Preskočiť na hlavný obsah

Mesačná chvastačka za FEBRUÁR

Február uletel ako voda - a hoci má iba dvadsaťosem dní, zdá sa mi to, akoby len včera končili jarné prázdniny... A veru, že by som privítal ďalšie, pretože posledný týždeň ma neskutočne vyčerpal a unavil - a myslím, že do Veľkej noci to už iné nebude. Ale prečo myslieť negativisticky? Do mojej knižnice pribudlo množstvo nových kúskov. Pozrime sa na ne!
Jednou z prvých kníh, ktorej som sa tento mesiac venoval, bolo Pomalé skúmanie ticha od Patricka Rothfussa, autora kníh Meno vetra a Strach múdreho muža. Recenziu som publikoval len predvčerom, avšak musím sa priznať, že som od tejto útlej novely, ktorá je plná krásnych ilustrácii, očakával trochu viac. Podobne to je aj s do-nebies-vychvaľovanou knižkou Nebe je všude, ktorá tiež nebola taká, ako som pôvodne čakal. Beriem to však pozitívne - hoci ma táto skupinka kníh neočarila, verím, že tá druhá to napraví dvojnásobne. :-)
V takzvanej druhej skupine sa nachádza zbierka poviedok Štyri, ktorá vynikajúco doplnila sériu Divergencia a naozaj predčila moje očakávania. Zvyšné dve - Solitaire a Sempré som si vyzdvihol na pošte len dnes, takže dúfam, že ma taktiež prekvapia. Nevyzerajú na fotke nádherne? Nasledujúce dni budú trochu voľnejšie a potom opäť prídu písomky a skúšania, takže sa budem v najbližšom období snažiť venovať knihám čo najviac. Azda sa mi to podarí! :-) Takisto na mňa čaká poriadna kôpka výhier z Ocenení blogerov, na ktoré sa tiež veľmi teším.

Aj napriek tomu, že bol február pomerne krátky, snažil som sa užiť si ho naplno. Veď nezabúdajte... každým dňom sme bližšie k letu a dvojmesačnému voľnu! :-D Ak sledujete môj blog, určite ste si všimli zopár informácii o mojich jarných prázdninách, vysokej škole a iných aktivitách vo voľnom čase. A keďže chcem, aby ste si mohli prečítať najmä články, ktoré vás zaujímajú, napadol mi jeden nápad. Už čoskoro vám dám vedieť viac. A aký bol február u vás? Objavili ste nové kúsky, s ktorými by ste sa chceli podeliť alebo nejaké očakávate? Píšte komenty! :)
Mesačnú chvastačku usporadúva Judit.

Komentáre

 1. Krásne knihy, ale najviac túžim po tej zbierke poviedok! :)
  Mne tento mesiac pribudli len tri knihy, a to tie, ktoré som si sama kúpila: Dokonalý pár, Štatistická pravdepodobnosť lásky na prvý pohľad a Zamilovaní až po uši. Posledné dve odporúčam, keďže tú prvú som ešte nečítala. Také oddychové, romanticke knihy, nenáročné aj pre zástancov ne-romantických príbehov, a tá posledná je ešte skombinovaná s prvkami detektívky. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dokonalý pár je tiež fajn! :) Jednotka sa mi páčila najviac :)

   Odstrániť
 2. Krásné přírůstky! :) Solitaire a Čtyřku mám také, ale ani k jedné jsem se zatím nedostala. Jsem zvědavá na recenzi na Nebe je všude!

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyberiete si gauč alebo šťastie?

Kondičného trénera Maroša Molnára pozná celé Slovensko z televíznych obrazoviek, kde v relácii Extrémne premeny pomáhal chudnúť obéznym ženám aj mužom. Teraz prichádza s motivačnou knihou Gauč alebo šťastie , aby pohodlných postavil z gaučov , kde uvelebení čakajú na zázrak, a umožnil im nájsť skutočné šťastie v zdravšom životnom štýle . Maroš svojím nasadením, príbehom a sériou účinných cvičení inšpiruje a odovzdáva skúsenosti, nadobudnuté rokmi, ktoré strávil s profesionálnymi športovcami, ale aj trénovaním bežných klientov.  Niet pochýb o tom, že sa publikácia Gauč alebo šťastie hneď po spustení predaja zaradila medzi najúspešnejšie tituly tohto roka. V rebríčkoch predajnosti ju stále nájdeme na popredných, ak nie prvých priečkach. Vízia prinútiť aj bežných ľudí , ktorí možno netrpia nadváhou, avšak bojujú sami so sebou a nedokážu sa prinútiť cvičiť, vstať z gauča a viesť zdravý životný štýl , je pozoruhodná. A v týchto časoch aj veľmi potrebná. Koronavírus totiž zmenil život kaž

Chlapec, ktorý by urobil všetko pre svoju milovanú hračku | recenzia knihy Vianočné prasiatko (J. K. Rowlingová)

Myslím, že J. K. Rowlingovú netreba špeciálne predstavovať. Okrem Harryho Pottera , ktorého snáď pozná každé dieťa na svete, jej minulý rok vyšiel v predvianočnom období aj ďalší príbeh pre deti. Pomenovala ho Ikabog a svoj knižný honorár venovala charitatívnej organizácii, ktorá pomáha osobám postihnutým pandémiou COVID-19 . Tento rok prichádza Rowlingová s ďalšou publikáciou pre deti, konkrétne s krásnou rozprávkou Vianočné prasiatko , ktoré má veľký potenciál získať si vaše srdce . A verte mi, nemusíte byť ani cieľovou skupinou tejto knižky. Ale pekne poporiadku... Zaspomínajte si na svoje detstvo. Mali ste aj vy obľúbenú plyšovú hračku , pri ktorej ste každý deň zaspávali? Hračku, ktorú ste potajomky prepašovali v ruksaku do školy a bola vždy pri vás, aj keď sa na vás kamaráti vykašľali? Či už to bol plyšový medvedík alebo zajko, určite ste naňho  dodnes nezabudli . Jack, hlavný hrdina tohto príbehu, má tiež svoju obľúbenú hračku. Je ňou plyšové prasiatko Mapi . Teda... bolo, až

Rovnaké a predsa iné | VOX (Christina Dalcherová)

Si žena . Máš práva ako každá iná. Rodinu , deti, milujúceho manžela. Predsa len sa niečím od mužov odlišuješ. Za deň môžeš vysloviť iba sto slov . Vitaj vo svete Christiny Dalcherovej, ktorá napísala dystopický román VOX .  Doktorka Jean McClellanová , uznávaná vedkyňa, sa o politiku nikdy nezaujímala, preto prichádzajúcu zmenu nepostrehla . Keď vláda vyhlásila, že ženy smú vysloviť najviac sto slov denne, neverila tomu . To sa predsa nemôže stať, hovorila si. Nie v Amerike. Nie jej. Všetkým ženám a dievčatám bez rozdielu veku postupne nasadili na ruku náramok, slovomer . Ak prekročia povolený limit, zasiahne ich neznesiteľný elektrický výboj. Ženám zakázali pracovať , vzdelávať sa, združovať. Presadzuje sa patriarchálny systém, kde každý pozná svoje miesto . Od žien sa očakáva, že povedú domácnosť a budú oddanými, poslušnými manželkami . A na to je potrebná nanajvýš matematika. Nie hláskovanie, literatúra či reč . Predtým priemerná osoba hovorila šestnásť tisíc slov denne, te