Preskočiť na hlavný obsah

Mesačná chvastačka - JÚL

Mesačnú chvastačku vytvorila Judit

V júli sa mi podarilo nahromadiť 5 kníh, čo vzhľadom na prázdniny nie je extra veľký počet. Dal som si však predsavzatie, že budem čo najmenej sedieť doma, že leto strávim s kamarátmi a nie za počítačom, čo sa mi aspoň z časti snaží plniť - a okrem toho som opäť našiel zopár skvelých knižných kúskov... 

Po dlhej dobe a čakaní na výpredaj sa mi konečne podarilo zaobstarať si staršie knihy z vydavateľstva Ikar - Štatistickú pravdepodobnosť lásky na prvý pohľad, ktorú mi poslala Kika z Our Universe of Books a Ty proti mne od báb z Our Little Library. Uskutočnil som teda menší výmenný obchod a zbavil sa knižiek, ktoré sa mi až tak veľmi nepáčili. Štatistická pravdepodobnosť bola fajn a určite si ju užijú tí, ktorí od knihy nebudú veľa čakať, pretože ide o naozaj jednoduché čítanie. Ty proti mne na mňa zatiaľ čaká. :-)

Ďalej to bol Ranč na Červenom vrchu, ktorý som čítal počas mini-dovolenky v Podhájskej. Recenziu si môžete prečítať na tejto adrese. Ďalšou v poradí bol epický roadtrip Amy & Roger - Na cestě, ktorý odporúčam každému, kto je naladený na leto, cesty a kto má rád niečo nové. Recenzia tu. Ako posledná mi v júli dorazila Slza, ktorú vydal Ikar v edícii YOLi. Knižku som dočítal pred pár hodinami a cez víkend sa určite môžete tešiť na recenziu. Slza síce nie je svetoborné čítanie, no môže si nájsť ľudí, ktorým sa bude páčiť.

To je z mojich úlovkov všetko. Myslím, že august bude o niečo silnejší, chystajú sa pre nás riadne pecky, aj keď väčšina z nich vyjde až na konci mesiaca. Najmä AlbatrosMedia a CooBoo sa poriadne rozšantili a už zajtra vám porozprávam o knihách, na ktoré sa môžete tešiť budúci mesiac.

A čo pribudlo do knižnice vám? Pochváľte sa! Alebo napíšte o knihe, s ktorou ste dovolenku trávili vy. Chystá sa na nás horúci víkend, tak si ho určite užite! Vidíme sa pri augustových novinkách! :-)

Komentáre

 1. Krásne knižky a Štatistickú pravdepodobnosť lásky by som si aj ja rada prečítala, ale zatiaľ som nemala možnosť, keďže mám čo čítať celé leto. :)
  Ja som zatiaľ cez leto dočítala posledné dve knihy Bedárov a prečítala knihy Obchod na Korze, Jindřich V., Čený jestřáb sestřelen, Prvých 100, Posledná pieseň a aktuálne čítam Útočisko, ktoré snáď dočítam ešte dnes v noci. :)
  A do knižnice mi pribudli Jana Eyrová, Konverzácia angličtiny, Prvých 100, Jindřich V. a Pride and Prejudice od Jane Austenovej v angličtine. :3 :)
  music-escapefromreality.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Prvých 100 som čítal, ak sa ti knižka páčila, určite si pozri aj seriál :)

   Odstrániť
  2. Seriál, ktorý bol naprosto bombový, som videla ešte skôr, ako som si prečítala knihu. :D Fuj mi! :D Ale napriek tej akčnosti v seriáli, sa mi kniha aj tak páčila. :)

   Odstrániť
 2. Skvelé prírastky :) Slza prišla aj mne a vyzerá skvelo, tak som zvedavá, čo na ňu povieš :D Ja dúfam, že čo najskôr prečítam Červenú pyramídu a pustím sa do Slzy :) Ranč na Červenom vrchu by som si prečítala :) Vyzerá to strašne zaujímavo, i keď posledná autorkina kniha (Prozreteľnosť) ma dosť sklamala :)
  No na dovolenke som nebola a ani nejdem :D Ale na chate som rozčítala Posla od Markusa Zusaka :D Vyzeralo to zaujímavo, ale keď som prišla domov a uvidela dva balíčky, tak som sa proste musel pustiť do Riordana :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Prvá polovica Slzy - strašne fajn, potom už o kúsok slabšia.
   Ranč bol úplne iný ako Prozreteľnosť, predsa len to bola jedna z nových McGuire kníh, navyše Prozreteľnosť je jej debut, v ktorom ešte nebola vypísaná. :)

   Odstrániť
 3. Úžasné přírůstky! Já se pořád nemůžu rozhodnout, jestli mám do Slzy jít nebo ne... :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyhrá láska alebo manželstvo z povinnosti? | recenzia knihy Tajomstvá zámku Ashmore (Cynthia Harrod-Eagles)

Sedemdesiattriročná Cynthia Harrod-Eagles napísala za svoj život desiatky románov. Najviac sa ale preslávila ságou The Morland Dynasty, ktorú čitateľom predstavila v tridsiatich piatich pokračovaniach. V minulosti knihy nepublikovala len pod svojím menom, ale využívala aj pseudonymy Emma Woodhouse či Elizabeth Bennett. Titul Tajomstvá zámku Ashmore je jej najnovší román , ktorý v pôvodnom znení vyšiel v roku 2021. Sleduje osud mladého Gilesa, ktorý po smrti svojho otca grófa musí prevziať trón.  Ten jeden deň v roku 1901 bol na poľovačku ako stvorený. Tragická nehoda počas lovu však pripraví o život grófa Staintona a obyvateľom zámku Ashmore spôsobí krušné chvíle. Zámok získa nového majiteľa , ktorým je grófov najstarší syn Giles. Ten z vyhliadky na dedičstvo nie je veľmi nadšený. Rýchlo totiž zistí, že okrem titulu zdedil po otcovi aj značné dlhy . Existuje len jediný spôsob, ako rodinu zachrániť pred bankrotom. Musí sa výhodne oženiť – a rozhodnúť sa musí rýchlo. Zatiaľ čo Kitty

RECENZIA: Verum (Courtney Coleová)

Už na začiatku prvej knihy tejto série autorka svojich čitateľov varovala, že spôsob, akým príbeh rozpovie, sa nikomu páčiť nebude. Avšak nemohla na tom nič zmeniť, nič zmazať či pridať. Hoci považujem Nocte za vynikajúci a strhujúci román , nemal som pocit, že by mi na ňom niečo prekážalo alebo žeby autorka prekročila hranice znesiteľnosti . Na jej varovanie som zabudol a nebral ho vážne. Koniec druhej časti však každému úvodné autorkine slová pripomenie. Pýtate sa, aká bola moja reakcia po dočítaní Verum ? Nezmohol som sa ani na slovo. A pritom som mal pocit, že mi zápletka začína konečne dávať zmysel a že sa v nej aspoň sčasti orientujem. Veď aj samotný slogan druhej časti znie Pravda ťa oslobodí . No autorka mi dokázala, že som sa fatálne mýlil  a že moja verzia pravdy bola iba chybnou predstavou toho, čo sa v tejto knihe stalo. Kto je skutočný a kto nie? Kto je živý a kto mŕtvy? O všetkom sa môžeme iba domnievať.  "Na svojom osude musíme pracovať. Musíme zaň zapla

Aký je váš názor na fanfiction? | súťaž o knihu Bozk

V posledných týždňoch sa na knižných blogoch a sociálnych sieťach spomínala kniha After: Bozk viac než často. Fanficion na populárnu hudobnú skupinu One Direction , ktorá spôsobila šialenstvo po celom svete, totiž už o malú chvíľu vyjde aj v slovenčine . Napriek tomu, že má spomínaná hudobná skupina množstvo odporcov, čitatelia si knihu After: Bozk doslova zamilovali . A keďže som bol jedným z tých, ktorí si mali možnosť prečítať knihu s malým predstihom, za seba môžem povedať, že ma príjemne prekvapila .  Hoci malo After  skoro šesťsto strán a viaceré pasáže sa v ňom niekoľkokrát opakovali, aj tak ma čítanie tejto knihy bavilo a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Anna Toddová píše naozaj pútavo a musím sa priznať, že som je to celé zhltol aj s navijakom . Do príbehu vniesla realistickú atmosféru a ja som jej uveril každé slovo. Súhlasím, hrdinovia sa neraz správali hlúpo a nerozvážne, avšak takí mladí ľudia sú. Majú chyby, a rovnako ani táto kniha nie je dokonalá , ale určit