Preskočiť na hlavný obsah

Leto, na ktoré sa neskutočne teším

Akoby to bolo včera, keď som so spolužiakmi riešil, kto kde bude sedieť a kto sa podujme na to, aby išiel ráno o pol siedmej "rezerovať" miesta (samozrejme, že ja :D). Tretí ročník ubehol neskutočne rýchlo. Síce bol naozaj náročný, plný stresových situácií a ťažkých momentov. Na druhej strane mi veľa dal a opäť som o niečo múdrejší - a nielen čo sa vedomostí v škole týka. Našťastie som všetko úspešne zvládol a dokonca, hoci sa nechcem chváliť, so samými jednotkami. Desím sa toho, že takto o rok budem zažívať svoje posledné stredoškolské leto - a potom príde niečo úplne, úplne iné. 

Spomínaný rok bol pre mňa v mnohých veciach prelomový. Len včera sme spolu s partiou talentovaných umelcov ukončili najväčšie podujatie pre deti na Slovensku - Rozprávkový zámok v Bojniciach, ktorý si tento rok prišlo pozrieť 22 tisíc divákov. Bola to moja úplne prvá príležitosť zúčastniť sa niečoho takéhoto. Avšak nebolo to iba o hraní a spievaní. Určite nikdy nezabudnem na zážitky, ktoré sme prežili - na všetky párty, žúrky, 4 hodiny spánku a následne ďalších 12 na "pľaci"... Niečo také musíte jednoducho zažiť, pretože slová na to nestačia. Práve preto mi ostalo len málo času pre seba a na knihy, no verím, že všetko v lete dobehnem. 

Keby som mal ďalej hodnotiť tento školský rok, určite by som spomenul množstvo kamarátov, ktorých som spoznal - a s ktorými som strávil dlhé chvíle a začal si viac užívať voľný čas. Konečne som našiel tú správnu vysokú školu, ktorá mi bude vyhovovať a ktorá je pre mňa ako stvorená. Na druhej strane ale musím povedať, že stále nie som úplne presvedčený o tom, čomu sa chcem naozaj venovať. Viem, že chcem byť novinárom, robiť reportáže, venovať sa médiám, no čo ostatné pre mňa blízke veci? Našťastie mám ešte trochu času na to, aby som si všetko premyslel.
Napriek tomu všetkému sa ale neskutočne teším na leto a dva mesiace oddychu. Síce ho pravdepodobne nestrávim pri mori, ale už koncom tohto týždňa idem s rodičmi do Štúrova. Okrem toho sa dlhý čas odhodlávam spraviť si vodičák - a aj keď sa mi vôbec nechce, určite sa do autoškoly prihlásim. Pretože bez neho to dnes už nejde. Teším sa na knihy, ktoré mi mesiac ležia na poličke, ale nemal som na ne čas. Čaká ma re-reading Harryho Pottera, ale aj štvrtá časť Jazdcov časom, Girl Online či S láskou, Rosie. Najdôležitejšie bude načerpať čo najviac energie, pretože štvrták bude naozaj krutý. 

Ešte si to stále neuvedomujem, ale zajtra skutočne prichádza leto. Ako ho plánujete stráviť vy? A vidíme sa knižnom zraze, ktorý sa uskutoční vo štvrtok v Martine? Dúfam, že áno! :-) 

Komentáre

 1. Ako stredoškolák sa rátaš aj po maturite, takže toto tak úplne nie je tvoje posledné stredoškolské leto :D ale viem ako si to myslel :D
  Čo sa týka tohto roku...no ako každý, mal svoje svetlé momenty ale aj tie slabšie :) ale výsledkom som vlastne spokojná a fakt to bol jeden z najlepších rokoch :) tie zážitky, ľudia čo som spoznala... :)
  Ty sa odhodlávaš spraviť vodičák a ja tu pomaly rátam mesiace, kým si ho konečne môžem dať spraviť :D
  Do Martinu, aj keď som veľmi chcela, sa mi ísť nepodarí - práve kvôli brigáde, ktorá je vlastne jediným mojím plánom na prázdniny :D Ale tak, zraz si uži, a ja budem ticho závidieť pri čítaní reportov zo zrazu :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja si netrúfam povedať, či bol tento rok najlepší, ale určite bol jeden z tých lepších. :)
   Nevadí... určite budeš môcť prísť na ďalší zraz, pretože rozhodne ich ešte veľa bude. :) Uži si leto! :)))

   Odstrániť
 2. Ja mám pre zmenu svoje prvé stredoškolské prázdniny (skončila som 1.ročník gymnázia) :D Tento "rok" ubehol veľmi rýchlo a bol naozaj super :) Zároveň som však rada, že sú tu prázdniny. Konečne budem mať viac času na knihy.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A kam chodíš do školy? :) Dúfam, že si užiješ leto :)

   Odstrániť
  2. Gymnázium vo Vranove (také mesto na východe :D)
   Ďakujem :D aj ty :)

   Odstrániť
 3. Já už si prázdniny užívám měsíc (diky maturitě), ale je spíše pracovní. I tak ale po večerech čtu :) akorát mám rozečtený poslední díl Darrena Shana trilogii Město a pak chci dočíst papírová města a pak se zase vrhnou na nějaké romány, protože Darren mě tak trochu vyčerpal :D a potřebuji teď něco milého a ne "hororového".
  Snad přečtu dost knížek za ten promeškaný maturitní rok a snad ty ho po prázdninách taky zvládneš s přehledm jako já :) budu držet palce ^__^

  OdpovedaťOdstrániť
 4. štúrovo je úžasné, pevne verím, že si to tam užijete :) a ten vodičák nie je nič strašné, keď človek zvládne prax, naučiť sa pár testov je len otázka niekoľkých hodín :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyhrá láska alebo manželstvo z povinnosti? | recenzia knihy Tajomstvá zámku Ashmore (Cynthia Harrod-Eagles)

Sedemdesiattriročná Cynthia Harrod-Eagles napísala za svoj život desiatky románov. Najviac sa ale preslávila ságou The Morland Dynasty, ktorú čitateľom predstavila v tridsiatich piatich pokračovaniach. V minulosti knihy nepublikovala len pod svojím menom, ale využívala aj pseudonymy Emma Woodhouse či Elizabeth Bennett. Titul Tajomstvá zámku Ashmore je jej najnovší román , ktorý v pôvodnom znení vyšiel v roku 2021. Sleduje osud mladého Gilesa, ktorý po smrti svojho otca grófa musí prevziať trón.  Ten jeden deň v roku 1901 bol na poľovačku ako stvorený. Tragická nehoda počas lovu však pripraví o život grófa Staintona a obyvateľom zámku Ashmore spôsobí krušné chvíle. Zámok získa nového majiteľa , ktorým je grófov najstarší syn Giles. Ten z vyhliadky na dedičstvo nie je veľmi nadšený. Rýchlo totiž zistí, že okrem titulu zdedil po otcovi aj značné dlhy . Existuje len jediný spôsob, ako rodinu zachrániť pred bankrotom. Musí sa výhodne oženiť – a rozhodnúť sa musí rýchlo. Zatiaľ čo Kitty

Aký je váš názor na fanfiction? | súťaž o knihu Bozk

V posledných týždňoch sa na knižných blogoch a sociálnych sieťach spomínala kniha After: Bozk viac než často. Fanficion na populárnu hudobnú skupinu One Direction , ktorá spôsobila šialenstvo po celom svete, totiž už o malú chvíľu vyjde aj v slovenčine . Napriek tomu, že má spomínaná hudobná skupina množstvo odporcov, čitatelia si knihu After: Bozk doslova zamilovali . A keďže som bol jedným z tých, ktorí si mali možnosť prečítať knihu s malým predstihom, za seba môžem povedať, že ma príjemne prekvapila .  Hoci malo After  skoro šesťsto strán a viaceré pasáže sa v ňom niekoľkokrát opakovali, aj tak ma čítanie tejto knihy bavilo a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Anna Toddová píše naozaj pútavo a musím sa priznať, že som je to celé zhltol aj s navijakom . Do príbehu vniesla realistickú atmosféru a ja som jej uveril každé slovo. Súhlasím, hrdinovia sa neraz správali hlúpo a nerozvážne, avšak takí mladí ľudia sú. Majú chyby, a rovnako ani táto kniha nie je dokonalá , ale určit

Naučte sa rozoznať klamára | recenzia knihy Ako prekuknúť druhých ľudí (Joe Navarro)

Predstavte si, že sedíte uprostred kaviarne. Muž dva stoly pred vami je na pracovnom stretnutí a často sa pozerá do zeme . Takisto nervózne klopká nohou o stoličku. Žena pri stole oproti má ruky vbok, zachováva si odmeraný postoj, avšak z jej tváre stekajú kvapky potu. To je len stotina neverbálnych prejavov , s ktorými sa každodenne stretávame. Nie každý ale rozumie ich pravému významu . Keď som sa dozvedel, že vo vydavateľstve Grada nedávno vyšla v slovenčine príručka, ako "prekuknúť druhých ľudí", neváhal som nad jej prečítaním. Autorom knihy je uznávaný Joe Navarro , ktorý niekoľko rokov pracoval pre FBI. Ako tvrdí vo svojej príručke, väčšina ľudí sa celý život díva, ale v skutočnosti nevidí . Mnohé neverbálne prejavy totiž nie sú úplne jasné a laik by si ich mohol vyjadriť len veľmi nepresne alebo skreslene .  Práve jeho kniha má bežným smrteľníkom pomôcť rozoznať jednotlivé neverbálne prejavy. Nesnaží sa označiť niekoho za klamára. Ako Navarro tvrdí, schopnosť roz