utorok 8. septembra 2015

Labyrint bol iba začiatok. Čo čaká Flekárov teraz? | Zhorenisko (ukážka)

Práve dnes vyšiel v slovenskom preklade druhý diel série Labyrint s podtitulom Zhorenisko. Osud Flekárov sa každým dňom komplikuje a už teraz je jasné, že útek z Labyrintu im slobodu nepriniesol. Kam budú smerovať ich nasledujúce kroky? Aj to sa dozviete v pokračovaní knihy The Maze Runner, ktorá sa zároveň stala filmovou senzáciou. 

Prvý diel spomínanej série vyšiel v slovenčine len pred mesiacom, no i za taký krátky čas si dokázal nájsť priazeň milovníkov fantasy literatúry. V súvislosti s premiérou Zhoreniska, ktorá bude na Slovensku 17.septembra, pripravilo vydavateľstvo Ikar aj preklad druhej knihy. Tú v tejto chvíli už pozorne čítam a onedlho sa môžete tešiť na jej recenziu. Hoci viacerí čitatelia považujú prvý diel za prepracovanejší, aj Zhorenisko určite stojí za prečítanie. James Dashner odpovedá na otázky, ktoré ste si mohli počas čítania prvej knihy položiť a dejová línia príbehu smeruje do napätého finále

Flekári sa stretávajú s mužom, ktorý výzorom pripomína potkana, a dozvedajú sa, že testovanie vstupuje do druhej fázy. Ich úlohou je za dva týždne prejsť cez najhorúcejšiu časť sveta – Zhorenisko. Thomasova priateľka Teresa navyše záhadne zmizne a Flekári sa musia v tejto chvíli spoľahnúť iba na seba. Nijaká pomoc totiž nepríde a trestom za zlyhanie je smrť. Či sa im to podarí, však budete musieť zistiť sami. Už teraz si ale môžete prečítať krátku ukážku, ktorá je voľne dostupná na webe vydavateľstva Ikar.

1 komentár:

  1. Ja som ako prvý videla film, takže do kníh som sa ešte nepustila a asi ani tak skoro nepustím. Minimálne dovtedy, kým nepozriem všetky časti.
    Už sa fakt teším do kina na dvojku :D:D

    OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Vitajte na mojom blogu. Volám sa Dominik Petriska, mám 23 rokov a žijem v Bratislave. Na to, aby ste ma lepšie spoznali, vám postačí začítať sa do mojich článkov... alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.