Preskočiť na hlavný obsah

Knižné novinky

Na knižných pultoch sa v najbližších dňoch objaví knižná novinka prinášajúca nový pohľad na svet temnoty. Prvá časť Akadémie temna s názvom Spolok vyvolených od americkej autorky Gabrielle Poole prináša príbeh plný silných emócií. 

Akadémia temna (Fragment)
Darkova akadémia je iná ako ostatné školy. Je to elitná inštitúcia, ktorú navštevujú iba tí najbohatší, najkrajší a najinteligentnejší študenti. Každý semester sa škola sťahuje do iného mesta. A práve na túto školu získala štipendium Cassie Bellová, chudobná britská študentka vychovaná v detskom domove. Je to pre ňu šanca zmeniť svoj život a zároveň výzva ukázať ostatným aj sebe, že je schopná v živote veľa dokázať.

Autorka začala svoj príbeh udalosťami, ktoré sa odohrali pred rokom.  Čo sa však presne stalo, sa čitateľ dozvie až neskôr. Kto je to dievča, ktoré sa ukrýva v lese a plné zúfalstva a zdesenia uteká pred nepriateľmi? Kto a prečo ju prenasleduje? Všetky tieto otázky zostanú na začiatku nezodpovedané. Cassie nevie nič o tom, čo sa stalo pred rokom, ale čím dlhšie je v škole, tým viac vecí vidí a odkrýva tajomstvá, čo skrývajú Vyvolení – spolok  študentov, ktorí riadia školu. Nakoľko bezpečné je však odhaliť úplnú pravdu? 

Knižka sa na pulty kníhkupectiev dostane dnes (16.marca). 

Ďalšie informácie pre svojich čitateľov zverejnilo aj vydavateľstvo Slovart. Konkrétne názvy, oficiálne anotácie a obálky druhých pokračovaní svojich zimných noviniek. 

Rezistencia (Divergencia 2)
Jedno rozhodnutie ťa môže zmeniť – alebo zničiť. Každé rozhodnutie má však svoje dôsledky a po napätí, ktoré vzniklo medzi frakciami, sa Tris Priorová snaží zachrániť seba a tých, ktorých miluje. Zápasí s ničivými otázkami o smútku a odpustení, identite a oddanosti, politike a láske. Iniciačná ceremónia Neohrozenosti mala byť pre Tris dňom osláv a radosti, no skončila sa krvavými bojmi. V mysliach a dušiach frakcií sa rozhostil nepokoj, napätie každým dňom narastá. Tris stojí pred výzvou. Aby pomohla sebe a ostatným, musí naplno rozvinúť svoju divergenciu, aj keď nevie, čo všetko tým môže stratiť.

V Amerike knižka vyjde v máji, u nás ju môžeme očakávať koncom októbra. No nie je to skvelé? Vydavateľstvo Slovart naozaj boduje. Recenziu na prvú časť nájdete TU.

V poradí treťou novinkou je druhé pokračovanie knihy Škaredí od Scotta Westerfelda. Dvojka bude presným antonymom, Krásni. 

Krásni (Škaredí 2)
Tally je konečne krásna. Jej výzor je dokonalý, jej oblečenie je úžasné, jej frajer je totálne sexi a ona je najpopulárnejšia nová krásna. Má všetko po čom túžila. Ale za všetkou zábavou – nekončiacimi večierkami, high-tech luxusom a úplnou slobodou – je ťaživý pocit, že niečo nie je v poriadku. Niečo dôležité. A potom dostane Tally správu zo svojej škaredej minulosti. Musí sa rozhodnúť či chce zabudnúť, alebo bude bojovať za svoj život – pretože autority nemajú v úmysle nechať na žive nikoho, kto vie o Dyme a starých škaredých.

Knižka vyjde na jeseň 2012 (september). Po prvej časti (recenziu nájdete TU) sa na pokračovanie nesmierne teším. A videli ste prvú časť naživo? Ak nie, je čas zmeniť to...

Ostáva nám iba čakať. Pretože vydavateľstvá pre nás chystajú poriadnu dávku skvelých kníh. :)

Zdroj informácii:
tlačové správy vydavateľstva Fragment
Judit @ LoveinBooks 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyhrá láska alebo manželstvo z povinnosti? | recenzia knihy Tajomstvá zámku Ashmore (Cynthia Harrod-Eagles)

Sedemdesiattriročná Cynthia Harrod-Eagles napísala za svoj život desiatky románov. Najviac sa ale preslávila ságou The Morland Dynasty, ktorú čitateľom predstavila v tridsiatich piatich pokračovaniach. V minulosti knihy nepublikovala len pod svojím menom, ale využívala aj pseudonymy Emma Woodhouse či Elizabeth Bennett. Titul Tajomstvá zámku Ashmore je jej najnovší román , ktorý v pôvodnom znení vyšiel v roku 2021. Sleduje osud mladého Gilesa, ktorý po smrti svojho otca grófa musí prevziať trón.  Ten jeden deň v roku 1901 bol na poľovačku ako stvorený. Tragická nehoda počas lovu však pripraví o život grófa Staintona a obyvateľom zámku Ashmore spôsobí krušné chvíle. Zámok získa nového majiteľa , ktorým je grófov najstarší syn Giles. Ten z vyhliadky na dedičstvo nie je veľmi nadšený. Rýchlo totiž zistí, že okrem titulu zdedil po otcovi aj značné dlhy . Existuje len jediný spôsob, ako rodinu zachrániť pred bankrotom. Musí sa výhodne oženiť – a rozhodnúť sa musí rýchlo. Zatiaľ čo Kitty

RECENZIA: Verum (Courtney Coleová)

Už na začiatku prvej knihy tejto série autorka svojich čitateľov varovala, že spôsob, akým príbeh rozpovie, sa nikomu páčiť nebude. Avšak nemohla na tom nič zmeniť, nič zmazať či pridať. Hoci považujem Nocte za vynikajúci a strhujúci román , nemal som pocit, že by mi na ňom niečo prekážalo alebo žeby autorka prekročila hranice znesiteľnosti . Na jej varovanie som zabudol a nebral ho vážne. Koniec druhej časti však každému úvodné autorkine slová pripomenie. Pýtate sa, aká bola moja reakcia po dočítaní Verum ? Nezmohol som sa ani na slovo. A pritom som mal pocit, že mi zápletka začína konečne dávať zmysel a že sa v nej aspoň sčasti orientujem. Veď aj samotný slogan druhej časti znie Pravda ťa oslobodí . No autorka mi dokázala, že som sa fatálne mýlil  a že moja verzia pravdy bola iba chybnou predstavou toho, čo sa v tejto knihe stalo. Kto je skutočný a kto nie? Kto je živý a kto mŕtvy? O všetkom sa môžeme iba domnievať.  "Na svojom osude musíme pracovať. Musíme zaň zapla

Aký je váš názor na fanfiction? | súťaž o knihu Bozk

V posledných týždňoch sa na knižných blogoch a sociálnych sieťach spomínala kniha After: Bozk viac než často. Fanficion na populárnu hudobnú skupinu One Direction , ktorá spôsobila šialenstvo po celom svete, totiž už o malú chvíľu vyjde aj v slovenčine . Napriek tomu, že má spomínaná hudobná skupina množstvo odporcov, čitatelia si knihu After: Bozk doslova zamilovali . A keďže som bol jedným z tých, ktorí si mali možnosť prečítať knihu s malým predstihom, za seba môžem povedať, že ma príjemne prekvapila .  Hoci malo After  skoro šesťsto strán a viaceré pasáže sa v ňom niekoľkokrát opakovali, aj tak ma čítanie tejto knihy bavilo a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Anna Toddová píše naozaj pútavo a musím sa priznať, že som je to celé zhltol aj s navijakom . Do príbehu vniesla realistickú atmosféru a ja som jej uveril každé slovo. Súhlasím, hrdinovia sa neraz správali hlúpo a nerozvážne, avšak takí mladí ľudia sú. Majú chyby, a rovnako ani táto kniha nie je dokonalá , ale určit