Preskočiť na hlavný obsah

Ukážka z knihy Naprieč vesmírom

Naprieč vesmírom vychádza vo vydavateľstve Ikar 2.decembra. Na ich stránke je už teraz zverejnená ukážka a vzorové strany z knihy (po kliknutí na odkaz sa presmerujete na spomínané ukážkové strany).

Spomínaná ukážka:

STARŠÍ:
Najčudnejšie na nej boli vlasy. Ryšavé.
Načiahol som sa a dotkol sa skla, ktoré ju väznilo, a až teraz som si všimol, aké je studené. Vydychoval som biele obláčiky pary. Prsty sa mi pri dotyku lepili na sklo. Položil som ruku na sklený box, presne nad miesto, kde mala srdce. Moja koža nad jej žiarivou pokožkou pripomínala tmavý tieň.

AMY:
Len som bežala a bežala a bežala.
Okolo nemocnice, cez záhradu, pozdĺž rybníka. Až ku kovovej stene. Zastala som, lapajúc dych, a tlkot srdca som si cítila až niekde v ušiach. Jednou rukou som sa oprela o stenu a druhú som stisla do päste, vzápätí som ju však uvoľnila a spustila. Vtom som si uvedomila najdôležitejšiu vec na kozmickej lodi.
Nedá sa odtiaľto ujsť.
Kdesi v sebe som však začula tichý hlas. Mám tu Staršieho.

Najstarší vravel, že sila má slúžiť na ovládanie druhých a rešpekt si človek získa, len keď prinúti všetkých ostatných poslúchať. Keď som objímal Amy, uvedomil som si jednoduchú pravdu, že sila má slúžiť slabším a posilňovať ich. Veliteľ nemá posilňovať seba tým, že zneužíva ostatných. Správnejšie je používať svoju silu na podporu slabších.
Túto múdrosť som hľadal odo dňa, keď mi prezradili, že som sa narodil, aby som na lodi vládol. Pamodaj si zaslúžila lepšieho veliteľa než panovačného manipulátora. Najstarší nie je skutočný veliteľ, ale tyran.
Skutočný veliteľ sa neobklopuje figúrkami, ale ľuďmi.
Amy sa odtiahla a pozrela mi do tváre. Bledú tvár jej zalievala červeň, oči jej horeli, pohľad mala kalný a z nosa jej k hornej pere visel svetlý sopeľ. Utrela si ho do rukáva.
Jakživ som ju nevidel krajšiu.

Knižku si v predpredaji môžete kúpiť TU.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyhrá láska alebo manželstvo z povinnosti? | recenzia knihy Tajomstvá zámku Ashmore (Cynthia Harrod-Eagles)

Sedemdesiattriročná Cynthia Harrod-Eagles napísala za svoj život desiatky románov. Najviac sa ale preslávila ságou The Morland Dynasty, ktorú čitateľom predstavila v tridsiatich piatich pokračovaniach. V minulosti knihy nepublikovala len pod svojím menom, ale využívala aj pseudonymy Emma Woodhouse či Elizabeth Bennett. Titul Tajomstvá zámku Ashmore je jej najnovší román , ktorý v pôvodnom znení vyšiel v roku 2021. Sleduje osud mladého Gilesa, ktorý po smrti svojho otca grófa musí prevziať trón.  Ten jeden deň v roku 1901 bol na poľovačku ako stvorený. Tragická nehoda počas lovu však pripraví o život grófa Staintona a obyvateľom zámku Ashmore spôsobí krušné chvíle. Zámok získa nového majiteľa , ktorým je grófov najstarší syn Giles. Ten z vyhliadky na dedičstvo nie je veľmi nadšený. Rýchlo totiž zistí, že okrem titulu zdedil po otcovi aj značné dlhy . Existuje len jediný spôsob, ako rodinu zachrániť pred bankrotom. Musí sa výhodne oženiť – a rozhodnúť sa musí rýchlo. Zatiaľ čo Kitty

RECENZIA: Verum (Courtney Coleová)

Už na začiatku prvej knihy tejto série autorka svojich čitateľov varovala, že spôsob, akým príbeh rozpovie, sa nikomu páčiť nebude. Avšak nemohla na tom nič zmeniť, nič zmazať či pridať. Hoci považujem Nocte za vynikajúci a strhujúci román , nemal som pocit, že by mi na ňom niečo prekážalo alebo žeby autorka prekročila hranice znesiteľnosti . Na jej varovanie som zabudol a nebral ho vážne. Koniec druhej časti však každému úvodné autorkine slová pripomenie. Pýtate sa, aká bola moja reakcia po dočítaní Verum ? Nezmohol som sa ani na slovo. A pritom som mal pocit, že mi zápletka začína konečne dávať zmysel a že sa v nej aspoň sčasti orientujem. Veď aj samotný slogan druhej časti znie Pravda ťa oslobodí . No autorka mi dokázala, že som sa fatálne mýlil  a že moja verzia pravdy bola iba chybnou predstavou toho, čo sa v tejto knihe stalo. Kto je skutočný a kto nie? Kto je živý a kto mŕtvy? O všetkom sa môžeme iba domnievať.  "Na svojom osude musíme pracovať. Musíme zaň zapla

Aký je váš názor na fanfiction? | súťaž o knihu Bozk

V posledných týždňoch sa na knižných blogoch a sociálnych sieťach spomínala kniha After: Bozk viac než často. Fanficion na populárnu hudobnú skupinu One Direction , ktorá spôsobila šialenstvo po celom svete, totiž už o malú chvíľu vyjde aj v slovenčine . Napriek tomu, že má spomínaná hudobná skupina množstvo odporcov, čitatelia si knihu After: Bozk doslova zamilovali . A keďže som bol jedným z tých, ktorí si mali možnosť prečítať knihu s malým predstihom, za seba môžem povedať, že ma príjemne prekvapila .  Hoci malo After  skoro šesťsto strán a viaceré pasáže sa v ňom niekoľkokrát opakovali, aj tak ma čítanie tejto knihy bavilo a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Anna Toddová píše naozaj pútavo a musím sa priznať, že som je to celé zhltol aj s navijakom . Do príbehu vniesla realistickú atmosféru a ja som jej uveril každé slovo. Súhlasím, hrdinovia sa neraz správali hlúpo a nerozvážne, avšak takí mladí ľudia sú. Majú chyby, a rovnako ani táto kniha nie je dokonalá , ale určit