Preskočiť na hlavný obsah

Mesačná chvastačka za FEBRUÁR

Február uletel ako voda - a hoci má iba dvadsaťosem dní, zdá sa mi to, akoby len včera končili jarné prázdniny... A veru, že by som privítal ďalšie, pretože posledný týždeň ma neskutočne vyčerpal a unavil - a myslím, že do Veľkej noci to už iné nebude. Ale prečo myslieť negativisticky? Do mojej knižnice pribudlo množstvo nových kúskov. Pozrime sa na ne!
Jednou z prvých kníh, ktorej som sa tento mesiac venoval, bolo Pomalé skúmanie ticha od Patricka Rothfussa, autora kníh Meno vetra a Strach múdreho muža. Recenziu som publikoval len predvčerom, avšak musím sa priznať, že som od tejto útlej novely, ktorá je plná krásnych ilustrácii, očakával trochu viac. Podobne to je aj s do-nebies-vychvaľovanou knižkou Nebe je všude, ktorá tiež nebola taká, ako som pôvodne čakal. Beriem to však pozitívne - hoci ma táto skupinka kníh neočarila, verím, že tá druhá to napraví dvojnásobne. :-)
V takzvanej druhej skupine sa nachádza zbierka poviedok Štyri, ktorá vynikajúco doplnila sériu Divergencia a naozaj predčila moje očakávania. Zvyšné dve - Solitaire a Sempré som si vyzdvihol na pošte len dnes, takže dúfam, že ma taktiež prekvapia. Nevyzerajú na fotke nádherne? Nasledujúce dni budú trochu voľnejšie a potom opäť prídu písomky a skúšania, takže sa budem v najbližšom období snažiť venovať knihám čo najviac. Azda sa mi to podarí! :-) Takisto na mňa čaká poriadna kôpka výhier z Ocenení blogerov, na ktoré sa tiež veľmi teším.

Aj napriek tomu, že bol február pomerne krátky, snažil som sa užiť si ho naplno. Veď nezabúdajte... každým dňom sme bližšie k letu a dvojmesačnému voľnu! :-D Ak sledujete môj blog, určite ste si všimli zopár informácii o mojich jarných prázdninách, vysokej škole a iných aktivitách vo voľnom čase. A keďže chcem, aby ste si mohli prečítať najmä články, ktoré vás zaujímajú, napadol mi jeden nápad. Už čoskoro vám dám vedieť viac. A aký bol február u vás? Objavili ste nové kúsky, s ktorými by ste sa chceli podeliť alebo nejaké očakávate? Píšte komenty! :)
Mesačnú chvastačku usporadúva Judit.

Komentáre

 1. Krásne knihy, ale najviac túžim po tej zbierke poviedok! :)
  Mne tento mesiac pribudli len tri knihy, a to tie, ktoré som si sama kúpila: Dokonalý pár, Štatistická pravdepodobnosť lásky na prvý pohľad a Zamilovaní až po uši. Posledné dve odporúčam, keďže tú prvú som ešte nečítala. Také oddychové, romanticke knihy, nenáročné aj pre zástancov ne-romantických príbehov, a tá posledná je ešte skombinovaná s prvkami detektívky. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dokonalý pár je tiež fajn! :) Jednotka sa mi páčila najviac :)

   Odstrániť
 2. Krásné přírůstky! :) Solitaire a Čtyřku mám také, ale ani k jedné jsem se zatím nedostala. Jsem zvědavá na recenzi na Nebe je všude!

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyhrá láska alebo manželstvo z povinnosti? | recenzia knihy Tajomstvá zámku Ashmore (Cynthia Harrod-Eagles)

Sedemdesiattriročná Cynthia Harrod-Eagles napísala za svoj život desiatky románov. Najviac sa ale preslávila ságou The Morland Dynasty, ktorú čitateľom predstavila v tridsiatich piatich pokračovaniach. V minulosti knihy nepublikovala len pod svojím menom, ale využívala aj pseudonymy Emma Woodhouse či Elizabeth Bennett. Titul Tajomstvá zámku Ashmore je jej najnovší román , ktorý v pôvodnom znení vyšiel v roku 2021. Sleduje osud mladého Gilesa, ktorý po smrti svojho otca grófa musí prevziať trón.  Ten jeden deň v roku 1901 bol na poľovačku ako stvorený. Tragická nehoda počas lovu však pripraví o život grófa Staintona a obyvateľom zámku Ashmore spôsobí krušné chvíle. Zámok získa nového majiteľa , ktorým je grófov najstarší syn Giles. Ten z vyhliadky na dedičstvo nie je veľmi nadšený. Rýchlo totiž zistí, že okrem titulu zdedil po otcovi aj značné dlhy . Existuje len jediný spôsob, ako rodinu zachrániť pred bankrotom. Musí sa výhodne oženiť – a rozhodnúť sa musí rýchlo. Zatiaľ čo Kitty

Aký je váš názor na fanfiction? | súťaž o knihu Bozk

V posledných týždňoch sa na knižných blogoch a sociálnych sieťach spomínala kniha After: Bozk viac než často. Fanficion na populárnu hudobnú skupinu One Direction , ktorá spôsobila šialenstvo po celom svete, totiž už o malú chvíľu vyjde aj v slovenčine . Napriek tomu, že má spomínaná hudobná skupina množstvo odporcov, čitatelia si knihu After: Bozk doslova zamilovali . A keďže som bol jedným z tých, ktorí si mali možnosť prečítať knihu s malým predstihom, za seba môžem povedať, že ma príjemne prekvapila .  Hoci malo After  skoro šesťsto strán a viaceré pasáže sa v ňom niekoľkokrát opakovali, aj tak ma čítanie tejto knihy bavilo a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Anna Toddová píše naozaj pútavo a musím sa priznať, že som je to celé zhltol aj s navijakom . Do príbehu vniesla realistickú atmosféru a ja som jej uveril každé slovo. Súhlasím, hrdinovia sa neraz správali hlúpo a nerozvážne, avšak takí mladí ľudia sú. Majú chyby, a rovnako ani táto kniha nie je dokonalá , ale určit

Keď je čakanie na knihu neúprosné...

Priznajme si, určite si každý z nás aspoň raz v živote zanadával nad tým, ako neznáša čakanie či už na vydanie knihy alebo jej preklad do rodného jazyka. Niekedy trvá spisovateľom napísať ďalšiu časť svojej série roky. Na druhej strane, pozitívnou správou je, keď autor vyhlási, že pokračovanie vôbec niekedy bude, a vtedy vôbec nezáleží na dátume publikovania. Iné to je, keď autor povie, že pokračovanie bude, no ani po rokoch ho nikde niet. Ale o tom potom. Dobrým príkladom spisovateľa, ktorému to "poriadne trvá" , je Patrick Rothfuss , teda autor slávnej fantasy série Meno vetra a druhej časti Strach múdreho muža , ktorý vyšiel len pred nedávnom v slovenskom preklade. V jeho prípade je čakanie ospravedlnené - americkému vydaniu chýbalo len šesť strán do tisícky. Aj napriek kvantite stránok dobehol svojou kvalitou väčšinu zbehlých fantasy autorov, ktorý sa od jeho diel môžu iba učiť. Preto mu možno ospravedlníme aj to, že tretia časť by mala podľa portálu goodreads v