Preskočiť na hlavný obsah

Magická príťažlivosť: Jeden bozk vám zmení život

Už nejden deň sa na vás na regáloch kníhkupectiev usmievajú tváre hlavných predstaviteľov Magickej príťažlivosti. Americká spisovateľka Jamie Reed prináša novú fantasy sériu o záhadných, príťažlivých a nebezpečných kambionoch. Starobylí duchovia túžiaci po životodarnej energii prežili až do dnešných dní. Kto sú kambioni a čo skrývajú pred svetom? 

Fascinujúci autorkin debut vtiahne čitateľa do príbehu o tajomných kambionoch a mladej žene vstupujúcej do sveta nadprirodzených síl. Samara, hlavná hrdinka knihy, pracuje v knižnej kaviarni. Kvôli nevydarenému vzťahu jej rodičov sa chová cynicky, kedykoľvek príde na rad romantika. Je od prírody podozrievavá a za sarkazmom skrýva svoje skutočné pocity. Jej hlboko strážená osobnosť priťahuje nežiaducu pozornosť kolegu – tajomného Caleba. Jeho uhrančivé fialové oči nenechajú chladnou takmer žiadnu ženu. V okamihu, keď na ulici vidí, ako zachraňujú život žene, ktorá sa iba krátko predtým bozkávala s Calebom, začína tušiť, že Caleb niečo skrýva. Neskôr, keď sa okolo nej začnú diať desivé veci a v ohrození sa ocitne aj jej rodina, musí sa Samara rozhodnúť, či bude riskovať a urobí rozhodnutie, ktoré by navždy zmenilo jej život.


Knižka ma zaujala už vďaka svojej obálke a veľmi som na ňu zvedavý. Ak by ste o nej chceli zistiť viac, môžete si prečítať krátku ukážku:

     Keď som sa otočila, zbadala som Caleba, ktorý sa nečinne flákal, rovnako ako keď som ho videla naposledy. Teraz sedel na lavičke pri okne a držal si hlavu v dlaniach. Na chrbát mu cez okno dopadalo popoludňajšie slnko, takže to vyzeralo, akoby mal okolo hnedých vlasov zlatistú svätožiaru. Chcela som ho ako obyčajne ignorovať, ale všimla som si, že sa jeho telo zachvieva nebadanými otrasmi. Žeby plakal? Nebodaj sa už so svojou novou mačičkou stihol aj pohádať? Vidieť chalana plakať ma odpudzovalo. Lenže nevidela som nijaké slzy, ani že by si ich utieral. Jeho telo sa knísalo dopredu a dozadu a takmer som čakala, že ma začne prosiť o drobné. Akú dlhú mal vôbec prestávku? Prišla som k nemu a poklepala ho po pleci. „Hej, Caleb, si v pohode?“
     „Hej,“ zamumlal spoza svojich rúk. Našťastie som z neho necítila nijaký alkohol, ale rozhodne vyzeral, akoby mal opicu. Lenže tak vlastne vyzeral skoro stále.
     Caleb jednou rukou zašmátral po slnečných okuliaroch, ktoré mal zavesené vo výstrihu trička, a druhou si tienil oči, hoci nebolo jasné, či pred bodavým svetlom žiariviek, alebo od hanby. Tiež mi nebolo jasné, odkiaľ sa berú fialové záblesky, ktoré mu presvitali pomedzi prsty. Na zlomok sekundy sa jeho oči rozžiarili tak, že keď rýchlo odvrátil hlavu, nechali za sebou svetielkujúci pruh purpurovej farby ako jemnú hmlu. Celkom zaujímavý trik na niekoho, kto podľa vlastných slov nenosí kontaktné šošovky.
     Caleb vstal a zarazil sa, keď si všimol môj ohromený výraz. Prešliapol z nohy na nohu a prehrabol si vlasy, snažil sa celú vec zahrať dostratena, ani keby som ho nachytala s rozopnutým rázporkom, a nie s problémami so zrakom. Mala som z toho zlý pocit.
     Spravila som krok dozadu. „Si si istý, že si v poriadku? Nie je ti zle?“
     Moja otázka ho rozosmiala, ale bol to neveselý, suchý smiech. „Ani nevieš ako,“ odpovedal mi a odkráčal naspäť k svojmu stanovišťu. Mama ma učila neodsudzovať ľudí, ale tento človek bol fakt čudný. Nevedela som o ňom síce takmer nič, ale vďaka tomu bolo jeho čudáctvo ešte hmatateľnejšie. Mala som tušenie, že nevedieť nič o Calebovi Bakerovi je asi to najlepšie, čo sa mi mohlo stať, a tak som sa vrátila k svojej práci a dúfala, že ma niečo rozptýli. Lenže už bolo neskoro. Moja zvedavosť, tá hladná príšera, sa prebudila a nedá mi pokoj, kým ju neuspokojím.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

RECENZIA: Chlapec v pásikavom pyžame (J. Boyne)

Len si zaspomínajte, akí ste boli v deviatich rokoch . Lepili ste si tetovačky na ruku, rozčuľovali sa nad legom, ktoré nie a nie postaviť alebo ste plakali nad rozbitým kolenom ? To je realita každého z nás . Teda... skoro každého. Bruno také šťastie nemal. Jeho otec dostal pracovné miesto ďaleko od svojej rodiny , a tak sa všetci sťahujú do zvláštneho miesta, ktoré sa Brunovi ani trochu nepáči. Nie je tam nikto, s kým by sa mohol hrať a podeliť sa o svoje zážitky. Ako poriadny dobrodruh zbožňuje objavovanie nových vecí a plot , ktorý sa tiahne kam mu len oko dovidí, ihneď upriami jeho pozornosť . Keď však objaví ďalšieho chlapca , jeho tajné prechádzky naberú úplne nový rozmer.  Už na začiatku by som rád povedal, že neznášam vojny a aj keď so mnou budú mnohí nesúhlasiť, zastávam názor, že ľudská hlúposť a chamtivosť nemá konca kraja . Anotácia tohto príbehu však nedokáže opísať všetky pocity , ktoré pri čítaní Chlapca v pásikavom pyžame zažijete. Nie, nie je to obyča...

Dajte si pozor, koho si púšťate do domu | recenzia knihy Opatrovateľka (Joy Fielding)

Joy Fielding nie je ani zďaleka nováčik v písaní. Svoje prvé dielo vytvorila už ako dvanásťročná, keď napísala scenár o dievčatku, ktoré zavraždilo svojich rodičov. V slovenčine jej vyšli viaceré romány, ako napríklad Na zlých miestach, Slepá ulička či Niekto sa díva. Kniha Opatrovateľka je ďalšia zo série krimi príbehov, v ktorých opäť dokazuje svoj výnimočný talent. Jodi je živiteľka rodiny a špičková realitná maklérka . Jej otcovi Vicovi ťahá na osemdesiatku, no stará sa o manželku Audrey. Ešte vždy je vitálny, ale ženin zhoršujúci sa stav ho unavuje. Jodi sa preto rozhodne nájsť pre rodičov opatrovateľku . Po dlhšom hľadaní najme šesťdesiatničku Elyse, energickú a príťažlivú vdovu. Hoci Vic sa nápadu spočiatku bráni, veľmi rýchlo sa mu zapáči jej povaha a podmanivé správanie . Lenže po čase začne Elyse Jodi odstrkovať. A Audrin stav sa rapídne zhoršuje. Kto je tá žena, ktorá zrazu nosí šperky jej matky ? O čo jej ide? A ako ďaleko zájde, aby to získala? (zdroj: anotácia, upravené) ...

Keď je čakanie na knihu neúprosné...

Priznajme si, určite si každý z nás aspoň raz v živote zanadával nad tým, ako neznáša čakanie či už na vydanie knihy alebo jej preklad do rodného jazyka. Niekedy trvá spisovateľom napísať ďalšiu časť svojej série roky. Na druhej strane, pozitívnou správou je, keď autor vyhlási, že pokračovanie vôbec niekedy bude, a vtedy vôbec nezáleží na dátume publikovania. Iné to je, keď autor povie, že pokračovanie bude, no ani po rokoch ho nikde niet. Ale o tom potom. Dobrým príkladom spisovateľa, ktorému to "poriadne trvá" , je Patrick Rothfuss , teda autor slávnej fantasy série Meno vetra a druhej časti Strach múdreho muža , ktorý vyšiel len pred nedávnom v slovenskom preklade. V jeho prípade je čakanie ospravedlnené - americkému vydaniu chýbalo len šesť strán do tisícky. Aj napriek kvantite stránok dobehol svojou kvalitou väčšinu zbehlých fantasy autorov, ktorý sa od jeho diel môžu iba učiť. Preto mu možno ospravedlníme aj to, že tretia časť by mala podľa portálu goo...