Preskočiť na hlavný obsah

ADD YOURS: Knižná edícia - august

S knižnou edíciou ADD YOURS, ktorú organizuje Judit z blogu My Alternative World of Books, ste sa na mojom blogu mohli stretnúť už v apríli a máji. Som rád, že Judit opäť pridala nové otázky, keďže vás podobné články zaujali. Tak sa teda pusťme do toho! 

Autor s úžasným zmyslom pre humor
Povedal by som, že John Green. Živo si spomínam na prvú polovicu Kam zmizla Aljaška. Green dokázal neuveriteľné - a síce vtesnať do jednej knihy nespočetné množstvo humoru a zároveň smútku, ktorý vytvoril vynikajúci kontrast. Poväčšine nečítam humorné knihy, ale myslím, že Johny bude pre túto kategóriu dobrou voľbou! 

Autor, ktorý si to u mňa poriadne pokašľal
Lauren Oliverová. Autorka Delíria a všetkých tých ospevovaných kníh. Od autorky som prečítal päť diel a zatiaľ čo Delírium bolo vynikajúce, Pandemónium a Rekviem už o niečo slabšie. Nehovoriac o Kým dopadnem, veľkú bichľu, na ktorú som si šetril ani neviem ako dlho (bolo to dávno, no utkvelo mi to v pamäti) a dosť ma sklamalo. Ďalšou kapitolou je Panika, ktorej som tiež neprišiel na chuť tak, ako by som očakával. Nuž, asi nám to nie je spolu súdené, Lauren. 

Kniha, ktorú som čítal na verejnosti... a bol to poriadne hlúpy nápad
Mimo bytu väčšinou nečítam, knihu si ale občas zoberiem do autobusu, keď cestujem na hudobnú. To sa však stane iba pri výnimočných chytľavkách, ktoré nemôžem odložiť z rúk. V škole na knihy nie je čas (občas som rád, že viem, ako sa volám), preto preferujem čítanie doma, v pohodlí a ničím nerušený. A hlúpy nápad bol pravdepodobne čítať Päťdesiat odtieňov vo chvíli, keď naokolo prechádzali rodičia. Ehem... čo narobím. 

Kniha, ktorá urobila moje detstvo o niečo krajším
V detstve som veľmi nečítal, ale "mládí" mi určite spravil krajšie Harry. Síce vo filmovom spracovaní, pretože knihy som čítal až neskôr, ale myslím, že aj to sa počíta. A samozrejme som bol závislý na HP samolepkách a všetkých tých hlúpostiach, ktoré dnes beriem ako stratu peňazí. Ale bolo to pekné hobby :-) A netreba zabudnúť ani na krtka a podobné detské knihy, tie sú samozrejmosťou. 

Hrdinka, ktorú každý miluje... okrem mňa
Opäť sa vrátim k 50 shades. Nech je sranda! Anastasia, z ktorej budú pravdepodobne všetci chlapi v kine paf. Po zhliadnutí traileru, ktorý všetci tak ospevujú, som ostal "chill-ový". Možno si film pozriem, ale určite nebudem odpočítavať dni do premiéry. Keď mám pravdu povedať, Anastasiu som si predstavoval o niečo inak a veru, aj z Christiana mohol byť trochu väčší mačo. 

Hrdina, ktorý mi je podobný (chcel by som sa mu podobať)
Holder z Beznádejnej. Je to chalan, ktorý v živote spravil množstvo chýb a za tú najväčšiu sa viní celý život. Myslím, že sme si trochu podobní, keďže aj ja sa dennodenne učím na vlastných prešľapoch. Asi to bude najlepší spôsob, ako sa poučiť z hlúpostí. Holder si ma získal aj vďaka tomu, že bol odhodlaný hľadať svoju Hope, nikdy nestrácal nádej a ako charakter mal veľa vlastností, ktoré sa mi páčili, a vedel som sa s nimi stotožniť. 

Postava, ktorá si ma získala viac než hlavní hrdinovia
Pravdepodobne každá postava v románe Slza od Lauren Kate. Každá okrem hlavnej hrdinky. Kniha bola naozaj fajn, no budete sa musieť pretĺcť stranami mrnčania a nariekania Eureky, ktorú som - aj napriek intenzívnemu snaženiu - málokedy pochopil. Aj také knihy bývajú. :-)

HOT TOPIC: Rada, ktorú by som dal ostatným blogerom pri písaní recenzií (z pohľadu čitateľa)
Nesnažte sa do detailov opisovať dej príbehu. O čom kniha je, každý z čitateľov nájde na obale. Poväčšine sú ľudia zvedaví, čo si o knihe myslíte, a nezaujíma ich, či mal Ferko pri prvom stretnutí s Ančou modré tričko a veľké čierne okuliare. Určite sa väčšmi sústreďujte na vlastné pocity, s ktorými ste sa stretli počas čítania.

Otázka na telo: Ako prežívam, keď niekto skritizuje moju obľúbenú knihu?
Vždy si vypočujem, prečo sa mu kniha nepáčila. Netvrdím, že každému sadne všetko. Vidím to aj sám na sebe, že množstvo kníh, ktoré nadchli väčšinu čitateľov, som si neužil tak veľmi než ostatní. Ako sa vraví - sto ľudí, sto chutí. 

Komentáre

 1. Mať tak čas tak si KONEČNE prečítam Kam zmizla Aljaška :D
  Ja mám praveze v skole kopu casu na citania.... preto som 50shades darker citala v skole :D cervena ako paradajka urcite :D
  Tiez by som povedala harryho, ale citala som ho az ovela neskor. Niekedy ma tak napada, ked budem mat deti, budem ich nutit pizerat pottera :DDDD nech maju aj oni take pekne detstvo :3
  Z pohladu chlapa si neviem predstavit anastasiu. Ja neviem ako mozno to niektorych vzrusuje bit zenu a preto sa im ana paci, lebo je taka natvrdla a necha so sebou zametat jak s handrou :D ale trailer ma neskutocne oslovil inak. Bez tej hudby by to bolo onicom, mna zaujala hlavne ta hudba. A aj ked som si christiana predstavovala inak, aj jamie dornan dokaze carovne nechat zenam vlhke nohavicky :DDD
  a teraz inak neviem ci si chcem precitat slzu alebo ne :D nemam rada umraucane hrdinky :( :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veľa ľudí spomína práve 50 SHADES :D čím to bude :D
   Zváž si Slzu, ale možno sa ti bude páčiť :)

   Odstrániť
 2. Stále sa neviem dočítať tvojich článkov :D Pastva pre dušu a pre mysleľ :D Naozaj superné :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Áno..Green...čítam TFIOS ale ten humor a smútok sú fakt skvelo vyvážené a keďže Aljaška je jeho vraj najlepšie dielo, megaúžasne sa teším :)
  50 shades nikdy a nikde, ale chápem tvoju "bolesť" :)

  our-little-universe.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyhrá láska alebo manželstvo z povinnosti? | recenzia knihy Tajomstvá zámku Ashmore (Cynthia Harrod-Eagles)

Sedemdesiattriročná Cynthia Harrod-Eagles napísala za svoj život desiatky románov. Najviac sa ale preslávila ságou The Morland Dynasty, ktorú čitateľom predstavila v tridsiatich piatich pokračovaniach. V minulosti knihy nepublikovala len pod svojím menom, ale využívala aj pseudonymy Emma Woodhouse či Elizabeth Bennett. Titul Tajomstvá zámku Ashmore je jej najnovší román , ktorý v pôvodnom znení vyšiel v roku 2021. Sleduje osud mladého Gilesa, ktorý po smrti svojho otca grófa musí prevziať trón.  Ten jeden deň v roku 1901 bol na poľovačku ako stvorený. Tragická nehoda počas lovu však pripraví o život grófa Staintona a obyvateľom zámku Ashmore spôsobí krušné chvíle. Zámok získa nového majiteľa , ktorým je grófov najstarší syn Giles. Ten z vyhliadky na dedičstvo nie je veľmi nadšený. Rýchlo totiž zistí, že okrem titulu zdedil po otcovi aj značné dlhy . Existuje len jediný spôsob, ako rodinu zachrániť pred bankrotom. Musí sa výhodne oženiť – a rozhodnúť sa musí rýchlo. Zatiaľ čo Kitty

RECENZIA: Verum (Courtney Coleová)

Už na začiatku prvej knihy tejto série autorka svojich čitateľov varovala, že spôsob, akým príbeh rozpovie, sa nikomu páčiť nebude. Avšak nemohla na tom nič zmeniť, nič zmazať či pridať. Hoci považujem Nocte za vynikajúci a strhujúci román , nemal som pocit, že by mi na ňom niečo prekážalo alebo žeby autorka prekročila hranice znesiteľnosti . Na jej varovanie som zabudol a nebral ho vážne. Koniec druhej časti však každému úvodné autorkine slová pripomenie. Pýtate sa, aká bola moja reakcia po dočítaní Verum ? Nezmohol som sa ani na slovo. A pritom som mal pocit, že mi zápletka začína konečne dávať zmysel a že sa v nej aspoň sčasti orientujem. Veď aj samotný slogan druhej časti znie Pravda ťa oslobodí . No autorka mi dokázala, že som sa fatálne mýlil  a že moja verzia pravdy bola iba chybnou predstavou toho, čo sa v tejto knihe stalo. Kto je skutočný a kto nie? Kto je živý a kto mŕtvy? O všetkom sa môžeme iba domnievať.  "Na svojom osude musíme pracovať. Musíme zaň zapla

Aký je váš názor na fanfiction? | súťaž o knihu Bozk

V posledných týždňoch sa na knižných blogoch a sociálnych sieťach spomínala kniha After: Bozk viac než často. Fanficion na populárnu hudobnú skupinu One Direction , ktorá spôsobila šialenstvo po celom svete, totiž už o malú chvíľu vyjde aj v slovenčine . Napriek tomu, že má spomínaná hudobná skupina množstvo odporcov, čitatelia si knihu After: Bozk doslova zamilovali . A keďže som bol jedným z tých, ktorí si mali možnosť prečítať knihu s malým predstihom, za seba môžem povedať, že ma príjemne prekvapila .  Hoci malo After  skoro šesťsto strán a viaceré pasáže sa v ňom niekoľkokrát opakovali, aj tak ma čítanie tejto knihy bavilo a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Anna Toddová píše naozaj pútavo a musím sa priznať, že som je to celé zhltol aj s navijakom . Do príbehu vniesla realistickú atmosféru a ja som jej uveril každé slovo. Súhlasím, hrdinovia sa neraz správali hlúpo a nerozvážne, avšak takí mladí ľudia sú. Majú chyby, a rovnako ani táto kniha nie je dokonalá , ale určit