piatok 6. júla 2012

Čo nás čaká v JÚLI a v AUGUSTE

Tak... a som doma! To znamená o pár stupňov menej (hoci - keď vidíte 43°C na teplomeri na kúpalisku v Štúrove, tak všade sú príjemnejšie teploty), ale aj pravidelné aktualizovanie blogu (čo ma však potešilo - na môj blog ste chodili aj počas mojej neprítomnosti, akoby som články prispieval, a za to vám ďakujem). Musím sa opäť dostať do starého blogerského režimu, pretože vidieť toľko maďarskej literatúry zaradenej na Slovensku medzi bestsellery (a Hry o život medzi nimi ani nepáchli), je trochu mätúce. Ale to je asi všetko. Inak som si dovolenku  užil a teraz prichádzajú knihy, ktoré môžeme čakať v júli a v auguste. Nesmierne sa teším na tretie pokračovanie Vlkov z Mercy Falls - Navždy a Silu šestky

JÚL
Vlcy z Mercy Falls 3 - Navždy (Maggie Stiefvater)

S príchodom jari sa Grace mení na človeka, po mesiacoch odlúčenia je konečne opäť pri Samovi. Isabel s Colom objavujú čaro vzájomnej príťažlivosti, úplne iné ako pokojný vzťah ich priateľov. Nič však netrvá večne, svorke hrozí smrteľné nebezpečenstvo. smrť Tom Culpeper sa nikdy nezmieril so stratou syna. Keď sa objaví ďalšia obeť vlkov, neváha a rozhodne sa svorku zničiť za každú cenu. Helikoptéry a ostrostrelci zabrali aj inde, tak prečo nie v Mercy Falls? navždy Cole s Isabel prenikajú hlbšie do podstaty premeny na vlka, Grace so Samom vymýšľajú záchranný plán. Podarí sa štyrom tínedžerom zachrániť svorku ľudí vo vlčej koži pred istou smrťou? Príde im niekto na pomoc? A najmä, prekoná láska všetky prekážky? Knižka VYŠLA (a ja som si celý čas myslel, že je vydanie preložené až o dvadsať dní) vo vydavateľstve IKAR. O preklad sa opäť postarala Diana Ghaniová. 
Sila šestky (pokračovanie Som číslo štyri) - Pittacus Lore
Prišlo nás deväť, aby sme spoločne zmarili plány Mogadoráncov na ovládnutie Zeme. Z času na čas ma však prepadnú pochybnosti. Nezmenili sme sa? Všetci ešte veríme v naše poslanie? Ako to mám vedieť? Ostalo nás šesť. Ukrývame sa, usilujeme sa zapadnúť medzi ľudí, vyhýbame sa vzájomným stretnutiam... Naše schopnosti sa však nezadržateľne vyvíjajú a onedlho budeme mať dosť síl na boj. Je John číslom štyri a jeho boj znamením, na ktoré sme čakali? Videla som ho v správach. Sledovala som všetky články o tom, čo sa stalo v Ohiu. John Smith sa ocitol na úteku. Pre svet bol záhadou, no pre mňa... bol jedným z nás. A čo čísla päť a šesť? Nemohlo by jedným byť aj to dievča s havraními vlasmi z mojich snov? To, ktorého moc presahuje hranice mojej predstavivosti? To, ktoré môže mať dosť sily, aby nás všetkých spojilo?


Vyjde vo vydavateľstve IKAR 17. júla. Preložil Patrick Frank.

Z vydavateľstva Fortuna Libri prišla pred nedávnom neohlásená knižná novinka Banka tiel - Darcovia od pomerne málo známej autorky.

Banka tiel - Darcovia (Lissa Price)
V Spórovej vojne prišla Callie o rodičov. S malým bratom Tylerom a kamarátom Michaelom žije ako tuláčka v opustených budovách a bojuje s renegátmi, ktorí sú pre kúsok jedla schopní zabíjať. Jedinú nádej predstavujú Prvotriedne destinácie, desivé miesto v Beverly Hills, ktoré založil a vedie tajomný muž. Destinácie získavajú mladých ľudí a ich telá prenajímajú seniorom, čo chcú byť opäť mladí. Keďže Callie beznádejne potrebuje peniaze, stane sa darkyňou. Čip, ktorý jej voperujú do hlavy, sa však pokazí a Callie sa zobúdza vo svojom tele v role svojej nájomníčky. Býva v jej dome, jazdí jej autami a stretáva sa so senátorovým synom. Cíti sa takmer ako v rozprávke, až kým nezistí, že jej nájomníčka má v pláne viac, než len užívať si druhú mladosť, a Prvotriedne destinácie chystajú niečo, čo by jej nenapadlo ani v tom najhoršom sne...
AUGUST
Na august sa už teším... Vyjdu totiž Potomkovia, ktorých už dlho očakávame...

Potomkovia (Dan Wells)

Píše sa rok 2076. Kira Walkerová, šestnásťročná začínajúca lekárka, žije v krajine rozdelenej občianskou vojnou, medzi ľuďmi zúfalo bojujúcimi o prežitie. Na ich záchranu však treba aj niečo viac než len liek proti smrtiacemu vírusu RM, ktorý vykynožil takmer celé ľudstvo. Nestačí už ani mier s potomkami, geneticky zostrojenými bytosťami, ktoré vírus vypustili. Ak sa ľudia chcú zachrániť, musia sa pozrieť na seba, na svoj svet, na všetky chyby, ktorých sa dopustili, a nájsť niečo, čo naozaj stojí za záchranu – vidieť v konci nový začiatok. Román Dana Wellsa Potomkovia je prvotriedny postapokalyptický triler, vzrušujúca, riskantná, rýchla jazda plná dobrodružstiev, lásky a napätia, ktoré nás neopustí do poslednej stránky a núti nás netrpezlivo čakať na ďalšie pokračovanie. Knižka vyjde vo vydavateľstve IKAR a mali by vyjsť 21.augusta

Vydavateľstvo Slovart pre nás pripravuje Crowfieldskú kliatbu od Pata Washa a Žiaru - prvú časť série o živote Riley Bloomovej - od autorky Alyson Noel. 

Crowfieldská kliatba (Pat Wash)
Will vie o tajomstve. Ďaleko v lese, niekde za opátstvom, v ktorom žije, je hrob. A pod snehom leží niečo, čo malo žiť naveky. Ale Will nie je jediný, kto o tom vie. Niekto ďalší ho pozoruje... Vo Willovom svete ožíva stredoveká mágia, lesní ľudia, zvláštni svätci, aj kliatby a povery dávnoveku. Chcete vedieť, čo sa stane, keď pochováte anjela? Radšej však nečítajte potme. Spoločne so Žiarou vyjde vo vydavateľstve SLOVART 30.augusta.

Riley Bloomová opustila svoju sestru Ever (hlavnú hrdinku série Nesmrteľní) a svet živých a prešla na druhú stranu mosta do života po živote. Riley a jej pes Buttercup sa znovu stretávajú s rodičmi a udomácňujú sa v príjemnej, upokojujúcej smrti. Neznamená to však, že tu nemusí pracovať. Stane sa lovkyňou duší a s Bodhim sa vracia na Zem splniť svoju prvú úlohu, priviesť Žiarivého chlapca, ktorý už stáročia straší na zámku v Anglicku. Už mnohí sa pokúšali previesť ho cez most, no neuspeli. Až kým neprišla Riley...

A na záver ešte jedna nie celkom šťastná správa. Opäť ohľadom série Across the Universe - teda Naprieč vesmírom. Tentokrát to však nesúvisí s prekladom, ale s obálkami. Pôvodné vydavateľstvo zmenilo obálky celej sérii a tretia časť už bude v novom šate, ktorý nebude ladiť s prvou či druhou verziou. Treba testovať a odháňať si tak čitateľov. Však prečo nie. Na záver ešte jedna informácia - cez týždeň napíšem recenziu na Pascu, takže ju môžete očakávať na blogu. Od knižky som očakával menej, takže bola pre mňa príjemným prekvapením. 

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.