne boj o to, kto je jeho skutočným vlastníkom. Livina viera v to, čo je správne, tak podstúpi náročnú skúšku. 

7 komentárov:

 1. Čooo? To už je druhá časť Penryn?! Ako to, že o tom neviem? :O :O Juuuuj.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Na Vianoce dostanem Labyrint to už aby som začala šetriť na ďalšiu časť :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. ja som rozmýšľala, že si kúpim Labyrint, lebo som videla film (peckapecka), ale nakoniec si počkám ešte do augusta do slovenského prekladu... snáď to bude aj skorej :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja sa tešíím strašne, že aké to bude :D Dúfam, že opäť vynikajúce.

   Odstrániť
 4. Som zvedavá ako sa mi bude páčiť Dievča, ktoré si tu zanechal. Dúfam, že to bude dobré :).

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Sleduj pozorne blog, tento mesiac sa tej knihe budem venovať o trochu viac :)

   Odstrániť
 5. Na Spáleniště se hodně těším! Jestli to bude tak suprové jako první díl, tak se máme na co těšit :D

  OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 21 rokov a študujem žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.