utorok 6. januára 2015

Kráľovná Tearlingu je príbeh o sile priateľstva, ktoré odolá aj najtemnejšej mágii | ukážka

Kelsea Glynnová nehybne sedela a sledovala, ako sa oddiel blíži  k statku. Muži cválali ako vojenská rota s predsunutými hliadkami na krajoch, zahalení v sivých háboch tearlinskej kráľovninej stráže. Presne takto sa začína prvá tohtoročná kniha z produkcie vydavateľskej značky YOLi. Kráľovná Tearlingu dorazí do našich kníhkupectiev budúci týždeň - a keďže ju veľa z nás očakáva už od decembra, kedy mala pôvodne vyjsť, určite budete zvedaví, aký tento príbeh v skutočnosti bude. Knižka nakoniec vyjde v mäkkej väzbe v rozmere podobnom Šťastnej sedmičke či románu Život jedna báseň. Ja sa do knihy pustím už onedlho - a určite vás budem o všetkom informovať. A o čom vlastne tento román rozpráva? 

V deň svojich devätnástych narodenín sa princezná Kelsea, vychovávaná vo vyhnanstve, vydá na nebezpečnú púť. Márnivá a sebecká kráľovná Elyssa je mŕtva a Kelsea musí zasadnúť na trón, ktorý jej právom patrí. Na dievča s nezvyčajnou jazvou a magickým náhrdelníkom však z každej strany striehnu nepriatelia. Urobia všetko pre to, aby zabránili jej korunovácii za vládkyňu Tearlingu. Hoci Kelsei koluje v žilách kráľovská krv, necíti sa ako vodkyňa. Nepozná svoj ľud a nevie nič o krutovláde svojej matky ani všetkých hrôzach, ktoré sa v krajine dejú. A ako sa tento príbeh skončí? To sa budete môcť dozvedieť od 13.januára, kedy je naplánované vydanie Kráľovny Tearlingu. Ak vás knižka zaujala, určite si prečítajte aj krátku ukážku, ktorú nájdete nižšie. Pre zaujímavosť, pripravuje sa aj filmové spracovanie v hlavnej úlohe s obľúbenou Emmou Watson! Kto sa teší? Ja určite áno. :-)

3 komentáre:

 1. Ešte v decembri som čítala Snow like Ashes a Red Queen a obe boli úplne brutálne, tiež písané na podobný štýl. Zbožňujem takéto knihy a verím, že aj táto bude super.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nad kúpou tejto knihy uvažujem už dlhšie, ale ešte stále som sa nerozhodla, či si ju kúpim. Nevadí. Počkám si na tvoju recenziu a uvidíme, či ma nadšenie z knihy prejde alebo nie. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Má strašně krásnou obálku :-)
  Zvu vás všechny na mou Giveaway o voňavé ceny :-)

  OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 21 rokov a študujem žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.