sobota 28. januára 2012

5 dôvodov prečo... #1

Meme organizuje Stormy a na tomto blogu je náhradou za On My Wishlist.  

...by ste si mali prečítať DIVERGENCIU

1. Knižka je číslom jeden v rebríčku Young Adult knižiek na GoodReads. Je debutom mladej, 23 ročnej americkej spisovateľky. Z každej strany počuť chvály a pred piatimi dňami vyšla v slovenskom preklade vo vydavateľstve SLOVART

2. Veronica Roth rozdelila Chicago do piatich frakcii, do ktorých sú členovia zadelený vďaka jedinečnému testu. Sebazaprenie, Otvorenosť, Harmónia, Neohrozenosť alebo Informovanosť? Do ktorej hlavnú hrdinku test zaradí? Niečo tu však nesedí... 

3. Hlavné postavy. Myšlienky Beatrice, alebo ak chcete - Tris, sú jedninečné. Spôsob, akým premýšľa a koná je naozaj pozoruhodný a nevídaný. Taktiež Štyri. Ďalšia z hlavných postáv. Postáv, ktoré sa nadlho zaryjú do vašej pamäte. Čo viac povedať? Veronici Roth sa podarilo naozaj veľké dielo. 

4. Obálka. Ako vydavateľstvo avizovalo - obálka bola pre čitateľov prekvapením. Postriebrený názov a lesklý povrch krásne doplnili originálnu a jedinečnú obálku, ktorá v kníhkupectvách ohúri masy čitateľov. 

5. Preklad a štýl písania. Knižka je naozaj veľmi dobre preložená (odhliadnuc od dvoch chýb, ktoré som našiel - preklep a číslovka použitá v zlom tvare) a celkovo sa číta veľmi rýchlo. Počas pár hodín sa prelistujete až na koniec. Vďaka jedinečnému štýlu Veronici Roth sa mi to podarilo za neuveriteľných 5 hodín. 

Ďakujem vydavateľstvu SLOVART, že knižku preložili. 
Stojí za to, a preto neváhajte a kupujte :). 
Urobiť tak môžete TU.
Recenzia už čoskoro.

2 komentáre:

  1. uh ... to je síce pekné, že sa zapájaš do meme, ale vyzerá to akoby si článok okopíroval od Stormy.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Je pravda, že Stormy mala tiež Divergenciu. Keďže som v čase písania článku práve dočítal Divergenciu, chcel som napísať príspevok práve o tejto knihe. Čítal som slovenskú verziu, príspevok sa venuje detailne prekladu, jedinečnej obálky, ktorá bola avizovaným prekvapením pre slovenských čitateľov. Takže nemyslím si, že je okopírovaný... Aj keď sme čítali rovnaké knihy.

    OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.