Preskočiť na hlavný obsah

Mesačná chvastačka za máj


Meme usporadúva Judit.

Dnes opäť prichádzam s mesačnou chvastačkou. Tento mesiac bol pre moju knižnicu naozaj štedrý a aj vďaka maturitám a skoro dvojtýdňovému viac-menej voľnu som mohol čítať, čítať a čítať - a aj tie, ktoré mi v knižnici zostali ešte z minulých mesiacov...

Tento mesiac mi radosť urobili tieto knižky: 


Dvanástka - od Justina Cronina, ktorá je pokračovaním Priechodu. Aj keď sa mi páčila menej než Priechod, stále to bolo veľmi dobré čítanie. 
Kým dopadnem - na túto knižku som sa tešil strašne dlho, no odrádzala ma jej cena. Pravdupovediac, stále mám z nej rozporuplné pocity. Nebola zlá, no k dokonalosti jej niečo chýbalo. Azda raz pochopím, čo to bolo. 
Boj o trón - tretie pokračovanie Dedičky sa tento mesiac dostalo aj ku mne... A bolo to teda finále, ako sa patrí! :)
Krásna katastrofa... tak tá sa mi naozaj páčila. Recenziu som síce nechýbal, ale s blížiacim sa vydaním druhej časti o tom možno pouvažujem.
Meno hviezdy - maličký paperback, ktorý ma zaujal svojou obálkou, sa mi tiež páčil. Aj keď to nebolo nič vynikajúce, rozhodne sa oplatí prečítať.
Seduktora som na blogu ospevoval miliónkrát. Teraz konečne vyšiel a na blogu nájdete aj recenziu, aj fotošpeciál s fotkou venovania od autorky.
A poslednou je Mrazivý bozk - druhá časť Upírskej akadémie. Tú práve čítam... a poviem vám: máte sa na čo tešiť, preklad je opäť vynikajúci. A pre lepšiu predstavivosť pripájam aj fotku zboku. Asi sa ani nemusím pýtať, či ste Upírsku akadémiu zazreli ako prvú...

Komentáre

  1. Si jediný (aspoň zatiaľ) kto na Kým dopadnem nemá ten už pomaly stereotipný názor: Proste božské!
    Na Seduktora sa teším čoraz viac, môžeš za to ty! :D Ak sa mi to bude páčiť pošlem ti bomboniéru za skvelý tip.
    K ostatným sa nevyjadrujem. Obchádzam ich dosť dlho. A...meno hviezdy. Hmm. To si môžem nechať prejsť hlavou ale radšej toho Seduktora, keď si z toho tak mimo. :D

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Hm... neviem, asi mi to Kým dopadnem nesadlo. Alebo som sa až príliš veľmi tešil..
      Som zvedavý, či sa ti Sedko bude páčiť. :) :D Podľa mňa hej. :D

      Odstrániť
  2. Aaa! Aj ja chcem! :D Hlavne Mrazivý bozk a Seduktora, Krásna katastrofa vyzerá byť tiež super :) Závidím! :D

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Upírsku akadémiu som čítala a už sa teším na Mrazivý bozk
    Krásnu katastrofu si idem kúpiť určite. Je pravda, že druhý diel bude z Travisovho pohľadu?

    OdpovedaťOdstrániť
  4. Boj o trón a Krásna katastrofa pribudli aj mne, Meno hviezdy mám a snáď budúci mesiac budem mať Upírska akadémia 2. Musím! :D Kým dopadnem a Seduktora by som chcela a Dvanástka je už na ceste ;) Aspoň dúfam, povedal mi, že mi to v piatok alebo v pondelok pošle :D

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Keď v rukách držíte bohatstvo | Harry Potter fotočlánok

Pred pár dňami som vás informoval o tom, ako vydavateľstvo Ikar plánuje tretie vydanie Harryho Pottera - tentokrát v brožovanej väzbe s novými obálkami . Knihy uzreli svetlo sveta pred necelým týždňom a ja som sa postaral o to, aby som sa stal majiteľom prvých dvoch častí čo najskôr. Práve preto už dnes zdobia moju knižnicu a vždy keď okolo nej prechádzam, nemôžem sa vynadívať na ich obálky . Darmo, táto edícia sa grafikom naozaj podarila a zaujímavo vyzerá aj slovenské vydanie . Síce by som v takúto neskorú hodinu nemal, pripravil som pre vás obálkovú slintačku. Tak teda, dobrú chuť ! :-)           Určite väčšinu z vás poteší, že knihy sú pomerne kvalitné paperbacky , ktoré sa pri čítaní nelámu (pevne dúfam, že bude ich kvalita rovnaká aj pri štvrtej a piatej časti). Už teraz sa teším, kedy si na tieto knihy nájdem časť a budem mať možnosť si ich opäť prečítať - a tým pádom prežiť celé dobrodružstvo ešte raz. Kto sa ku mne pridá? :-) ...

Keď si knihomoľ volí svoju budúcnosť

Veľmi dobre si spomínam na svoj prvý deň v škôlke . Na to, keď som uplakaný vychádzal z tej hrôzostrašnej budovy , v ktorej na mňa pani učiteľka kričala, aby som neplakal. A taktiež aj na to, ako som sa bál, no môj strach bol úplne zbytočný. Akoby to bolo pred mesiacom, keď som prvýkrát vstúpil do triedy a našiel si na lavici knižku, na ktorej názov si už nespomínam. Akoby všetky tie roky driny ubehli ako voda - a dnes stojím pred veľkým rozhodnutím . Čím budem v budúcnosti? Avšak taký je život - dennodenne sa musíme rozhodovať o svojom nasledujúcom kroku , o tom, či najprv vynesieme smeti, ktoré už doslova kričia "Vynes ma!" alebo ostaneme ešte chvíľu ležať pred obľúbeným seriálom . Celý život je o rozhodnutiach, no voľba vysokej školy a svojej budúcnosti niečím tak ľahkým určite nie je. A keďže nechcem, aby bol tento blog iba o recenziách a ukážkach z kníh, rozhodol som sa porozprávať vám niečo z môjho skutočného života . Možno si poviete - čo bláznim, veď som le...

RECENZIA: Chlapec v pásikavom pyžame (J. Boyne)

Len si zaspomínajte, akí ste boli v deviatich rokoch . Lepili ste si tetovačky na ruku, rozčuľovali sa nad legom, ktoré nie a nie postaviť alebo ste plakali nad rozbitým kolenom ? To je realita každého z nás . Teda... skoro každého. Bruno také šťastie nemal. Jeho otec dostal pracovné miesto ďaleko od svojej rodiny , a tak sa všetci sťahujú do zvláštneho miesta, ktoré sa Brunovi ani trochu nepáči. Nie je tam nikto, s kým by sa mohol hrať a podeliť sa o svoje zážitky. Ako poriadny dobrodruh zbožňuje objavovanie nových vecí a plot , ktorý sa tiahne kam mu len oko dovidí, ihneď upriami jeho pozornosť . Keď však objaví ďalšieho chlapca , jeho tajné prechádzky naberú úplne nový rozmer.  Už na začiatku by som rád povedal, že neznášam vojny a aj keď so mnou budú mnohí nesúhlasiť, zastávam názor, že ľudská hlúposť a chamtivosť nemá konca kraja . Anotácia tohto príbehu však nedokáže opísať všetky pocity , ktoré pri čítaní Chlapca v pásikavom pyžame zažijete. Nie, nie je to obyča...