sobota 18. februára 2012

5 dôvodov, prečo... #4

Meme usporadúva Stormy 

...milujem vydavateľstvo SLOVART

1. Pred pár mesiacmi vydavateľstvo radikálne zmenilo edičné plány. Do svojej produkcie zahrnulo tzv. Young Adult literatúru. Touto zmenou potešilo  nejedného čitateľa. A, samozrejme, aj mňa :). Práve vďaka nemu sa ku nám dostal bestseller Divergencia, prepracovaný zombie-thriller Les kostí alebo Škaredí a Nástroje smrteľníkov, ktoré sa ku nám ešte len chystajú. A všetko sa ešte len začína. Vydavateľstvo Slovart je proste jedinečné. 

2. Spracovanie kníh. V ktorom vydavateľstve by ste našli knižku s farebnou "oriezkou"? No v Slovarte, predsa. Alebo knižku s názvom vygravírovaným do obálky? Pri niečom takom však môže vzniknúť Divergencia a lá hybrid, v doslovnom preklade: Názov sa stratil vo výrobe. Sám o sebe hovorí obrázok... (autorkou je Saška).

3. Vo väčšine knižiek je použitá nezvyčajná forma - prítomný čas. Veľmi dobre obohacuje celú knižku, pretože sa s ním stretnete len zriedkakedy. Príkladom je napr. Divergencia, séria Nesmrteľní alebo Les kostí a Pobrežie hrôzy.

4. Skvelý tím celého vydavateľstva. Spomeniem pani Kolačanovú z marketingového oddelenia vydavateľstva, ktorá mi vždy s radosťou poskytne informácie o pripravovaných knižkách, ukážky či samotné knižky na zrecenzovanie. Týmto ju pozdravujem...

5. Vývoz kníh do zahraničia. Ako jediné vydavateľstvo na Slovensku vyvážajú knižky aj do ostatných štátov Európy. Slovenské vydania si tak môžu prečítať aj čitatelia z Poľska, Nemecka, Ruska či Francúzska.

5 komentárov:

 1. tak k 2. napriklad v Mladej fronte? ;) co je sice ceske ale ja mam odtial knihu so zlatou oriezkou a myslim ze to tiez nieje moc typicke pre knihy takze nieje v tomto Slovart nejak vynimocny
  k 3. cas v ktorom je kniha pisana alebo napriklad osoba nieje zalezitost vydavatelstva ale samotneho autora ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. :) Slovart na slovensku boduje.. o tej Mladej fronte som nevedel.. :)

  a myslím, že Slovart akoby vyberal knihy akurát s prít.časom.. :) lebo ich má suverejne najviac.. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Domčo na margo toho vyberania kníh v prvej osobe, Slovart nevydáva len YA literatúru, na ktorú sa ty zameriavaš, je len náhoda že si natrafil na viac kníh v prvej osobe, vydáva kopu knih v tretej osobe, ktoré podla tvojho zamerania kníh, nikdy čítať nebudeš, takže toto nie je dôvod prečo zbožnovať vydavateľstvo.

  Apropo bodovania Slovartu, mám ho rada ako vydavateľstvo, ale tak isto aj Ikar lebo Fragment, ty si zameraný len na toto jedno vydavateľstvo, pretože s nimi spolupracuješ a nehovor mi že nie lebo to je očividné a vidia to viacerí.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Mám rád aj Fragment.. lenže... ich tituly podľa mňa nemajú takú hodnotu. Nevydávajú tituly, ktoré zožali taký úspech, ako možno tie zo Slovartu. Upírske denníky, Krásni a mŕtvi, Temné vízie... je to všetko o skupinu nižšie ako Slovartovky. Ale to je ťažko posúdiť, pretože každému sa páči niečo iné...

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Sue: Každého je osobná vec, čo bude zbožňovať a čo nie. Nie každý číta všetko, a nechápem, ľudia, ktorí si knihy nemôžu prečítať v angličtine, tak Slovart vydáva nové minuloročné bestsellery, takže fanúšikovia YA kníh sa určite na ne tešia. A v skvelom spracovaní a preklade. Takže fakt nechápem, ja ho tiež zbožňujem, a nie je to preto, že s ním spolupracujem. Navyše Slovart väčšinou série dovydáva, a nie ako Ikar, ten nie je spokojný s predajom, hlavne, že na každom druhom blogu vidím recenzie na knihu, ktorej jediné druhé pokračovanie nechce vydať, je fakt na zabitie. Totálne odveci.

  OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.