Preskočiť na hlavný obsah

Mesačná chvastačka za FEBRUÁR

Február uletel ako voda - a hoci má iba dvadsaťosem dní, zdá sa mi to, akoby len včera končili jarné prázdniny... A veru, že by som privítal ďalšie, pretože posledný týždeň ma neskutočne vyčerpal a unavil - a myslím, že do Veľkej noci to už iné nebude. Ale prečo myslieť negativisticky? Do mojej knižnice pribudlo množstvo nových kúskov. Pozrime sa na ne!
Jednou z prvých kníh, ktorej som sa tento mesiac venoval, bolo Pomalé skúmanie ticha od Patricka Rothfussa, autora kníh Meno vetra a Strach múdreho muža. Recenziu som publikoval len predvčerom, avšak musím sa priznať, že som od tejto útlej novely, ktorá je plná krásnych ilustrácii, očakával trochu viac. Podobne to je aj s do-nebies-vychvaľovanou knižkou Nebe je všude, ktorá tiež nebola taká, ako som pôvodne čakal. Beriem to však pozitívne - hoci ma táto skupinka kníh neočarila, verím, že tá druhá to napraví dvojnásobne. :-)
V takzvanej druhej skupine sa nachádza zbierka poviedok Štyri, ktorá vynikajúco doplnila sériu Divergencia a naozaj predčila moje očakávania. Zvyšné dve - Solitaire a Sempré som si vyzdvihol na pošte len dnes, takže dúfam, že ma taktiež prekvapia. Nevyzerajú na fotke nádherne? Nasledujúce dni budú trochu voľnejšie a potom opäť prídu písomky a skúšania, takže sa budem v najbližšom období snažiť venovať knihám čo najviac. Azda sa mi to podarí! :-) Takisto na mňa čaká poriadna kôpka výhier z Ocenení blogerov, na ktoré sa tiež veľmi teším.

Aj napriek tomu, že bol február pomerne krátky, snažil som sa užiť si ho naplno. Veď nezabúdajte... každým dňom sme bližšie k letu a dvojmesačnému voľnu! :-D Ak sledujete môj blog, určite ste si všimli zopár informácii o mojich jarných prázdninách, vysokej škole a iných aktivitách vo voľnom čase. A keďže chcem, aby ste si mohli prečítať najmä články, ktoré vás zaujímajú, napadol mi jeden nápad. Už čoskoro vám dám vedieť viac. A aký bol február u vás? Objavili ste nové kúsky, s ktorými by ste sa chceli podeliť alebo nejaké očakávate? Píšte komenty! :)
Mesačnú chvastačku usporadúva Judit.

Komentáre

 1. Krásne knihy, ale najviac túžim po tej zbierke poviedok! :)
  Mne tento mesiac pribudli len tri knihy, a to tie, ktoré som si sama kúpila: Dokonalý pár, Štatistická pravdepodobnosť lásky na prvý pohľad a Zamilovaní až po uši. Posledné dve odporúčam, keďže tú prvú som ešte nečítala. Také oddychové, romanticke knihy, nenáročné aj pre zástancov ne-romantických príbehov, a tá posledná je ešte skombinovaná s prvkami detektívky. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dokonalý pár je tiež fajn! :) Jednotka sa mi páčila najviac :)

   Odstrániť
 2. Krásné přírůstky! :) Solitaire a Čtyřku mám také, ale ani k jedné jsem se zatím nedostala. Jsem zvědavá na recenzi na Nebe je všude!

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyhrá láska alebo manželstvo z povinnosti? | recenzia knihy Tajomstvá zámku Ashmore (Cynthia Harrod-Eagles)

Sedemdesiattriročná Cynthia Harrod-Eagles napísala za svoj život desiatky románov. Najviac sa ale preslávila ságou The Morland Dynasty, ktorú čitateľom predstavila v tridsiatich piatich pokračovaniach. V minulosti knihy nepublikovala len pod svojím menom, ale využívala aj pseudonymy Emma Woodhouse či Elizabeth Bennett. Titul Tajomstvá zámku Ashmore je jej najnovší román , ktorý v pôvodnom znení vyšiel v roku 2021. Sleduje osud mladého Gilesa, ktorý po smrti svojho otca grófa musí prevziať trón.  Ten jeden deň v roku 1901 bol na poľovačku ako stvorený. Tragická nehoda počas lovu však pripraví o život grófa Staintona a obyvateľom zámku Ashmore spôsobí krušné chvíle. Zámok získa nového majiteľa , ktorým je grófov najstarší syn Giles. Ten z vyhliadky na dedičstvo nie je veľmi nadšený. Rýchlo totiž zistí, že okrem titulu zdedil po otcovi aj značné dlhy . Existuje len jediný spôsob, ako rodinu zachrániť pred bankrotom. Musí sa výhodne oženiť – a rozhodnúť sa musí rýchlo. Zatiaľ čo Kitty

Aký je váš názor na fanfiction? | súťaž o knihu Bozk

V posledných týždňoch sa na knižných blogoch a sociálnych sieťach spomínala kniha After: Bozk viac než často. Fanficion na populárnu hudobnú skupinu One Direction , ktorá spôsobila šialenstvo po celom svete, totiž už o malú chvíľu vyjde aj v slovenčine . Napriek tomu, že má spomínaná hudobná skupina množstvo odporcov, čitatelia si knihu After: Bozk doslova zamilovali . A keďže som bol jedným z tých, ktorí si mali možnosť prečítať knihu s malým predstihom, za seba môžem povedať, že ma príjemne prekvapila .  Hoci malo After  skoro šesťsto strán a viaceré pasáže sa v ňom niekoľkokrát opakovali, aj tak ma čítanie tejto knihy bavilo a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Anna Toddová píše naozaj pútavo a musím sa priznať, že som je to celé zhltol aj s navijakom . Do príbehu vniesla realistickú atmosféru a ja som jej uveril každé slovo. Súhlasím, hrdinovia sa neraz správali hlúpo a nerozvážne, avšak takí mladí ľudia sú. Majú chyby, a rovnako ani táto kniha nie je dokonalá , ale určit

Naučte sa rozoznať klamára | recenzia knihy Ako prekuknúť druhých ľudí (Joe Navarro)

Predstavte si, že sedíte uprostred kaviarne. Muž dva stoly pred vami je na pracovnom stretnutí a často sa pozerá do zeme . Takisto nervózne klopká nohou o stoličku. Žena pri stole oproti má ruky vbok, zachováva si odmeraný postoj, avšak z jej tváre stekajú kvapky potu. To je len stotina neverbálnych prejavov , s ktorými sa každodenne stretávame. Nie každý ale rozumie ich pravému významu . Keď som sa dozvedel, že vo vydavateľstve Grada nedávno vyšla v slovenčine príručka, ako "prekuknúť druhých ľudí", neváhal som nad jej prečítaním. Autorom knihy je uznávaný Joe Navarro , ktorý niekoľko rokov pracoval pre FBI. Ako tvrdí vo svojej príručke, väčšina ľudí sa celý život díva, ale v skutočnosti nevidí . Mnohé neverbálne prejavy totiž nie sú úplne jasné a laik by si ich mohol vyjadriť len veľmi nepresne alebo skreslene .  Práve jeho kniha má bežným smrteľníkom pomôcť rozoznať jednotlivé neverbálne prejavy. Nesnaží sa označiť niekoho za klamára. Ako Navarro tvrdí, schopnosť roz