štvrtok 7. mája 2015

Je vyvolený. Prežije však železnú skúšku? | ukážka

Cassandra Clare, autorka svetoznámej série Nástroje smrteľníkov, prichádza na Slovensko s ďalším magickým príbehom - tentokrát v spolupráci s Holly Blackovou. Železná skúška, ktorá práve včera zavítala do našich kníhkupectiev, je prvým dielom pentalógie s názvom Magistérium

Dvanásťročný Callum Hunt vie, že ak by sa niekedy zaplietol s mágiou, znamenalo by to preňho smrteľné nebezpečenstvo. Keď dostane pozvánku na vstupnú „železnú“ skúšku do magistéria, tajomnej čarodejníckej školy, rozhodne sa za každú cenu neuspieť. Lenže majster Rufus si ho napriek tomu vyberie za učňa. Žiakov tu učia čarovať a je to celkom zábavné, lenže zároveň ich pripravujú na to, že raz možno budú musieť zachraňovať svet pred Nepriateľom smrti. Call sa prvý raz v živote necíti ako čudák a dokonca verí, že si v magistériu nájde priateľov. Lenže železná skúška je iba začiatok a to najťažšie ho ešte len čaká.

Hoci je táto séria menej známa než Nástroje smrteľníkov či Kroniky rodu Spiderwickovcov, aj napriek tomu disponuje pozitívnymi ohlasmi. Viacerí ju prirovnávajú k Harrymu Potterovi, v ktorom čitatelia taktiež spoznali svet mágie a čarodejníkov. Čo sa týka mňa, už pozorne listujem Železnou skúškou a som veľmi zvedavý, ako sa príbeh vyvinie. Trochu som sa bál veku hlavnej postavy, avšak verím, že s ním problém nebude. O všetkom vás budem čoskoro informovať - a nevylučujem, že si o knižku aj zasúťažíme! Treba iba pozorne sledovať blog! :-) Už dnes si však môžete prečítať krátku ukážku a dozvedieť sa tak o príbehu trochu viac. Príjemné čítanie! 

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Vitajte na mojom blogu. Volám sa Dominik Petriska, mám 23 rokov a žijem v Bratislave. Na to, aby ste ma lepšie spoznali, vám postačí začítať sa do mojich článkov... alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.