utorok 29. mája 2012

Nie celkom pozitívne správy...

V tejto chvíli asi nepoteším fanúšikov knižnej série Naprieč vesmírom, Inkarceronu a mnohých ďalších (pravdepodobne aj Dokonalého páru, Ak zostanem) young adult sérii. Vydavateľstvo Ikar dnes svojim čitateľom oznámilo správu, že nebude pokračovať vo vydávaní ďalších častí. K celej situácii sa nechcem veľmi vyjadrovať, aj keď je to voči čitateľom nefér. Teraz už reakcia marketingového riaditeľa vydavateľstva na kritické ohlasy zo strany čitateľov.

"V prvom rade treba uznať, že sme týmto krokom určite niekoho zarmútili. Isto nám záleží na každom jednom čitateľovi a jeho názore. Na druhej strane nechceme klamať a zavádzať nepravdivými tvrdeniami. Fakt je taký, že ak je o knihu taký slabý záujem, nemôžeme pokračovať vo vydávaní ďalších častí. Hoci sú knihy pre nás srdcovou záležitosťou, sme podnikateľský subjekt, ktorý sa chtiac-nechtiac musí pozerať aj na finančnú stránku. Nie len kvôli zisku, ale najmä kvôli zodpovednosti. V IKARe pracuje približne 60 ľudí a okrem toho má množstvo externých spolupracovníkov. Ak by sme bezhlavo kupovali práva na knihy, o ktoré nie je dostatočne veľký záujem, tak sú o chvíľu títo ľudia bez práce. 

Konkrétne z YA literatúry sme toho vydali skutočne veľa a množstvo ďalších zaujímavých kníh máme v pláne. Verím, že prehodnotíte svoje stanovisko k nášmu vydavateľstvu a najmä k našim knihám. My sa posnažíme, aby sme mali čo najmenej sklamaných čitateľov a priaznivcov."


Osobne ma to veľmi mrzí, keďže Naprieč vesmírom patrí medzi moje srdcovky a stále tomu nemôžem uveriť. V češtine však už v júli vychádza prvá časť, druhá vyjde v zime, takže aj Slováci nečítajúci v angličtine sa ku knižke dostanú.  Inkarceron 2 taktiež vyšiel v češtine a s Dokonalým párom je to rovnako ako s Naprieč vesmírom. Ku knižkám sa teda dostaneme, aj keď trochu "kľukatým" spôsobom. Treba byť optimistický a veriť, že v Ikare takýchto rozhodnutí bude stále menej a menej.

11 komentárov:

 1. Jéééej, tak to je mi líto... :(

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No, my sme z toho boli poriadne rozhodení. Nemám slov, stále...

   Odstrániť
 2. Aj Dokonalý pár? Však v anotácií je stále veta : Je to prvá časť trilógie, pokračovanie s názvom Crossed vyjde v Ikare v druhej polovici roka 2012...tak teda neviem

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. nevyjadrovali sa nám k tomu, ale prednedávnom bol vytvorený profil druhej a tretej časti (ešte pred vydaním jednotky), teraz už nie... Takže uvidíme

   Odstrániť
 3. To jako vážně? To je mi líto, sama vím jaké to je, když vyjde první díl série a potom ticho po pěšině. :(

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Je to smutný :( ale jak říkáš, můžete si je přečíst v češtině :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ešteže tak, keď už nič iné... :)

   Odstrániť
 5. Dokonalý pár ma až tak nemrzí,ale Naprieč vesmírom áno. Ale zase, ak vyjdú tie ďalšie časti, tak je to v pohode. Teda aspoň pre mňa. Síce ma bude mrzieť, že nemám všetky časti v tom istom jazyku, ale nevadí, veď niekedy už ani nevnímam, či cítam po slovensky, alebo po česky. A zase ľudia z Ikaru majú pravdu - aj keď smutnú pravdu. :/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Opravujem sa: vyjdú ďalšie časti v češtine

   Odstrániť
  2. Milion sĺnk vyjde v CooBoo v novembri, ak dobre viem. Takže juchú :) A Dokonalý pár ešte nie je istý, uvidíme. Je tam ešte šanca, že možno bude preklad. Možno.

   Odstrániť
 6. Mychildbook.com is the only site in the world which can provide your children with best personalized books for kids and personalized storybooks. Personalized kids Book build a positive self-image in the children, enhance their self-esteem and promote the joy of reading in them.


  Children’s imagination is something which you can enhance by putting them the habit of reading personalized storybooks. Personalized books for kids help your children in imaging themselves in that world for example, instead of simply reading about the Disney Princesses, your daughter can actually be included in the story! This gives your children a wonderful self-esteem boost and helps them to explore themselves into the world of fantasy where they have wanted to go there since long and they can become more creative also.


  You can easily buy your personalized books for kids and personalized storybooks here in very affordable prices. We also record personalized CDs exclusively for your child and the songs with your child’s name. This can be a perfect gift for your children with which they can lost into the world of fantasy made especially for them.
  So hurry and get your own personalized storybooks and make your children’s dream come true.

  OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.