utorok 17. júla 2012

Obálky Sily šestky alebo Tri druhy šiat

17.júl. V preklade: deň v znamení Sily šetky, teda druhého pokračovania knihy Som číslo štyri, ktorá dnes konečne vyšla v slovenskom preklade. Vydavateľstvo Ikar urobilo pri volení obálky to najlepšie rozhodnutie, pretože spomedzi všetkých obálok sa mi tento variant páči najviac (a samozrejme súvisí s prvou časťou, na ktorej sa objavil protagonista filmového spracovania). V druhom pokračovaní bude príbeh vyrozprávaný z iného pohľadu - pohľadu dievčaťa, Mariny - čísla Sedem. 

A späť k obálkam. Prvá na obrázku je tá, ktorá sa objaví aj na slovenskom vydaní. Druhá patrí americkej verzii a tretia anglickej. Ktorá sa vám páči najviac? Mne rozhodne prvá. A slovenská verzia vyzerá ešte lepšie (viď nižšie).


Anotácia a ďalšie formality: 


Prišlo nás deväť, aby sme spoločne zmarili plány Mogadoráncov na ovládnutie Zeme. Z času na čas ma však prepadnú pochybnosti. Nezmenili sme sa? Všetci ešte veríme v naše poslanie? Ako to mám vedieť? Ostalo nás šesť. Ukrývame sa, usilujeme sa zapadnúť medzi ľudí, vyhýbame sa vzájomným stretnutiam... Naše schopnosti sa však nezadržateľne vyvíjajú a onedlho budeme mať dosť síl na boj. Je John číslom štyri a jeho boj znamením, na ktoré sme čakali? Videla som ho v správach. Sledovala som všetky články o tom, čo sa stalo v Ohiu. John Smith sa ocitol na úteku. Pre svet bol záhadou, no pre mňa... bol jedným z nás. A čo čísla päť a šesť? Nemohlo by jedným byť aj to dievča s havraními vlasmi z mojich snov? To, ktorého moc presahuje hranice mojej predstavivosti? To, ktoré môže mať dosť sily, aby nás všetkých spojilo?
Preložil Patrick Frank
Počet strán: 280
Odporúčaná cena: 11,90€

Ak by ste nad kúpou Sily šestky ešte stále uvažovali, možno vás presvedčí krátka ukážka, ktorú nájdete TU.  Ja mám knižku už objednanú, takže sa do nej o pár dní pustím. Konečne! :)

Knižku si môžete kúpiť napríklad TU

3 komentáre:

 1. Och mne sa hrozne páči ta anglicka =) je tka zelena a zahadna =)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :) jj, oproti jednotke v tejto verzii je to veľký pokrok :)

   Odstrániť
 2. u mna vyhrava ta anglicka je podla mna najkrajsia z nich :) ta prva sa mi zda taka precapana :/ neviem vravi sa v jednoduchosti je krasa nieco na tom bude

  OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.