Preskočiť na hlavný obsah

Informácie o pokračovaní Fifty Shades of Grey - Päťdesiat odtieňov temnoty + ukážka

Čitatelia a fanúšikovia Fifty Shades of Grey - Päťdesiatich odtieňov sivej od britskej autorky E L James sa konečne dočkajú pokračovania bestselleru v slovenskom preklade. 11. marca vyjde druhý diel trilógie pod názvom Fifty Shades Darker - Päťdesiat odtieňov temnoty. Pokračovanie svetového bestselleru vyjde vo vydavateľstve XYZ, bude mať 656 strán a prekladateľkou je tak ako aj pri prvom diele Miroslava Sedláčková.

Anotácia: Potom, čo Anastasia Steelová na vlastnej koži pocíti, aké temné sú tajomstvá Christiana Greya, opúšťa ho. Napriek všetkému, čo sa medzi nimi stalo, na neho stále nemôže zabudnúť. Keď jej Christian ponúkne nové podmienky vzťahu, neodolá a vracia sa k mužovi, ktorého miluje. Postupne odhaľuje všetky tajomstvá a zisťuje, že jeho päťdesiat odtieňov sivej je temnejších, než si kedy dokázala predstaviť. A zatiaľ čo Christian bojuje so svojimi démonmi, Ana musí urobiť najdôležitejšie rozhodnutie vo svojom živote...

A mám pre vás aj krátku ukážku. 

Odkladá prázdnu misku a nasadí si tú svoju nepreniknuteľnú masku. Povzdychnem si. Nechcem sa hádať. Postavím sa a načiahnem sa za jeho miskou.
„Dal by si si zákusok?“
„Tomu hovorím slovo do bitky!“ poteší sa s chlipným úsmevom na perách.
„Nemyslím mňa.“ Prečo vlastne nie? Moja vnútorná bohyňa sa preberá z driemot a s nastraženými ušami sa dvíha do sedu. „Máme tu zmrzlinu. Vanilkovú,“ uškrniem sa.
„Naozaj?“ Christianov úsmev sa rozširuje. „Myslím, že s takou by sa dalo niečo podniknúť.“
Podniknúť? Omráčene sledujem, ako ladne vyskočí na nohy.
„Môžem tu zostať?“ vyzvedá.
„Ako, zostať?“
„Na noc.“
„Tak akosi som myslela, že to máš v úmysle,“ priznávam rozpačito.
„Dobre. Kde je tá zmrzlina?“
„V rúre,“ sladko sa naňho usmejem.
Skloní hlavu nabok, vzdychne si a potom zavrtí hlavou.
„Sarkazmus je najúbohejší druh vtipu, slečna Steelová.“ Nebezpečne sa mu zablýska v očiach. 
Dočerta. Čo má za lubom?
„Ešte stále si vás môžem prehnúť cez koleno.“
Položím misky do drezu. „Máte azda pri sebe tie strieborné guľôčky?“
Preklepe si dlaňami hrudník, brucho a vrecká riflí.
„Je to prekvapujúce, ale nenosím náhradný pár po vreckách. V kancelárii totiž nikomu nechýbajú.“
„To počujem veľmi rada, pán Grey. Zdalo sa mi, ako by ste hovorili, že sarkazmus je najúbohejší druh vtipu.“
„Iste, Anastasia, moje nové heslo znie: Keď ich nemôžeš poraziť, pripoj sa k nim.“
Pozerám na neho s otvorenými ústami – nemôžem uveriť, že niečo také povedal – a navyše sa tvári až nechutne spokojne, ako sa tak uškŕňa. Obracia sa a otvára mrazničku, vyberá z nej téglik tej najlepšej vanilkovej zmrzliny Ben & Jerry's.
„Toto bude úplne stačiť.“ Akoby mu oči o odtieň stmavli, keď ich ku mne zodvihne. „A máme tu Bena a Jerryho aj Anu,“ vyslovuje každé z tých mien vláčne, pohráva si s každou slabikou zvlášť.
Ach, môj bože! Myslím, že moja sánka práve dopadla na podlahu. Christian otvára zásuvku s príbormi a vyberá z nej lyžicu. Potom na mňa uprie zahmlený pohľad a špičkou jazyka si prejde po hrane horných zubov. A dopekla, ten jazyk.
Akoby som zrazu prišla o všetok vzduch v pľúcach. Túžba, temná, klzká a zhýralá, mi preniká do žíl. Už to tak vyzerá, že si užijeme s jedlom.
„Dúfam, že ti je teplo,“ zavrní. „Chystám sa ťa totiž trochu schladiť. Poď.“ Načiahne dlaň a ja do nej vkĺznem svojou rukou.
V mojej izbe položí téglik so zmrzlinou na nočný stolík, stiahne prikrývku z postele, hodí dolu obidva vankúše a narovnáva ich na zemi.
„Máš náhradné obliečky, však?“
Prikývnem a ďalej ho sledujem ako urieknutá. Dvíha Charlie Tango.
„S mojím balónikom si nezahrávaj,“ varujem ho.
Obdarí ma svojím typickým poloúsmevom. „To by som si v živote nedovolil, miláčik. Ale chcem sa hrať s tebou a s touto plachtou.“
Čuduj sa svete, že sa na mieste nezosypem.
„Chcem ťa zviazať.“
Uf... „Tak dobre,“ zašepkám.
„Iba ruky. K posteli. Potrebujem, aby si sa nemohla hýbať.“
„Fajn,“ zašepkám znova, neschopná čohokoľvek iného.
Pristupuje až ku mne, nenecháva ma uhnúť pohľadom.

© Fifty Shades Ltd 2011

Navyše - OBJEDNAJTE SI 50 SHADES DARKER už dnes a získate tak 25% zľavu! Predobjednávky sú možné z tejto adresy.  Tešíte sa?? Pretože ja neskutočne. :) Po vydaní môžete očakávať na blogu recenziu. Za poskytnutie ukážky aj informácii ďakujem spoločnosti AlbatrosMedia. 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyhrá láska alebo manželstvo z povinnosti? | recenzia knihy Tajomstvá zámku Ashmore (Cynthia Harrod-Eagles)

Sedemdesiattriročná Cynthia Harrod-Eagles napísala za svoj život desiatky románov. Najviac sa ale preslávila ságou The Morland Dynasty, ktorú čitateľom predstavila v tridsiatich piatich pokračovaniach. V minulosti knihy nepublikovala len pod svojím menom, ale využívala aj pseudonymy Emma Woodhouse či Elizabeth Bennett. Titul Tajomstvá zámku Ashmore je jej najnovší román , ktorý v pôvodnom znení vyšiel v roku 2021. Sleduje osud mladého Gilesa, ktorý po smrti svojho otca grófa musí prevziať trón.  Ten jeden deň v roku 1901 bol na poľovačku ako stvorený. Tragická nehoda počas lovu však pripraví o život grófa Staintona a obyvateľom zámku Ashmore spôsobí krušné chvíle. Zámok získa nového majiteľa , ktorým je grófov najstarší syn Giles. Ten z vyhliadky na dedičstvo nie je veľmi nadšený. Rýchlo totiž zistí, že okrem titulu zdedil po otcovi aj značné dlhy . Existuje len jediný spôsob, ako rodinu zachrániť pred bankrotom. Musí sa výhodne oženiť – a rozhodnúť sa musí rýchlo. Zatiaľ čo Kitty

RECENZIA: Verum (Courtney Coleová)

Už na začiatku prvej knihy tejto série autorka svojich čitateľov varovala, že spôsob, akým príbeh rozpovie, sa nikomu páčiť nebude. Avšak nemohla na tom nič zmeniť, nič zmazať či pridať. Hoci považujem Nocte za vynikajúci a strhujúci román , nemal som pocit, že by mi na ňom niečo prekážalo alebo žeby autorka prekročila hranice znesiteľnosti . Na jej varovanie som zabudol a nebral ho vážne. Koniec druhej časti však každému úvodné autorkine slová pripomenie. Pýtate sa, aká bola moja reakcia po dočítaní Verum ? Nezmohol som sa ani na slovo. A pritom som mal pocit, že mi zápletka začína konečne dávať zmysel a že sa v nej aspoň sčasti orientujem. Veď aj samotný slogan druhej časti znie Pravda ťa oslobodí . No autorka mi dokázala, že som sa fatálne mýlil  a že moja verzia pravdy bola iba chybnou predstavou toho, čo sa v tejto knihe stalo. Kto je skutočný a kto nie? Kto je živý a kto mŕtvy? O všetkom sa môžeme iba domnievať.  "Na svojom osude musíme pracovať. Musíme zaň zapla

Aký je váš názor na fanfiction? | súťaž o knihu Bozk

V posledných týždňoch sa na knižných blogoch a sociálnych sieťach spomínala kniha After: Bozk viac než často. Fanficion na populárnu hudobnú skupinu One Direction , ktorá spôsobila šialenstvo po celom svete, totiž už o malú chvíľu vyjde aj v slovenčine . Napriek tomu, že má spomínaná hudobná skupina množstvo odporcov, čitatelia si knihu After: Bozk doslova zamilovali . A keďže som bol jedným z tých, ktorí si mali možnosť prečítať knihu s malým predstihom, za seba môžem povedať, že ma príjemne prekvapila .  Hoci malo After  skoro šesťsto strán a viaceré pasáže sa v ňom niekoľkokrát opakovali, aj tak ma čítanie tejto knihy bavilo a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Anna Toddová píše naozaj pútavo a musím sa priznať, že som je to celé zhltol aj s navijakom . Do príbehu vniesla realistickú atmosféru a ja som jej uveril každé slovo. Súhlasím, hrdinovia sa neraz správali hlúpo a nerozvážne, avšak takí mladí ľudia sú. Majú chyby, a rovnako ani táto kniha nie je dokonalá , ale určit